[Katowice] Rondo Sztuki im. J. Ziętka

winn - Sob Cze 16, 2007 4:05 pm
postanowiłem stworzyć nowy wątek, tak jak mi zaproponował Safin.
zamieszczam moje zdjęcia kopuły i okolic (z kopułą w kadrze), narazie tylko te dzisiejsze.
niestety nie zrobiłem jeszcze panoramek, niektore zdjecia skleje pozniej w calosc.
w domu mam za wolny upload zeby sie bawic w zamieszczanie zdjec w necie.
panoramki postaram sie jednak uploadowac, jak zrobie.

link do wszystkiego co zdazylem wgrac na serwer:
album

to tyle narazie.
reszte wrzuce razem z panoramkami gdy bede mial czas zuzywac te 5kb transferu w gore

winn - Pon Cze 18, 2007 5:48 pm
obiecane panoramki:

feel the difference

za niedlugo wrzuce jeszcze zdjecia z wyzszych pieter kopuly oraz takie z bliska, gdzie widac np sciane, szybe i cos w dalszej perspektywie...
w srodku jeszcze nie robilem, wystawe prawdopodobnie obfoce jutro

p.s.
w tym programie do panoramek jakosc tych zdjec jest ustawiona na medium
jesli potrzebujecie lepsze, dajcie znac.

winn - Czw Cze 21, 2007 11:45 am
nastepna porcja fotek
wolno mi sie to wgrywa, ale idzie jakos:

jesli chodzi o nowsze fotki, to nie mam nocnych niestety.
stare nocne sa na moim fotosiku
moze jeszcze cos wgram, zalezy ile wybiore fajniejszych

edit: z aktualnej wystawy w kopule wrzucac tez w ten watek?

winn - Czw Cze 21, 2007 1:00 pm

winn - Czw Cze 21, 2007 1:58 pm

caterina - Czw Cze 21, 2007 5:41 pm
to oceniamy? ja zaczne,z zew 7 wew 9,srednia....8.jak bedzie fajna kafejka to podniose ocene.
ps.na zdj robi nawet lepsze wrazenie,swietne!

kropek - Czw Cze 21, 2007 6:44 pm
Oceniamy, OK, ale gdzie poll ?

absinth - Czw Cze 21, 2007 8:02 pm
poll zrobiony

ode mnie 7

winn - Pią Cze 22, 2007 6:51 am

dodatkowe 2:

ode mnie 8
glownie za potencjal i pomysl
"scalenie" okolic ronda bedzie bardziej widoczne gdy powstanie np silesia tower
architektura, nawiazania do spodka - brakuje mi ciagle tych dwoch melodyjek
(bodaj ciagle tylko spodek gra muzyczke z bliskich spotkan, a mialo byc tak, ze kopula gra wysokie tony a spodek niskie... przynajmniej znam taki pomysl)

mam jeszcze 2 zdjecia, no i pisze sie na nocne, ale na prawde nie wiem kiedy mi sie to uda w porze letniej.

edit: za niedlugo naprawie niedzialajace linki - w zamian bezposrednie linki do pozostalych szesciu.
edit2: linki naprawione, dodalem 2 ostatnie zdjecia

Jastrząb - Nie Lip 22, 2007 11:36 pm
Przede wszystkim kopule należy się 10-tka za pomysł, za zagospodarowanie miejsca, za nietypowe wykorzystanie, czyli łączenie funkcji wysokiej kultury i centrum przesiadkowego.

Minimalnie gorzej wypada to architektonicznie. Przede wszystkim kopuła powinna być cała a nie pół. Nawet przy obecnym zagospodarowaniu, ronda. Taka półotwarta przestrzeń (pod kopułą, ale na wolnym powietrzu), z fontanną, zielenią i przystankiem tramwajowym, byłaby jeszcze lepszą wizytówką Katowic. Do tego kopuła w całości ładniej by wyglądała.

Kolejny minus to blacha na poszyciu dachu, którą od falistej dzieli tylko krok, oraz lekko rozdeptany kształt. Gwarantuje on w prawdzie lepsze wykorzystanie przestrzeni, wewnątrz, ale moim skromnym zdaniem psuje ogólną linię budynku (być może jeśli kopuła byłaby wokół całego ronda, nie było by to tak widoczne).

Do tego mogę dodać pewne aspekty niefunkcjonalności, jakie bywały poruszone między innymi w Wyborczej. Takie jak brak wewnętrznego połączenia kondygnacji.

Za tą całość powinno być 8. Ale jeśli bym do tego wszystkiego dodał wstrętną satelitę, w najbardziej wyeksponowanym miejscu, czyli na frontowym balkonie, oraz bezsensownie porozrzucane po obwodzie kamienie, to ocena musiałaby zejść gdzieś w okolice 5

Osek - Pon Lip 23, 2007 3:33 am
sobota godz. 22.00, klub w kopule.
frekwencja: barman+jedna osoba.
Mam nadzieje, ze zlokalizują przyczyny.

A poza tym, kopuła to jednak plus na tle centrum miasta, zwłaszcza że to tylko ruchliwe rondo. Sprawdza się przy dużych imprezach w spodku. Fontanna im sie udała, nie powiem. Oby tylko kopuła jako tako żyła.
Ogólnie ocena: 7,
na tle Katowic: 8,
a jakby kopuła jeszcze coś żywego wniosła w to miejsce to i do 9 by dobiło.

d-8 - Pon Lip 23, 2007 7:59 am

sobota godz. 22.00, klub w kopule.
frekwencja: barman+jedna osoba.
Mam nadzieje, ze zlokalizują przyczyny.

no licze na to, ze poradza sobie szybciej z tym, niz wyniknie potrzeba zwiniecia zabawek... miejscowka jest przednia, tylko kwestią dobrego zarzadzania i marketingowych gierek jest rozkrecenie tego przybytku.

a co do oceny - to w srodku dla mnie 9,5 ale za te cale schody i kamienie 3 wiec tak po zsumowaniu dam 7 i dodam jeden punkt na zachete

czyli ode mnie 8

Iluminator - Pon Lip 23, 2007 9:37 am
Widać, że ASP sobie nie radzi z tym klubem.

absinth - Pon Lip 23, 2007 3:03 pm
z tym, ze to chyba nie ASP stoi za klubem, oni po prostu prywatnemu przedsiebiorcy wynajeli ta czesc kopuly

depress_wist2 - Sob Sie 04, 2007 9:11 pm
prawie zapomniałem o tym wątku (kiedy jakieś rozstrzgnięcia będą ? ciekaw żem wyników ) 8 ode mnie.
może już pora wrzucić do Rate a building na SCC. Kto chętny ? Nazbierało się trochę futek, tutaj i w innych wątkach + dorzuciliśmy parę nowych z Fotosterem

koniaq - Sob Sie 04, 2007 10:40 pm
4 ! To cos jest paskudne, ratuje go tylko funkcja.