ďťż
 
Projekt Górnośląski - UWAGA!!!

MephiR - Nie Sie 12, 2007 3:42 pm
Jest taka sprawa. Pewien artysta z górnośląskimi korzeniami - Sebastian Meissner - wraz z Kroniką przygotowuje projekt na temat Górnego Śląska. Do jego realizacji potrzebuje zdobyć jak najwięcej informacji o teraźniejszym i przyszłym Śląsku, dlatego też chciałby spotkać się z ludźmi mieszkającymi tutaj i poznać ich opinię. Więcej informacji jest w mailu, który dziś od niego dostałem:
Cześć Daniel,

Będę przebywał na Śląsku od 24.08. do 08.09. W pierwszym tygodniu będę gościem Kroniki. Chciałbym zapytać kiedy i w jaki sposób moglibyśmy się spotkać.

Ja od czasu mojego ostatniego pobytu dużo resear´owałem o Ślasku, po bibliotekach i po internecie.

Fokus mojego projektu nadal ma nacisk na teraźniejszość regionu, a właściwie nawet delej patrząc: co będzie? Wiec zaczynam spoglądać na Górny Śląsk jako region w oczekiwaniu. Górny Śląsk jako poczekalnia europejska. Teraz naturalnie szukam gdzie się te oczekiwanie manifestuje. Jak przez przypadek najlepszą pracę (teoretyczną) o CZEKANIU, napisał pan LOTHAR PIKULI, który okazał się bytomianinem (jest emerytowanym profesorem literatury w TRIER).

Już też ogólny plan przebiegu projektu w mam głowie, ale tutaj szczegóły będę omijał.

Bardzo dla jest ważne by mieszkańcy miast Górnego Śląska byli zaangażowany w przebieg akcji projektu, który na razie prowizorycznie jest zatytułowany: "NA CO CZEKASZ!?"

Ostatnim razem wspominałeś ze mógłbyś zorganizować spotkanie w większym kręgu. Czy jest to nadal aktualne?

serdecznie pozdrawia
sebastian
absinth - Nie Sie 12, 2007 3:59 pm
brzmi bardzo ciekawie, zwlaszcza, ze Kronika sie w to angazuje wiec a priori tak zaladam

tylko brakuje mi informaci czego konkretnie takie spottkanie mialoby dotyczyc

a spotkac jestesmy gotowi sie spotkac

zreszta zadzwonie do Ciebie ( chyba ze zmieniles num,er ) jutro to pogadamy o tymMephiR - Nie Sie 12, 2007 4:50 pm
Numer jest ten sam . Spotkanie ma dotyczyć tego, jak mieszkańcy Górnego Śląska widzą swój region i jaka ich zdaniem będzie jego przyszłość. Ciężko to opisać. Już raz byłem na spotkaniu z Sebastianem i rozmawialiśmy praktycznie o wszystkim, co dotyczy GŚ; o relacjach z zagłębiem, o aglomeracji śląskiej, o tym, czy GŚ jest polski, niemiecki, czy może górnośląski...babaloo - Nie Sie 12, 2007 4:57 pm
Fajnie, że takie rzeczy się dzieją i że są osoby z zewnątrz zainteresowane GŚ, które same się zgłaszają do realizacji tego typu projektów.
absinth - Nie Sie 12, 2007 4:59 pm
ok, jutro zadzwonieMephiR - Pią Sie 17, 2007 8:55 am
Oto strony Sebastiana Meissnera:
www.sebastian-meissner.com

jego projekt fotograficzny:
www.autokontrast.de

strona na MYSPACE:
www.myspace.com/random666industries

na YOUTUBE:
www.youtube.com/sebmeiss

tutaj jeszcze trzy dalsze projekty:
www.ghetto-ambient.com
www.intifada-offspring.org
www.tinylittleelements.org

---------------------------------------------

Termin spotkania ustaliliśmy na 25.08 (piątek) wieczorem. W spotkaniu uczestniczyć będzie partnerka Sebastiana, Vera Siegmund (http://www.verasiegmund.de). Niestety nie mówi po Polsku, dlatego albo będziemy rozmawiać po angielsku albo rozmowa będzie tłumaczona.MephiR - Sob Wrz 01, 2007 9:17 am
Chcielibyśmy się spotkać z Sebastianem jutro ok. 18:00 lub 19:00. Ktoś jest zainteresowany? Kwestia lokalizacji jest sprawą otwartą...Safin - Sob Wrz 01, 2007 4:07 pm
Idzie ktoś z SMM? ja na 18:00 niestety raczej sie nie wyrobie[chrzciny] ale chetnie dowiedziałbym sie czegos wiecej o tym interesujacym projekcie.MephiR - Nie Wrz 02, 2007 11:41 am
Propozycja jest taka - dziś, godzina 19:00 lub 20:00 w kawiarni Suplement przy bytomskim Rynku. Można zmienić oczywiście lokalizację.