[charytatywne] Poszukiwane sprawne , używane laptopy dla ubo

pomocnik Św.Mikołaja - Czw Lip 09, 2009 2:01 pm
Wiem, że może Wam się wydawać, iż nieco za wcześnie rozpoczynam tą akcję, ale doświadczenie nauczyło mnie, że tego rodzaju działania trzeba inicjować z dużym wyprzedzeniem.
Wiem też, że używane laptopy wydają się być pewnym luksusem, lecz biorąc pod uwagę koszt finansowy oraz organizacji związany z transportem komputera stacjonarnego, a także istotne dla ubogich rodzin fakty , iż PCty zużywają dużo więcej energii oraz zajmują dużą powierzchnię w domach gdzie często na jednego mieszkańca przypadają 2 m²; uznałam, iż jest to najsensowniejsze rozwiązanie. Poza tym nie chodzi o super nowoczesne laptopy, ale wyłącznie o takie, na których można zainstalować Windows XP, a te na Allegro można kupić za 150 zł., więc może ktoś zamiast sprzedawać przeznaczy taki komputer przeznaczy go dla ubogiego dziecka.
W pierwszej kolejności laptopy zostaną wysłane do dzieci z rodzin objętych adopcją, następnie dzieci z toruńskiego Domu Dziecka oraz najuboższych uczniów szkoły podstawowej w najbiedniejszej dzielnicy Torunia : Rudaku.
Nie chcę wzorem innych organizacji zajmować się rozdawaniem żywności i odzieży, ponieważ tego typu pomoc jest doraźnym łataniem potrzeb, które nie rozwiązuje , narastającego z biegiem lat , problemu deficytu poznawczego dzieci z najuboższych rodzin, który uniemożliwia im w dorosłym życiu samodzielną egzystencję. Uważam, że aby wyrwać dziecko z kręgu ubóstwa należy pobudzać je do rozwoju swoich kompetencji.
W najbliższym czasie zamierzam poszerzyć zakres działań o spotkania z przedsiębiorcami, ponieważ dzieciom z dzielnic biedy brakuje wzorców osobowościowych, których nie mogą dostarczyć im leczący depresję alkoholem , ojcowie. Rodzice, których głównym źródłem dochodu są zasiłki społeczne , nie są też wstanie nauczyć dzieci przedsiębiorczości.
Wracając do głównego wątku, aby rozwiać Wasze obawy; informuję, że każda osoba, która wyśle swój laptop otrzyma dokładne dane osoby , której zostanie on przekazany (łącznie z numerem telefonu). Ponadto w ramach podziękowań otrzyma obdarzony licznymi łaskami medalik Maryjny i
zostanie wpisana na listę darczyńców.
Zachęcam do wspólnej zrzutki, ponieważ jeżeli zbierze się 5 osób to wspólnie mogą złożyć się na jeden laptop i pomóc wzrosnąć choć jednemu dziecku!
Proszę zajrzyjcie na stronę: www.wykluczeni.org
email: wykluczeni@o2.pl

rasgar - Czw Lip 09, 2009 4:53 pm

Windows XP, a te na Allegro można kupić za 150 zł.

Nie zrozum mnie źle, nie będę nikogo "nawracać", ale przy cięciu kosztów rozważyłbym poważniej np. Ubuntu, które masz za free, a jest nie mniej intuicyjne i nie jest trudniejsze w obsłudze.

Tylko nie rozpoczynajmy klasycznego flame-war Win vs. Lin vs. Mac vs. BSD vs. whatever

pomocnik Św.Mikołaja - Czw Lip 09, 2009 10:20 pm
dobrze, ale w szkołach pracuje się głównie na Windows XP,
a po 2 liczba jego użytkowników jest również argumentem

Michał Gomoła - Pią Lip 10, 2009 1:55 am

Pozwolę sobie tylko dodać, że Linux na laptopach to nieporozumienie. Co prawda zdarza się, że taki system działa na platformie Intela dobrze, choć i to częste nie jest, ale na AMD to tylko horror i chaos.. po części wina leży po stronie AMD, które to zdecydowało się nie publikować swoich sterów w formie open source. Tak czy inaczej odradzam takie rozwiązanie, Windows XP póki co dzieli i rządzi jeżeli chodzi o notebookowy rynek.

pomocnik Św.Mikołaja - Pią Lip 10, 2009 12:53 pm
Dzisiaj otrzymałam bardzo krzepiący list od państwa S. z Inowrocławia. Okazuje się, że aż 3 osoby w tak krótkim czasie zaofiarowały im bardzo hojną pomoc!
Co krzepiące ludzie co potrafią anonimowo tą pomoc nieść anonimowo, tak jak pani z Poznania, która osobiście przewiozła z Poznania do Inowrocławia dary rzeczowe dla dzieci państwa S.
Równie hojni okazali się: pan Piotr P.(nazwiska ofiarodawców są na stronie: www.wykluczeni.org/darczyncy.php , ponieważ nie wiem, czy wypada je tu zamieszczać) z Rzeszowa i pani Katarzyna P. z Warszawy, którzy państwu S. przekazali bardzo duże zbiory książek dla dzieci i młodzieży oraz czasopism (z zakresu motoryzacji).
Pani Kasia ofiarowała też programy edukacyjne na płytach CD. Wierzę, że wkrótce za sprawą naszej akcji uda się ofiarować im wymarzonego laptopa, aby ich dzieci mogły wreszcie dogonić, a może nawet prześcignąć , w kompetencjach swoich rówieśników.
Dziękuję, za wszelką pomoc jakiej udzielacie tym ubogim rodzinom!