ďťż
 
[Gliwice] Budownictwo mieszkaniowe/Lofty



kaspric - Czw Kwi 09, 2009 9:18 pm
Nie chce mi się szukać postów w ogólnym wątku, ale od teraz będzie tutaj

fotki by Horizon2 z SSC






Wit - Czw Kwi 09, 2009 9:28 pm
w ogóle bym wydzielił gliwicką mieszkaniówkę do osobnego wątku, np tego z razem z loftami, bo dzieje się w tym temacie całkiem dużo...no przynajmniej planów bylo sporo



kaspric - Czw Kwi 09, 2009 9:33 pm
Jak będzie mi się kiedyś chciało, to może i to zrobię



miglanc - Czw Kwi 09, 2009 9:49 pm
Nie podobaja mi sie te klatki schodowe. Co to za budynek?




SPUTNIK - Czw Kwi 09, 2009 9:50 pm
świetne. klatki to drewno, klinkier czy rdzawa blacha ? i jak wygląda cena za m2 ?



kaspric - Czw Kwi 09, 2009 9:51 pm
jak to co to za budyek?:| Dawny spichlerz by Medusa.

@Sputnik: kij wie. było koło 8tys. ale nie mogę znaleźć aktualnych danych uwzględniających obecną sytuację

edit: około 7tys http://dom.money.pl/deweloperzy-nowe-in ... a;315.html



Prezz - Sob Kwi 18, 2009 5:29 pm
Klatki schodowe ostatecznie obłożono zardzewiałą blachą



teraz porządkowane jest otoczenie spichlerza i budowane są garaże



Szeregowce są już na ukończeniu





MephiR - Nie Kwi 19, 2009 10:49 am
Fantastycznie wygląda ten spichlerz. Rdza na klatkach schodowych bardzo dobrze współgra z ceglaną elewacją. Mając na uwadze bloki z podobnie przeszklonymi klatkami obawiam się o przyszłość tego budynku. Mam jednak nadzieję, że za 50 lat ludzie będą zwracać większą uwagę na estetykę, a nie koszty.

A propos zardzewiałej blachy - Medusa zastosowała ją też na elewacji lokalu Cofeina przy ul. Dworcowej w Bytomiu. Tam także to dobrze wygląda .



d-8 - Nie Kwi 19, 2009 2:52 pm
to jest po prostu ZA RĄ BI STE !

świetne!






MarcoPolo - Nie Kwi 19, 2009 8:33 pm
Projekt naaaajs!
Oby to napedzilo wyobraznie innych rewitalizatorów.



cin - Pon Kwi 20, 2009 7:27 am
Fajna ta rdza, ale jak dlugo to wytrzyma? Tzn. kiedy w tych blachach zaczna pojawiac sie dziury?



qlomyoth - Pon Kwi 20, 2009 7:29 am

Fajna ta rdza, ale jak dlugo to wytrzyma? Tzn. kiedy w tych blachach zaczna pojawiac sie dziury?

wydaje mi się, że to jest na zasadzie "złego licho nie weźmie"



koniaq - Pon Kwi 20, 2009 10:41 am
juz widze komentarze w stylu: " JAKI SZAJS JUZ RDZEWIEJE!"

hehe



absinth - Pon Kwi 20, 2009 2:57 pm
taki sam patent w 2005 roku zastosowano w McGill School of Music w Montrealu:









mark40 - Pon Kwi 20, 2009 7:39 pm

Co to jest? A budynek też mi sie podoba.



kaspric - Pon Kwi 20, 2009 10:45 pm
^^ Chyba ktoś pozamieniał fotki



kaspric - Czw Lip 09, 2009 9:49 pm
Nowe foty by K.Kowlaski z Postera:

zdjecia z dzisiaj

















Miód



Wit - Sob Lip 25, 2009 4:44 am
128 rodzin zamieszka w nowych domach TBS przy ul. Andersena
17.07.2009
Od poniedziałku do dziś do nowo wybudowanych budynków ZBM-TBS przy ul. Andersena na osiedlu Bajkowym wprowadzali się lokatorzy. Uroczyste przekazanie kluczy odbyło się we wtorek. Szczęśliwych rodzin jest tym razem 128.

To sześć budynków, w których nowością są znajdujące się przy tej lokalizacji 70-metrowe mieszkania dwupoziomowe, z dwiema łazienkami oraz dwoma niezależnymi wejściami od strony klatki schodowej. Czynsz w nich wynosi około 800 złotych, do tego trzeba jeszcze doliczyć media. Ciekawym rozwiązaniem są także tzw. zimowe ogrody w kawalerkach na parterze. Mają one przesuwne drzwi i latem można je wykorzystywać jako balkony. W nowo oddanych budynkach są ponadto dwa lokale użytkowe.

- Przeprowadzam się raptem kilka ulic dalej, bo do tej pory mieszkałem przy ulicy Żabińskiego, również na osiedlu Bajkowym, w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powiększyła mi się rodzina, więc pomyśleliśmy o przejściu z jednego mieszkania na drugie. Na szczęście załapaliśmy się. W nowym mieszkaniu bardzo podoba mi się powierzchnia tarasu. Jest tak duży, że swobodnie uda się na nim postawić stolik i krzesła. Dla mnie, pracownika budżetówki. TBS to idealne rozwiązanie - mówi pracujący w policji pan Tomasz.

To tegoroczna największa, ale i ostatnia inwestycja "jedynki". Zarówno I, jak i II TBS w tym roku kolejnych nie przewidują, podobnie jak i rozpoczęcia naborów, mimo że zainteresowanie ostatnimi przedsięwzięciami wskazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na tę formę mieszkalnictwa. Na jedno mieszkanie przypadało po czterech chętnych.

ZBM-II TBS ma w planach realizację kolejnego etapu budowy osiedla na ulicach Strzelniczej i Granicznej.

- Rokowania z bankiem mającymi udzielić kredytu na budowę idą jak po grudzie. Pierwotnie przedsięwzięcie to miało być zrealizowane do II połowy 2010 roku. Jeśli rozmowy z bankiem się powiodą, mieszkania zostaną przekazane lokatorom rok później - mówi jedna z pracownic ZBM-II TBS-u.

- Są duże szanse na budowę domu przy ul. Mikołowskiej. Dzięki niemu budynkami zamkniemy niezagospodarowany od lat plac w centrum miasta. Rozpoczniemy także długo wyczekiwaną inwestycję przy ul. Kochanowskiego. Terminy są jednak jeszcze na tyle odległe, że naborów nie prowadzimy. Zapewne będzie ich sporo, co obserwowaliśmy ostatnio przy os. Bajkowym. Gdy nieoczekiwanie zwolniło się tam dziesięć mieszkań, mieliśmy 40 chętnych - mówi Krzysztof Semik, rzecznik ZBM-I TBS-u.

Nowe budynki cieszyły się rownież zainteresowaniem osób mieszkających do tej pory w sąsiednich gminach. ZBM-I TBS wprowadził bowiem zasadę, że nie trzeba być mieszkańcem Gliwic, by ubiegać się o możliwość najmu.

Joanna Heler - POLSKA Dziennik Zachodni

http://gliwice.naszemiasto.pl/wydarzenia/1024350.html



Wit - Pon Wrz 07, 2009 8:48 pm
Luksusowe mieszkania w magazynach na zboże
Jacek Madeja 2009-09-07, ostatnia aktualizacja 2009-09-07 19:17:41.0



Przestronne wnętrza, w których kiedyś przechowywano worki ze zbożem, zmieniły się w luksusowe mieszkania. To prawdziwa gratka dla miłośników loftów, ale i posiadaczy zasobnych portfeli.

Kawałek Gliwic pomiędzy ulicami Zawiszy Czarnego, Kazimierza Wielkiego, Zygmunta Starego i Kościuszki przez lata był wyłączony z życia miasta. Wszystko za sprawą wojska, które ulokowało się w dawnych pruskich koszarach. Dopiero w ostatnim czasie zespół ceglanych gmachów powoli wraca na mapę miasta. Do zabytkowych budynków przeprowadził się już sąd okręgowy i miejska biblioteka, a w 2006 roku część terenu wykupił prywatny deweloper z myślą o stworzeniu kompleksu mieszkalnego.

Wtedy jeszcze przyszłość ogromnego pięciokondygnacyjnego spichlerza, który został wzniesiony w 1895 roku, stała pod znakiem zapytania. Jednak magia ceglanego giganta szybko podbiła serca nabywców z firmy Wektor Inwestycje. Deweloperzy postanowili, że wpiszą spichlerz do rejestru zabytków i zamienią w luksusowy apartamentowiec. Do współpracy zaprosili architektów z pracowni Medusa Group, którzy są prekursorami takich działań w Polsce.

Efekty ich pracy można już oglądać. W spichlerzu powstało 30 mieszkań, o powierzchni od 80 do ponad 300 m kw. Przyszli mieszkańcy mają do dyspozycji duże otwarte przestrzenie, ograniczone jedynie drewnianymi słupami podtrzymującymi konstrukcję stropów. - Rozplanowanie całego wnętrza zależy od indywidualnych upodobań kupującego. Jeśli ktoś chce ciekawie mieszkać, to tutaj ma duże pole do popisu - mówi Marek Wójtowicz, prezes zarządu Wektor Inwestycje.

Spichlerz urzeka już z zewnątrz starannie odczyszczoną ceglaną elewacją. W środku zostały zachowane wszystkie oryginalne elementy: granitowe klatki schodowe i okna. - Twórcy loftów starali się zachować wszystko jak było. To ogromny plus rewitalizacji spichlerza - chwali inwestora Ewa Pokorska, miejski konserwator zabytków.

Drewniane słupy i legary wypiaskowano. - Tam, gdzie drewno trzeba było wymienić, wykorzystaliśmy stare deski z rozbiórki. Nawet garaże, które stanęły obok, są zbudowane z cegieł o różnych odcieniach, tak żeby nawiązywały do niejednolitej elewacji spichlerza - dodaje Wójtowicz.

Jedynym odstępstwem od pierwotnej bryły budynku są dwie zewnętrzne klatki schodowe dobudowane od frontu. Zostały zrobione z... rdzewiejącej stali. - To specjalna odmiana, która rdzewieje równomiernie. Na początku, kiedy stal była błyszcząca i zaczynała dopiero rdzewieć, ludzie niepokoili się jak my ją odczyścimy. Teraz już widać piękny jednolity rudy kolor - mówi Jerzy Mercik, specjalista ds. sprzedaży w firmie.

Prawdziwa gratka czeka lokatorów, którzy wybiorą mieszkania przylegające do wschodniej ściany budynku. Tutaj przez wszystkie kondygnacje biegnie kręcony drewniany zsyp do zboża, który jest nietypową ozdobą wnętrza.

Uzupełnieniem funkcji mieszkalnej jest parter, w którym powstaną sklepy i restauracje. W jednym z lokali trwają przygotowania do otwarcia winiarni połączonej ze sklepem.

Za metr kw. mieszkania trzeba zapłacić około 5,8 tys zł. - Zainteresowanie jest duże. Na sprzedaż ponad połowy lokali mamy już podpisane przedwstępne umowy - mówi Mercik.

Oprócz spichlerza gotowych jest też 15 domów, które powstały w dawnych wojskowych stajniach i magazynach. W przyszłości deweloper zaadaptuje na lofty starą piekarnię, a obok spichlerza chce wybudować dwa nowoczesne apartamentowce.





......
ge-nia-lne



kaspric - Sob Wrz 12, 2009 5:14 pm
Świetna fotorelacja z dni otwartych na SSC by Mta
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... stcount=51

Szczególnie urzekła mnie ta fota, wszystko do siebie pasuje





absinth - Sob Wrz 12, 2009 5:35 pm
swietne!

btw
ciekawe jak sie sprzedaje



kaspric - Sob Wrz 12, 2009 5:49 pm
^^ całkiem całkiem, jakieś 3/5 sprzedane

http://lofty.gliwice.pl/pl/Spichlerz_-_ ... 6,1,1,4,1/



Michał Gomoła - Sob Wrz 12, 2009 6:46 pm
Właśnie takim Astonem będę się kiedyś woził

Co do Spichlerza to dla mnie jest najlepsza inwestycja mieszkaniowa w regionie obok katowickiej Złotej Enklawy. Absolutnie rewelacyjne renowacja, a klatka schodowa jest palce lizać

ps jakby ktoś nie widział:




kaspric - Sob Wrz 12, 2009 7:18 pm
^^ nie widziałem . Doskonała arch., taka bardzo "do mieszkania".

Swoją drogą byłem w wakacje w Międzyzdrojach i trochę zdołowało mnie, jakiej jakości architektura powstaje w tamtejszej meiszkaniówce (a trochę jej powstaje). Tj w centrum wiadomo, takie w większości sopockie gówienka, ale jesli chodzi o osiedla przy plaży to jest (pod względem procentowym dobrej arch do słabej) dużo lepiej niż u nas. I jest bardzo przyjazna arch, coś jak powyżej.



SPUTNIK - Sob Wrz 12, 2009 8:18 pm

^^ całkiem całkiem, jakieś 3/5 sprzedane

http://lofty.gliwice.pl/pl/Spichlerz_-_ ... 6,1,1,4,1/


czyli wszystko zostanie "w rodzinie"





Maciek B - Sob Wrz 12, 2009 9:13 pm
Orientuje się ktoś ile za m2 (zarówno lofty, jak i szeregowce)?



Michał Gomoła - Sob Wrz 12, 2009 10:16 pm
Z nieoficjalnych informacji mieszkanie w spichlerzu to wydatek rzędu 6-8 tys. m2, a w Złotej Enklawie 7-9 tys. m2, z tym że tu i tu są raczej duże mieszkania i raczej poniżej 1 mln zł się nie zejdzie.



ellilamas - Pon Wrz 14, 2009 1:09 pm
^^ info od kierownika budowy: w spichlerzu za m2 od 5 tys w mniejszych mieszkaniach do 5 300 w większych. BTW - witam, to mój pierwszy post na tym forum.



rasgar - Pon Wrz 14, 2009 1:35 pm
Byłbym zachwycony, ale wciąż 5k x 80/90m daje 400-450k za stan deweloperski, więc ciągle chyba się "nie łapię".

Nie zmienia to faktu, że prawdopodobnie warte jest to swojej ceny.



d-8 - Pon Wrz 14, 2009 2:43 pm

Świetna fotorelacja z dni otwartych na SSC by Mta
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... stcount=51

Szczególnie urzekła mnie ta fota, wszystko do siebie pasuje


czy na pewno aby wszystko pasuje ?

- gałąź drzewa jest urąbana nieestetycznie
- pani idąca w standeciałej kiecusi ma małe odrosty
- a samochód nie ma rejestracji SG lecz SK ha !
:-)

ale i tak te lofty są wyczesane i cieszę się szczerze, że powstały właśnie w naszej aglomeracji



absinth - Pon Wrz 14, 2009 2:59 pm

Świetna fotorelacja z dni otwartych na SSC by Mta
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... stcount=51

Szczególnie urzekła mnie ta fota, wszystko do siebie pasuje


czy na pewno aby wszystko pasuje ?

[...]
- a samochód nie ma rejestracji SG lecz SK ha !
:-)




SPUTNIK - Pon Wrz 14, 2009 3:43 pm


czy na pewno aby wszystko pasuje ?

- a samochód nie ma rejestracji SG lecz SK


co Ci tu nie pasuje ? ;]



d-8 - Pon Wrz 14, 2009 4:07 pm


czy na pewno aby wszystko pasuje ?

- a samochód nie ma rejestracji SG lecz SK


co Ci tu nie pasuje ? ;]



kaspric - Pon Wrz 14, 2009 4:19 pm
Wszystko gra, ostatnio zauważyłem, że najbogatsza śmietanka z Kato bawi się w Gliwicach, co chwilę widać Astony i Porschaki :P:P



d-8 - Pon Wrz 14, 2009 4:24 pm

Wszystko gra, ostatnio zauważyłem, że najbogatsza śmietanka z Kato bawi się w Gliwicach, co chwilę widać Astony i Porschaki :P:P

nic sie nie martw. w odpowiednim czasie przekierujemy ich w odpowiednie miejsca.



kaspric - Pon Wrz 14, 2009 4:31 pm
^^ wtedy już będą mieli rejestrację SG



d-8 - Pon Wrz 14, 2009 4:33 pm

^^ wtedy już będą mieli rejestrację SG

powiedzmy, że o to walczyć nie będę. zawsze lepiej SG niż SBE ;-)



absinth - Pon Wrz 28, 2009 5:35 pm


Budowa luksusowego osiedla Glivia wstrzymana

Na terenie po byłych koszarach wojskowych przy ul. Daszyńskiego w Gliwicach wciąż hula tylko wiatr. Planowane w tym miejscu osiedle mieszkaniowe Glivia powstanie nieprędko.

Pierwotnie ING Real Estate, potentat na rynku deweloperskim, planował oddanie pierwszych mieszkań pod koniec tego roku, a całość inwestycji miała zostać zakończona w 2011 roku. Ambitne plany storpedował kryzys oraz niesprzyjająca sytuacja na rynku mieszkaniowym w Gliwicach. Jak nas poinformowała rzecznik prasowy dewelopera, Agnieszka Podbielska, inwestycja została odłożona w czasie. Nie ma takiej możliwości, by ING Real Estate wycofał się ze swych planów, jednak ciężko w tej chwili określić datę rozpoczęcia budowy.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3501 ... ymana.html



kaspric - Pon Wrz 28, 2009 9:46 pm
Szkoda i dobrze. Przynajmniej tylko wstrzymana, mogło być gorzej.



kaspric - Śro Wrz 30, 2009 11:51 am
Lofty w Archdaily

http://www.archdaily.com/36172/adaptati ... dusagroup/



Kris - Pią Paź 02, 2009 5:25 pm
Gliwice: powstały pierwsze na Śląsku soft lofty
GazetaGliwice.pl
2009-10-02, ostatnia aktualizacja 2009-10-02 11:55

Mimo że moda na lofty na Śląsku kręci się coraz bardziej, inwestorzy kuszą już kolejną ich odmianą. Soft lofty, czyli "delikatne" lofty, które przywędrowały na Śląsk z USA, łączą w sobie industrialny, surowy charakter przemysłowego budynku z elementami dalekimi od fabrycznych klimatów.


Osiedle Szafranowe Domy/ fot. Inwestor

Tytanocynk na elewacji, połączony z afrykańskim drewnem badi i litą sosną, ciepła kolorystyka kontrastująca z zimnymi metalowymi elementami wykończeniowymi, do tego typowo loftowe, otwarte przestrzenie i industrialny charakter wnętrza, tak nietypowe i kontrastujące ze sobą elementy składają się na jedno z najciekawszych osiedli powstałych w Gliwicach.

Szafranowe domy - pierwsza tego typu inwestycja mieszkaniowa na Śląsku - powstały właśnie w Gliwicach przy ulicy Kozielskiej. Liczące sobie 9 lokali mieszkalnych osiedle jest dopiero drugą tego typu inwestycją w Polsce.
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3501 ... lofty.html



beschu - Pią Paź 02, 2009 7:38 pm
^^ To są lofty? Jakoś nie wygląda to na budynek poprzemysłowy(?).



kaspric - Pią Paź 02, 2009 8:20 pm
umiejętność czytania ze zrozumieniem kuleje widać



beschu - Pią Paź 02, 2009 8:51 pm

umiejętność czytania ze zrozumieniem kuleje widać

Dlaczego? Soft loft, np. wg >>tego artykułu<< to loft(a więc mieszkanie w obiekcie poprzemysłowym), którego "ściany nie sięgają do samego stropu". A to mi wygląda na zwykły budynek mieszkalny.



kaspric - Pią Paź 02, 2009 8:56 pm
Soft loftem określa się też imitacje loftów .
Aczkolwiek zgadzam się, ze tego czegoś bym też tak nie nazwał



Bonus - Czw Paź 29, 2009 6:27 pm
Czytałem o Szafranowych domach sporo, przyjrzałem się wizualizacjom i moim zdaniem, nawet na miano soft loftów to nie zasługuje. Marna podróbka, może bogacze się nabiorą na coś takiego bez klimatu. Tytanocynkowa elewacja i metalowe schody to jeszcze nie wszystko, musi przecież powstać industrialny klimat. W Żyrardowie to się udało
http://www.domoklik.pl/oferta/sprzedaz/mieszkanie/157498/mazowieckie-Zyrardow.html, w Gliwicach niestety klapa.



kiwele - Czw Paź 29, 2009 7:15 pm
Baju, baju...
To są najzwyklejsze szeregowce - w czym ta nazwa softy-lofty niby miałaby pomóc?

Jakiekolwiek lofty z natury muszą być adaptacjami na cele mieszkalne dawnych budynków nie-mieszkalnych, w czystym typie dawnych fabryk, fabryczek, warsztatów, magazynów, najlepiej pośród tradycyjnej zabudowy miejskiej, mieszkaniowej. Oczywiście, by uzyskać jak najtańsze mieszkania.
W konsekwencji uzyskiwane mieszkania z zasady mają układy zupełnie nietypowe, kompensowane przestrzenią większą niż w tradycyjnych mieszkaniach.
Zrozumiałe, że najpierw były"poślubione" przez różnych artystów, najczęściej tych gołych, bardziej z bohemy artystycznej, bo w loftach łatwiej urządzić pracownie i demonstrować swobodny styl życia.
Pózniej lofty stały się modne i zaczęły interesować wszelka snobującą się klientelę.
Do stylu należy niekrycie przeszłości budynków inicjalnych przez odpowiednie eksponowanie wybranych elementów dawnego wyposażenia.

"Lofty" robione od zera to zwykła aberracja i tylko szukanie naiwnych.



Prince - Czw Paź 29, 2009 8:00 pm
Przecież to zwykły chwyt marketingowy. Ale lepiej jest mieć w mieście soft lofty niż kolejne szeregowce - prawda

No i lepiej mieszkać w soft lofcie, a nie w zwykłym mieszkaniu.



beschu - Czw Paź 29, 2009 8:24 pm

Przecież to zwykły chwyt marketingowy. Ale lepiej jest mieć w mieście soft lofty niż kolejne szeregowce - prawda

No i lepiej mieszkać w soft lofcie, a nie w zwykłym mieszkaniu.


Przy czym jakkolwiek te budynki zostaną nazwane i tak pozostaną zwykłymi szeregowcami. Nazwanie grubasa "osobą otyłą", ślepca "niewidomym", konkubenta "partnerem", fryzjera "stylistą", umierania "odchodzeniem" niczego nie zmienia. Z czasem te nowsze słowa też będą miały powszedni(czy też negatywny) wydźwięk i znowu będzie się szukać "upiększeń/załagodzeń".



ellilamas - Pią Paź 30, 2009 2:08 pm
Ale przynajmniej z zewnątrz nie wyglądają jak typowy "bliźniak". Dla mnie bomba, a dorabianie sobie jakiejś ideologii to już przesada.



Wit - Nie Lis 08, 2009 8:02 pm
Stare koszary zamieniły się w luksusowe mieszkania
Iwona Sobczyk 2009-11-08, ostatnia aktualizacja 2009-11-08 13:11:05.0



Kompleks zabudowań pruskiej jednostki wojskowej w Gliwicach powstał na przełomie XIX i XX wieku. 100 lat później okazało się, że polskie wojsko już go nie potrzebuje. Dziś, po trwającym kilka lat remoncie, stare koszary stają się najgorętszym adresem w Gliwicach.

Kilka lat temu szczęśliwym posiadaczem spichlerza z 1895 roku, nieco młodszych stajni i jeszcze kilku innych budynków gliwickich koszar została spółka Wektor Inwestycje. Adaptację zabytkowego kompleksu na mieszkania powierzyła dwóm pracowniom architektonicznym. Spichlerz przypadł w udziale specjalistom od loftów z Medusa Group, stajnie - Izabelli i Andrzejowi Wieczorkom. Dziś w Gliwicach można podziwiać efekty ich pracy. - Oczywiście każdy architekt wolałby zaprojektować całość sam, ale z Medusą się lubimy, dobrze nam się współpracowało. Pracy było zresztą tyle, że jedna pracownia nie dałaby sobie z tym rady - mówi Izabella Wieczorek.

Stajnie zostały zbudowane dla pruskiej kawalerii na początku XX wieku. Dwa długie, ustawione do siebie prostopadle budynki kryły niskie, mroczne stryszki i wysoką przestrzeń parteru pociętą tylko słupami podtrzymującymi dwuspadowy dach. Po II wojnie światowej zaadaptowano je na garaże. Na dziedzińcu ustawiono wtedy stację benzynową, a na pięknych ceglanych ścianach wymalowano czarną farbą gigantyczny napis "Palenie wzbronione". Całość nie wyglądała najlepiej, za to technicznie budynki były w całkiem niezłym stanie. Po latach ich ceglane ściany wymagały tylko solidnego czyszczenia. - Cegła, z której są zbudowane, jest fenomenalna, o wiele lepsza niż najlepsze dostępne dzisiaj na rynku materiały tego typu. Zupełnie nie nasiąka wodą - mówi Marek Wójtowicz, prezes zarządu Wektor Inwestycje. Dzięki temu, chociaż budynki nigdy nie były ogrzewane ani w jakikolwiek sposób ocieplane, w środku nie było wilgoci.

Nie można było poprzestać na zachwycaniu się kunsztem rzemieślników z początku wieku. Budynki trzeba było przede wszystkim ocieplić. - Zazwyczaj sprawę załatwia pokrycie elewacji wełną mineralną albo styropianem. Tu trzeba było rozwiązań niestandardowych - mówi Wójtowicz. Żeby ocalić ceglane elewacje, ocieplenie trzeba było położyć od wewnątrz. Konkretne rozwiązania podpowiedzieli naukowcy z Politechniki Śląskiej.

Wymiany wymagał też dach. Zachowano jego oryginalny dwuspadowy układ. Udało się też ocalić wieżyczkę, która kiedyś pełniła funkcję dzwonnicy. Dziś jest tylko ozdobą. Nowym elementem na dachu są lukarny. - Powstały przede wszystkim po to, żeby zwiększyć przestrzeń użytkową na piętrze - wyjaśniają projektanci.

Lukarny obudowano murem pruskim. - Mieliśmy kilka pomysłów, jak mają wyglądać. Przyszło nam nawet do głowy, żeby były bardzo nowoczesne, ze szkła, w kontrze do historycznej architektury. Stanęło na rozwiązaniu romantycznym: pruskim murze na terenie dawnych pruskich koszar - uśmiecha się Andrzej Wieczorek.

Stylizowany mur pruski zbudowano z twardej wełny mineralnej i oryginalnych starych belek pochodzących z leżącego na terenie koszar budynku, który trzeba było rozebrać. Gdzie się tylko dało, architekci korzystali z oryginalnych materiałów. Niektóre ścianki działowe wewnątrz budynków zbudowali ze starej cegły. Chodniki i tarasy ułożyli z kostki, która kiedyś służyła jako nawierzchnia koszarowego placu. - To nie są nowe domy stylizowane na stare! Zależało nam na autentyczności - mówią architekci.

Dwa długie budynki pocięli ścianami na osobne szeregowe domki o powierzchni od 170 do ponad 300 metrów kwadratowych. Dawne bramy wjazdowe do stajni zostały nieco zwężone i przeszklone. Pełnią teraz funkcję wyjścia na zewnętrzny taras i niewielki ogródek.

Parter został minimalnie obniżony. Nadal jest na tyle wysoki, że na piętro trzeba było poprowadzić trzybiegową klatkę schodową. Taka z dwoma ciągami schodów byłaby za stroma. Dużym klatkom schodowym projektanci zdecydowali się nadać lekko industrialny charakter. Właściciele poszczególnych domów mogą dobrać do nich eleganckie poręcze i drewniane stopnie, ale sama konstrukcja wszędzie jest taka sama - stalowa i ażurowa jak w fabryce. - Tak naprawdę te domy to też lofty, tylko w łagodniejszej wersji - mówią projektanci.

Pierwsi właściciele już wprowadzają się do ukończonych domów. W jednym zamieszkała pani Notburga z mężem Pawłem. Ostatnie 30 lat spędzili w Niemczech. - To były dobre lata, ale ostatnio czuliśmy się tam już bardzo samotni. Jesteśmy stąd, ze Śląska. Urodziliśmy się tutaj, mieszkaliśmy tu niedaleko, w Gliwicach. Koszary były wtedy ukryte za wysokim murem. Nikt nawet nie wiedział, jak wyglądają te budynki. Kto by pomyślał, że kiedyś w nich zamieszkamy - uśmiecha się pani Notburga.

Na stajniach i spichlerzu gliwicka inwestycja spółki Wektor ma się nie skończyć. Być może jeszcze w tym roku rozpocznie się remont starej piekarni. - Stoi w sąsiedztwie wyremontowanego spichlerza i przez ten kontrast straszy jeszcze bardziej. Będzie zaadaptowana na obiekt usługowo-mieszkalny - mówi Jerzy Mercik, specjalista do spraw sprzedaży w firmie. W planach jest też wybudowanie w sąsiedztwie zabytkowych budynków dwóch nowych apartamentowców.





http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3501 ... kania.html



SPUTNIK - Nie Lis 08, 2009 8:28 pm


Nie można było poprzestać na zachwycaniu się kunsztem rzemieślników z początku wieku. Budynki trzeba było przede wszystkim ocieplić. - Zazwyczaj sprawę załatwia pokrycie elewacji wełną mineralną albo styropianem. Tu trzeba było rozwiązań niestandardowych - mówi Wójtowicz. Żeby ocalić ceglane elewacje, ocieplenie trzeba było położyć od wewnątrz. Konkretne rozwiązania podpowiedzieli naukowcy z Politechniki Śląskiej.



!!!!!!!!!



kaspric - Czw Lis 19, 2009 8:11 pm
TBS2 przymierza się do mieszkaniówki na rogu Mikołowska/Jana Pawła 2. Cieszy, że ta okropna dziura zostanie zabudowana. Poza mieszkaniówką na samym rogu ma powstać biurowiec.





kurde, ten biurowiec będzie świetny! Bardzo miejski

Jakby ktoś nie wiedział, tu jest mapka http://mi.labenski.pl/show.php?id=1486



d-8 - Czw Lis 19, 2009 8:26 pm
ciekaw jestem jak wyjdzie na zywo, bo wizualki to jedno a rzeczywistosc potrafi zaskoczyc. w kazdym razie kolejna biurowa inwestycja w Gliwicach cieszy



kaspric - Czw Lis 19, 2009 8:37 pm
^^ na żywo jestem spokojny, bo to Inarko, czyli A.Duda & H. Zubel . Właśnie co do wizek można się czepiać, że od*** na zasadzie "żeby coś było" .
Gorzej, że póki co mają zacząć etap mieszkaniowy, a z działką pod biurowiec są jakieś problemy prawne, a u nas nigdy nie wiadomo, ile coś takiego może trwać :/



miglanc - Czw Lis 19, 2009 11:11 pm
Super jakby to zabudowali. Tamta czesc Gliwic jest strasznie szczerbata i przyda sie pare plomb. Mam tez nadzieje ze dobuduja jakies nowe kamienice po bokach tego mieszkalnego "transatlantyka" na przeciwko, tak by calkowicie domkna te dziure miedzy Wroclawska, a Mikolowska. Przydalyby sie tez jakies plomby przy ul Wroclawskiej na przeciw Politechniki. A poza tym duzo duzo farby na elewacje kamienic (jedne z najladniejszych w GOP) i bedzie wreszie dalo sie jechac do centrum Gliwic od poludnia bez traumy estetycznej.



kaspric - Czw Lis 19, 2009 11:58 pm
^^ IMO aktualnie najważniejszy jest ciąg JP2/Mikołowska - Dworcowa. Tam jest dziura, która dzieli optycznie śródmieście na pół (a może raczej ogranicza je do Zwycięstwa)



absinth - Sob Lis 21, 2009 2:58 pm
swietne bardzo miejskie

W Gliwicach zdecydowanie wiecej plomb sie buduje niz u nas, inna rzecz, ze Gliwice sa bardziej poryte, ale i tam zazdroszcze



miglanc - Pią Lis 27, 2009 8:20 pm
Dzisiaj widziałem ze działka na rogu Mikołowska/Jana Pawla II jest ogrodzona plotem i pojawiły się tam jakies konstrukcje. Czyzby juz zaczeli budowe?

Ponad to zauwazylem tez ogrodzona dzialke miedzy "transatlantykiem" a kamienica na ul Mikołowskiej. Czyzby i ta dziura miała wkrotce znikna? Jesli tak to srodmiescie Gliwic bardzo sie rozszerzy.



kaspric - Pią Lis 27, 2009 8:36 pm
Mikołowska/JP2 chyba narazie robią tylko przekładkę instalacji, ale to już jest ogrodzenie pod tę meiszkaniówkę TBS2. Niestety, jak pisałem, biurowiec musi poczekać na uregulowanie spraw prawnych podobno
W drugim miesjcu będzie TBS1 (widać też zaczynają). Co prawda piękne to specjalnie nie będzie, ale będzie przynajmniej miejskie a nie kiszowate i szczelnie wypełni tę dziurę, więc kolejna plomba

Jak tempo się utrzyma, to te 2 kwartały szczelnie się zabudują za jakieś 5 lat

niestety poważniejsza dziura jest dalej wzdłuż Dworcowej, ale podobno tam też coś ogrodzili, ale ja póki co o niczym nie wiem.



miglanc - Pią Lis 27, 2009 8:46 pm
Na Dworcowej najwiekszym problemem jest Qubus Hotel. To jest architektura przedmiesc. Tego kto wydal pozwolenie na budowe tego antymiejskiego gniota powinno sie skazac na banicje.



kaspric - Pią Lis 27, 2009 8:54 pm
^^ a tam, bez przesady. Jest fatalny, fakt, ale jest na tyle "nijaki", że jeśli dobudują (a kiedyś dobudują) całą pierzeję po prostu zniknie w tłumie.
Dużo gorsze są realizacje, które niszczą całą urbanistykę, Qubus przynajmniej tego nie robi.



miglanc - Pią Lis 27, 2009 9:02 pm

^^ a tam, bez przesady. Jest fatalny, fakt, ale jest na tyle "nijaki", że jeśli dobudują (a kiedyś dobudują) całą pierzeję po prostu zniknie w tłumie.
Dużo gorsze są realizacje, które niszczą całą urbanistykę, Qubus przynajmniej tego nie robi.
Obawiam sie ze wlasnie urbanistyke tego miejsca niszczy. Jest odsuniety od ulicy i otoczony wygonem z krzaczkami. Nie da sie go wkomponowac w jakas pierzeje.



kaspric - Pią Lis 27, 2009 9:07 pm
^^ nie do końca. Qubus jest dokładnie w linii przedwojennej zabudowy i tak ma tam lecieć pierzeja, między Dworcową a nim miała iść druga nitka Dworcowej (ale podejrzewam, że aktualnie bardziej prawdopodobny jest taki jakby deptak)



miglanc - Pią Lis 27, 2009 9:15 pm

^^ nie do końca. Qubus jest dokładnie w linii przedwojennej zabudowy i tak ma tam lecieć pierzeja, między Dworcową a nim miała iść druga nitka Dworcowej (ale podejrzewam, że aktualnie bardziej prawdopodobny jest taki jakby deptak)No to w takim wypadku beda musieli wykarczowac te tuje i przebudowac jakos dojazd na tyly budynku.

Swoja droga czy budowa drugiej nitki Dworcowej to nie swietna okazja do pociagniecia tramwaju na Sikornik?



kaspric - Pią Lis 27, 2009 9:23 pm
^^ świetna świetna, ale mi tego mówić nie musisz .

Chociaż ja osobiście tramwaj (chociaż mówimy na dzisiaj o SF) pociągnąłbym od obecnej linii przez Górnych Wałów -> JP2 -> Rybnicka (Noworybnicka).
Tam koło Qubusa jest sporo miejsca, ale potem jest wąskie gardło (ale ofkoz też by się dało)



miglanc - Pią Lis 27, 2009 9:53 pm

^^ świetna świetna, ale mi tego mówić nie musisz .

Chociaż ja osobiście tramwaj (chociaż mówimy na dzisiaj o SF) pociągnąłbym od obecnej linii przez Górnych Wałów -> JP2 -> Rybnicka (Noworybnicka).
Tam koło Qubusa jest sporo miejsca, ale potem jest wąskie gardło (ale ofkoz też by się dało)
Nitka na Dworcowej nadalaby jej bardziej srodmiejskiego charakteru. Szkoda ze dzis to taka abstrakcja.



kaspric - Sob Lis 28, 2009 1:41 pm
uciekło:


Dzisiaj widziałem ze działka na rogu Mikołowska/Jana Pawla II jest ogrodzona plotem i pojawiły się tam jakies konstrukcje. Czyzby juz zaczeli budowe?

Ponad to zauwazylem tez ogrodzona dzialke miedzy "transatlantykiem" a kamienica na ul Mikołowskiej. Czyzby i ta dziura miała wkrotce znikna? Jesli tak to srodmiescie Gliwic bardzo sie rozszerzy.



Mikołowska/JP2 chyba narazie robią tylko przekładkę instalacji, ale to już jest ogrodzenie pod tę meiszkaniówkę TBS2. Niestety, jak pisałem, biurowiec musi poczekać na uregulowanie spraw prawnych podobno
W drugim miesjcu będzie TBS1 (widać też zaczynają). Co prawda piękne to specjalnie nie będzie, ale będzie przynajmniej miejskie a nie kiszowate i szczelnie wypełni tę dziurę, więc kolejna plomba

Jak tempo się utrzyma, to te 2 kwartały szczelnie się zabudują za jakieś 5 lat

niestety poważniejsza dziura jest dalej wzdłuż Dworcowej, ale podobno tam też coś ogrodzili, ale ja póki co o niczym nie wiem.



Na Dworcowej najwiekszym problemem jest Qubus Hotel. To jest architektura przedmiesc. Tego kto wydal pozwolenie na budowe tego antymiejskiego gniota powinno sie skazac na banicje.


^^ a tam, bez przesady. Jest fatalny, fakt, ale jest na tyle "nijaki", że jeśli dobudują (a kiedyś dobudują) całą pierzeję po prostu zniknie w tłumie.
Dużo gorsze są realizacje, które niszczą całą urbanistykę, Qubus przynajmniej tego nie robi.



Obawiam sie ze wlasnie urbanistyke tego miejsca niszczy. Jest odsuniety od ulicy i otoczony wygonem z krzaczkami. Nie da sie go wkomponowac w jakas pierzeje.


^^ nie do końca. Qubus jest dokładnie w linii przedwojennej zabudowy i tak ma tam lecieć pierzeja, między Dworcową a nim miała iść druga nitka Dworcowej (ale podejrzewam, że aktualnie bardziej prawdopodobny jest taki jakby deptak)


No to w takim wypadku beda musieli wykarczowac te tuje i przebudowac jakos dojazd na tyly budynku.

Swoja droga czy budowa drugiej nitki Dworcowej to nie swietna okazja do pociagniecia tramwaju na Sikornik?



^^ świetna świetna, ale mi tego mówić nie musisz .

Chociaż ja osobiście tramwaj (chociaż mówimy na dzisiaj o SF) pociągnąłbym od obecnej linii przez Górnych Wałów -> JP2 -> Rybnicka (Noworybnicka).
Tam koło Qubusa jest sporo miejsca, ale potem jest wąskie gardło (ale ofkoz też by się dało)



Nitka na Dworcowej nadalaby jej bardziej srodmiejskiego charakteru. Szkoda ze dzis to taka abstrakcja.



Prince - Pon Sty 18, 2010 9:38 am


Bursztynowe Osiedle błyśnie czerwonym drewnem

W Gliwicach powstaje kolejne osiedle. Aby odróżnić je od innych, projektanci zdecydowali się wykorzystać na elewacji barwione na czerwono drewniane płyty

Osiedle przy ul. Kozielskiej sąsiadować będzie z ogródkami działkowymi i centrum handlowym. W pierwszym etapie powstaną tu dwa czterokondygnacyjne budynki. Ich budowa już się rozpoczęła. Za projekt odpowiedzialna jest gliwicka pracownia Rafał Drobczyk. Architektura i Urbanistyka. - Chcieliśmy, żeby to osiedle było inne od tych, które rynek już oferuje. Takie wymaganie postawiliśmy projektantom - mówi Bogusław Hanzlik, prezes prowadzącej inwestycję firmy Hadex Development.

Architekci zaproponowali budynki o nieregularnej bryle pociętej uskokami i skosami. - To nie tylko zabieg formalny. Jesteśmy zwolennikami poglądu, że to funkcja kształtuje formę, a nie odwrotnie. Dzięki takiemu ukształtowaniu bryły budynków mieszkańcy będą mieli lepszy dostęp do dziennego światła - mówi Drobczyk.

REKLAMY GOOGLE
Apartamenty - Gliwice
Eleganckie soft lofty w Gliwicach 120 m2,świetna lokalizacja. Sprawdź
www.szafranowedomy.pl
Osiedle Galicyjskie
klimatyczne osiedle domków w podkrakowskich Zielonkach
www.stalbud.krakow.pl
Mieszkanie - Okazja
Wyszukaj najlepsze okazje Codziennie nowe oferty !
okazje.homebroker.pl

Każdy z budynków będzie miał cztery klatki schodowe. W obu znajdzie się 51 mieszkań wyposażonych w loggie, balkony lub małe ogródki.

Najbardziej charakterystycznym elementem osiedla będą drewniane elewacje budynków wykonane w dość niebanalny sposób. Użycie drobnych elementów drewnianych na tynkowanej elewacji to już prawie projektowa norma. Architekci gliwickiego osiedla postanowili odwrócić proporcje. Fragmenty elewacji chcą pokryć jasnym tynkiem i naturalną kamienną okładziną. Tym razem drewno będzie dominować. - Wykorzystamy duże płyty, rodzaj sklejek, pokryjemy je specjalną farbą, która nada im czerwony kolor, ale nie zamaskuje słojów - opisuje Drobczyk.

Pomiędzy budynkami powstaną skwer z elementami małej architektury i wewnętrzna uliczka. - Chcieliśmy, żeby ta przestrzeń pełniła funkcję podwórka, bezpiecznej strefy półpublicznej - mówi architekt.

Garaże i parkingi pierwotnie planowano umieścić w podziemnej kondygnacji. Okazało się, że zbudowanie jej na miejscami niestabilnym terenie starorzecza Kłodnicy byłoby bardzo trudne. Ostatecznie dla samochodów wykrojono miejsce poza obrębem budynków.

Pierwsza część osiedla ma być gotowa w listopadzie. W tym czasie rozpocznie się już budowa kolejnych budynków. Ostatecznie ma ich być sześć. Teren w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej ul. Kozielskiej inwestor przeznaczył na budynek handlowo-usługowy.





http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7464386.html



megaziom - Czw Mar 18, 2010 2:45 pm
Troche o gliwickich TBSach . Cieszy ,ze bedzie sporo plomb ,choc ta przy Raciborskiej mogliby sobie darowac

http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/ ... TBS_y.html

To już pewne. Powstaną kolejne TBS-y



Od lat domy realizowane w systemie budownictwa społecznego cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko. W ciągu niespełna dekady w Gliwicach powstało 1249 mieszkań czynszowych w ramach TBS-ów. Ich budowa kosztowała łącznie około 193 milionów złotych. W kilku najbliższych latach na własne "m" może liczyć kolejne prawie pół tysiąca rodzin. Realizacją inwestycji zajmują się dwie miejskie spółki - ZBM I TBS oraz ZBM II TBS.

W planach "jedynki" na najbliższe lata znalazły się cztery przedsięwzięcia. Nowe domy powstaną przy ul. Mikołowskiej. Plomba pomiędzy budynkami z numerami 15 i 25 będzie liczyła 20 mieszkań. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku, a lokatorzy będą mogli się wprowadzać w przyszłym. Zaś w bloku pod numerem 19 powstaną 23 mieszkania. Ich realizacja jest zaplanowana na lata 2011 - 2012.

W tym samym czasie zostanie wzniesiony nowy obiekt z 32 mieszkaniami przy ul. Kochanowskiego. Obecnie trwają także przygotowania do realizacji inwestycji przy ul. Raciborskiej Bramy, której realizacja powinna rozpocząć się w przyszłym roku. W nowej kamienicy zaplanowano 24 lokale mieszkalne i kilka usługowych. W sumie do 2012 r. "jedynka" odda do użytku 99 mieszkań o wartości prawie 26 mln zł.

Równie ambitne plany ma ZBM II TBS. Pod koniec stycznia ruszyła budowa domu z 25 mieszkaniami przy ul. Strzelców Bytomskich w Łabędach. Nowi lokatorzy wprowadzą się już w przyszłym roku. Natomiast w maju rozpocznie się realizacja drugiego etapu przedsięwzięcia przy ul. Granicznej. W tym rejonie przewidziano budowę 107 mieszkań. W drugiej połowie roku rozpoczną się także prace u zbiegu ulic Mikołowskiej i Jana Pawła II, gdzie powstanie 18 mieszkań (część będzie na sprzedaż). W kolejnym roku ruszą inwestycje przy ul. Uszczyka (27 lokali) i Targowej (33 lokale). Zaś na 2014 r. zaplanowano wzniesienie domów przy ul. Warszawskiej i Toszeckiej, a w latach 2014 - 2015 realizację trzeciego etapu przy ul. Granicznej. W sumie do 2016 r. "dwójka" ma oddać do użytku 388 lokali mieszkalnych i 12 użytkowych. Wartość tych zadań wyniesie 102 mln zł.

- Na złożone wcześniej wnioski otrzymaliśmy już promesy Banku Gospodarstwa Krajowego udzielającego preferencyjnych kredytów Towarzystwom Budownictwa Społecznego. Dotyczą one inwestycji w Łabędach i Żernikach. Na kolejne przedsięwzięcia będziemy składać wnioski w tym roku. Nasze projekty spełniają wymagania określone przez bank, więc z pożyczką nie powinno być problemów. Jesteśmy dobrej myśli - przekonuje Bożena Orłowska, szefowa "dwójki".

I material video
http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=16152

------------

Inna inwestycja w centrum , obok ruin teatru - wlasnie ruszyli .

http://www.geut.pl/article.php?id=6



serekma - Pią Kwi 23, 2010 8:46 am
Lofty w Gliwicach, jakoś nie zdobyło mojego serca... Z zewnątrz owszem, bardzo atrakcyjne, ale wykończenie i urządzenie w środku jakoś do mnie nie przemawia. Zupełnie blado wypadają w porównaniu z loftami na przykład w Żyrardowie. Dla porównania: tutaj loft w Gliwicach a tutaj i tutaj dwa przykłady tych w Żyrardowie. Różnica widoczna na pierwszy rzut oka, nie ma co.



megaziom - Pią Kwi 23, 2010 9:09 am
Ale co to jest za link ? Ja tam widze jakies mieszkanie na sprzedaz na Al.Majowej ,a nie w loftach - to sa dwa rozne miejsca .

Lofty nie sa wykanczane - to wlasciciel robi tam co chce .





serekma - Pią Kwi 23, 2010 9:26 am
Racja - google wprowadziły mnie w błąd, a ja nie doczytałem. Swoją drogą ciekawe, czy ktoś tak nazwał swoje mieszkanie umyślnie, żeby wypozycjonować się w wyszukiwarce ?
Przepraszam za zamieszanie.



kaspric - Pią Kwi 23, 2010 9:30 am
Te lofty z linku to jest ten "stary" loft w okolicach Kozielskiej.
http://polskie-lofty.pl/resources/722/loft_gliwice.jpg



Izabela Jasnowska - Czw Sie 05, 2010 7:35 am
Osiedle Bursztynowe z wiechą!

Na powstającym w Gliwicach Osiedlu Bursztynowym, realizowanym przez spółkę Hadex Development z Jastrzębia Zdroju zawieszono wiechę. Inwestycja obejmująca 51 mieszkań zostanie oddana do użytku na koniec listopada 2010 roku.

Osiedle Bursztynowe to inwestycja rozpoczęta w październiku 2009 roku. Pierwszy etap zakłada budowę 4 segmentowego budynku, w którym zaprojektowano 51 mieszkań o podwyższonym standardzie. Mieszkania zostaną oddane do użytku z końcem listopada br. Kolejne dwa etapy obejmujące budowę około 100 mieszkań zaplanowano na lata 2011 – 2012.

Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Gliwic przy ulicy Kozielskiej 74. Osiedle wyróżniać będzie charakterystyczna, drewniana elewacja w kolorze bursztynowym. Powierzchnia powstających mieszkań wynosi od 27 do 75 mkw.

Dla mieszkańców zaprojektowano m.in.: cichobieżne windy, tereny zielone, alejki i plac zabaw dla dzieci. Osoby zajmujące lokale na parterze będą miały do dyspozycji ogródki, a na wyższych kondygnacjach powstają balkony i loggie. Sprzedaż mieszkań rozpoczęła się w lutym tego roku.

Osiedle Bursztynowe to drugi po oddanym do użytku w 2009 roku katowickim Osiedlu przy Źródełku projekt spółki Hadex Development. Deweloper wchodzi w skład grupy Hadex, która od 24 lat jest jednym z czołowych w woj. śląskim dystrybutorów materiałów budowlanych oraz dostawcą usług transportowych.

W przypadku jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Izabela Jasnowska



Izabela Jasnowska - Śro Wrz 15, 2010 6:41 am
Witajcie,

Przedstawiamy nowe wizualizacje Osiedla Bursztynowego:-)

1.jpg



Izabela Jasnowska - Śro Lis 24, 2010 9:45 am
http://www.kompasinwestycji.pl/z_branzy-4ce3f77245f5a.htm

Rusza II etap inwestycji:-)
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • tohuwabohu.xlx.pl
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • resekcja.pev.pl
  •