ďťż
 
ProChrist, 6 - 13 kwiecień 2008

Michał Gomoła - Nie Kwi 06, 2008 10:40 am
Aż dziw bierze, że nie ma jeszcze tutaj info dotyczącego ProChrist. Ośmiodniowa impreza chrześcijańska, która odbędzie się w Spodku transmitowana będzie do ponad 100 miejsc przekazu w całej Polsce! Ponadto zagości w ramówkach TVP2, TVP Katowice i Polskiego Radia. Przed teatrem Wyspiańskiego można zobaczyć niewielkie wydarzenia promujące ProChrist, ponadto nie sposób nie zauważyć porozwieszanych wszędzie plakatów i bilboardów.

www.prochrist.pl - oficjalna strona imprezy.

KLIKNIJ MNIE! reklamówka ProChrist. Wg mnie niesamowicie pokazano Katowice.Wstęp oczywiście bezpłatny. Zapraszam!
Wit - Pon Kwi 07, 2008 5:59 pm


Chrystus zawita do katowickiego Spodka
Jacek Tomaszewski dodane 06-04-2008 18:30

Katowicki Spodek na osiem wieczorów zamieni się w centrum ewangelizacji dla ponad siedemdziesięciu tysięcy ludzi. Po raz pierwszy w Polsce zagości ekumeniczna kampania ProChrist 2008. Transmitowana będzie do ponad 100 miejsc w kraju i zagranicą.

ProChrist to ruch skupiający chrześcijan różnych wyznań. W Katowicach, podczas ośmiu wieczorów, zrealizowanych w atrakcyjnej formie kolażu światło-dźwięk, odbędą się koncerty, krótkie formy teatralne, wywiady, projekcje filmowe. Codziennie o godz. 18.00 program będzie transmitowany za pośrednictwem satelity do ponad 100 miejsc w Polsce oraz do Anglii, Czech i z niewielkim opóźnieniem dotrze na Ukrainę. W Zabrzu-Rokitnicy przesłanie ProChrist 2008 będzie tłumaczone na język migowy. Głównym mówcą każdego z wieczorów będzie Ulrich Parzany - teolog ewangelicki, autor wielu książek tłumaczonych na języki europejskie.

W realizację projektu włączyło się ponadto wielu partnerów z organizacji chrześcijańskich, instytucji i organów samorządowych różnych szczebli. Powstały w miejscach przekazu lokalne struktury współdziałania przedstawicieli różnych środowisk. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli m.in.: marszałek województwa śląskiego oraz prezydent Katowic.

Tematy ośmiu wieczorów będą dotyczyć egzystencjalnych problemów współczesnego człowieka – samotności, emigracji, granic wolności, fascynacji złem, upadku autorytetów, braku umiejętności komunikowania się ludzi. Każdy wieczór to historia prawdziwego człowieka.

Ekumeniczny charakter spotkań pokazuje, iż więcej nas łączy niż dzieli, to też jedno z przesłań tej kampanii.

Więcej informacji na stronie: www.prochrist.plMichał Gomoła - Śro Kwi 09, 2008 10:38 pm
Czwarty dzień już za nami, kto nie był ani razu niech żałuje Organizacja rewelacyjna, trudno się nudzić ( m. in. dzięki świetnemu teatrzykowi czy oprawie muzycznej ). Na pewno najbardziej godnym odnotowania i zapamiętania wydarzeniem był wtorkowy występ "Megachóru" liczącego 1200 osób! ( pod batutą jakiegoś sławnego francuskiego dyrygenta, nie zapamiętałem nazwiska ).

Fotki z występu Megachóru: >KLIKNIJ MNIE!<

Na środowym spotkaniu przemawiał prezydent Uszok, mam dziwne wrażenie, że trochę nie podłapał klimatu ProChrist, ale może jestem po prostu uprzedzony do wszystkiego co robi