SKF: Droga do szczęścia, komentarz: dr R. Kulik, konkurs

skf - Sob Kwi 18, 2009 10:18 pm
Ten film zdobył już ponad 30 nagród na całym świecie, w tym 4 Złote Globy i 8 Oscarów. "Pulsuje ekstatyczną energią, wspomaganą perfekcyjnym montażem i wytrawną reżyserią." Błażej Hrapkowicz, Kino

W dniu otwarcia Festiwalu Nauki Uniwersytetu Śląskiego zaprezentowany zostanie:

"Slumdog. Milioner z ulicy".

Film opowiada historię Jamala, mieszkańca slumsów Bombaju, który w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów". Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Chłopak przedstawia prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia.

Wstęp do filmu zatytułowany "Cywilizacja megaslumsów?" wygłosi Pani dr Maria Zrałek, wicedyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UŚ, specjalista w zakresie polityki społecznej. Nawiąże ona do swojej podróży do Indii.

To kolejne spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego

Kiedy: 20.04.2009, poniedziałek, godzina 17:00
Miejsce: Kino Helios Katowice, ul. Uniwersytecka 13 (budynek ALTUS)
Bilety: w cenie 10zł do nabycia w kasach kina (nie tylko dla studentów!)

Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o projekcjach filmowych w ramach SKF, wyślij pusty e-mail, w temacie wpisując "powiadom" na adres: skf@us.edu.pl

Więcej informacji o Festiwalu Nauki i Dniach Otwartych UŚ na stronie: www.festiwalnauki.us.edu.pl Zapraszamy!

skf - Nie Maj 10, 2009 5:57 pm
Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego zaprasza na spotkanie z Profesorem Krzysztofem Zanussim.

W programie kolejnej odsłony Studenckiego Klubu Filmowego projekcja filmu "Serce na dłoni" (czarna komedia, 96 minut) poprzedzona krótką prelekcją na temat twórczości Zanussiego oraz spotkanie z reżyserem. Prelekcję przygotują prof. UŚ dr hab. Katarzyna Krasoń oraz dr Adam Roter z Instytutu Pedagogiki UŚ.

Zapraszamy we wtorek 19 maja na godzinę 16:00 do Centrum Filmowego Helios w Katowicach, ul. Uniwersytecka 13. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach kina.

skf - Nie Paź 18, 2009 8:22 pm
Witamy w trzecim sezonie SKF! Spotykamy się od 2007 roku. W naszych pokazach uczestniczą nie tylko studenci!

Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego oraz Kino Helios zapraszają na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego.

W programie projekcja filmu "Droga do szczęścia" (Revolutionary Road) oraz wprowadzenie i dyskusja po projekcji, którą poprowadzi dr Ryszard Kulik z Instytutu Psychologii UŚ.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 29 października o godz. 18:00 w Kinie Helios Katowice (ALTUS, ul. Uniwersytecka 13). Bilety w specjalnej cenie 10 zł dla wszystkich (nie tylko dla studentów!), do nabycia w kasach kina od 22 października.

Poza tym - KONKURS - pierwsza osoba, która zgłosi się po bilet w tym temacie otrzyma podwójną wejściówkę na film. Jednocześnie proszę wysłać swoje nazwisko poprzez prywatną wiadomość (pw) do użytkownika skf na forum i poczekać na potwierdzenie.

Film Droga do szczęścia, na podstawie książki Richarda Yatesa, opowiada historię młodego małżeństwa, mieszkającego na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50-tych. Para maskuje frustrację spowodowaną niemożnością spełnienia się zarówno w związku jak i karierze zawodowej. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej. Gospodyni domowa, April, ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej.

„Przejmujący dramat o ludziach próbujących wyrwać się z potrzasku przeciętności.” Rafał Świątek, Rzeczpospolita

„Dramatowi Sama Mendesa bliżej do Bergmana niż do gładkich, sentymentalnych love story.” Janusz Wróblewski, Polityka

„Genialny duet DiCaprio - Winslet” Michał Burszta, filmweb.pl