[Katowice] Dni Kariery

Oskar - Pon Lis 28, 2005 10:24 pm
W imieniu Koła Naukowego CanMore zapraszam na Targi Pracy 2005 na Uniwerstecie Śląskim w Katowicach, które odbędą się 1 grudnia 2005 roku w budynku Rektoratu UŚ.

Więcej informacji tutaj.

Oskar - Wto Mar 07, 2006 10:50 pm
Ruszyły Ogólnopolskie Targi Edukacyjne i Targi Pracy

Stoisko szkoły ochroniarskiej na targach w Spodku
Fot. Dawid Chalimoniuk / AG Fot. Dawid Chalimoniuk / AG

Jacek Madeja 07-03-2006 , ostatnia aktualizacja 07-03-2006 23:10

Chcesz znaleźć ciekawą uczelnię? Wybierz się do katowickiego Spodka, gdzie do czwartku potrwają VIII Ogólnopolskie Targi "Edukacja 2006". Jeśli jesteś studentem, możesz z kolei odwiedzić Targi Pracy i Praktyk organizowane przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.

Od wczoraj Spodek odwiedzają uczniowie szkół średnich. Tylko tutaj mogą poznać oferty ponad 80 szkół wyższych. - To największe targi w Polsce - mówi Adriana Witkowska, przedstawicielka fundacji Viribis Unitis, organizatora imprezy. - Po raz pierwszy mamy również uczelnię z Austrii - dodaje Witkowska. W tym roku nowością jest Europejski Salon Edukacyjny, gdzie można znaleźć informacje o nauce za granicą.

Żeby przyciągnąć uczniów na stoiska, uczelnie rywalizują, nie tylko rozdając ulotki czy robiąc tradycyjne prezentacje. Szkoły ochroniarskie kuszą możliwością strzelania z broni treningowej, ratownicy na specjalnych fantomach pokazują, jak reanimować, a wizażystki prezentują krótki kurs makijażu. Największą popularnością cieszy się jednak piesek Aibo na stoisku Wyższej Szkoły Mechatroniki z Katowic. - Jaki słodki - zachwycała się Katarzyna Oryszczak, głaszcząc psa-robota, który na pieszczoty reaguje skomleniem i merdaniem ogonka. - Jestem już co prawda studentką zarządzania, ale gdyby ktoś mi obiecał, że nauczy mnie, jak zbudować taki robot, to bez wahania rozpoczęłabym drugi fakultet - śmieje się Katarzyna.

Impreza potrwa do 9 marca. Bilet ulgowy kosztuje 4 zł, normalny 5 zł, opiekunowie grup wchodzą bezpłatnie.

Wczoraj rozpoczęły się także Targi Pracy i Praktyk w Gliwicach. W hali Politechniki Śląskiej studenci mogą znaleźć oferty takich pracodawców, jak Motorola, Delphi, Vattenfall, Pliva. - Z pracą po ukończeniu Politechniki raczej nie ma problemu - mówi Małgorzata Rąb z Biura Karier Studenckich Politechniki Śląskiej.

Dzisiaj, na zakończenie targów, będą się odbywały prezentacje oraz warsztaty dla studentów na poszczególnych wydziałach Politechniki Śląskiej.

SPUTNIK - Pon Lut 26, 2007 5:14 pm
01 marca w budynku ALTUS przy ul. Uniwersytecka 13 w
Katowicach organizacja studencka AIESEC organizuje po raz kolejny Dni Kariery, na które serdecznie zapraszamy.
Dni Kariery są największymi targami pracy, praktyk i staży. Odbywają się już od 15 lat, w największych ośrodkach akademickichw Polsce (Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Toruń,Wrocław, Warszawa).
Każdej edycji towarzyszy Akademia Umiejętności, czyli trwające kilka dni wykłady, warsztaty i szkolenia prowadzoneprzez profesjonalne firmy szkoleniowe i organizacje w każdym z miast organizujących targi.

Wiecej na www.dnikariery.pl

------------------------------------------------
Niestety , nie ma już miejsc na warsztaty i szkolenia które by mnie interesowały :|

d-8 - Pon Lut 26, 2007 7:56 pm
a czy dotychczas nie odbywala sie ta impreza w spodku ?

SPUTNIK - Pon Lut 26, 2007 8:07 pm

a czy dotychczas nie odbywala sie ta impreza w spodku ?

chyba nie , to jest impreza powiązana z konkursem "Grasz o staż"

DivinaCommedia - Pon Lut 26, 2007 8:44 pm
Owszem, tez mi się wydaje, żedotychczas impreza ta odbywała się na terenie Spodka

Safin - Pon Lut 26, 2007 8:53 pm
rok temu były w Altusie.

absinth - Pon Lut 26, 2007 9:12 pm
2 lata temu tez w Altusie
w sumie sama impreza jak dla mnie nic jakos wyjatkowo ciekawego jesli ktos sie interesowal takimi rzeczami wczesniej ale ciesze sie ze jest

Safin - Pon Lut 26, 2007 11:04 pm
Wyjątkowe jest to ze HP Jeździ po Polsce z wielkim napisem WROCŁAW i zdjęciami uśmiechniętch krawaciarzy zachęcając do podjęcia pracy w tym morowym mieście.

Wit - Śro Lut 27, 2008 9:23 pm
Dni Kariery dla studentów
Magdalena Warchala2008-02-27, ostatnia aktualizacja 2008-02-27 21:09

Największe targi pracy, praktyk i staży w Polsce - tak reklamują Dni Kariery ich gospodarze - międzynarodowa organizacja studencka AIESEC. W środęj wystartowała ich katowicka edycja
Dni Kariery organizowane są od 16 lat w największych miastach kraju. Prawie od samego początku również w Katowicach. W zeszłym roku odwiedziło je 4,5 tys. studentów z naszego regionu. W tym roku impreza zaplanowana została z jeszcze większym rozmachem.

Część targowa rozpoczęła się w środę w katowickim Altusie. Można spotkać tu przedstawicieli 35 firm poszukujących pracowników, praktykantów i stażystów. Akademia Umiejętności, czyli część szkoleniowa imprezy, odbywała się w dwóch miejscach: Centrum Konferencyjnym hotelu Qubus i w Centrum Szkoleniowym "Inter-Prodryn". Bezpłatne 12 warsztatów dotyczących m.in. samodzielnego planowania kariery oraz sztuki negocjacji poprowadzili specjaliści z przedsiębiorstw o różnym profilu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice