[Województwo Śląskie] Fundacje i fundusze stypendialne

MarcoPolo - Czw Gru 01, 2005 9:31 am
na pierwszy rzut.

Zdolni bez pieniędzy

Są bardzo zdolni i bardzo potrzebują wsparcia finansowego. Śląski Fundusz Stypendialny im. Adama Graczyńskiego już po raz X przychodzi im z taką pomocą.

W tej jubileuszowej edycji, 50 studentów z województwa śląskiego otrzymało semestralne stypendia. Fundusz- dzięki wcześniejszej licytacji nietypowych i artystycznych krzeseł- oraz przy wsparciu sponsorów- zebrał tym razem 75 tys. zł. Co ich łączy?- ambicje, zdolności, pracowitość i średnia ocen powyżej 4,5. Dzielą zaś- różne pasje, różne kierunki studiów, na różnych uczelniach. Na co dzień doskwiera wszystkim trudna sytuacja materialna. Śląski Fundusz stypendialny- niczym św. Mikołaj- już od 4 lat stara się im pomóc We wszystkich dotychczasowych edycjach, pomoc z funduszu otrzymało ponad 200 młodych ludzi z regionu. W tym semestrze- marzenia ziściły się pięćdziesięciorgu. Przez 5 miesięcy po 300 zł otrzyma każdy z nich! Dzięki tym stypendiom, wielu młodych ludzi nie osiądzie na naukowych laurach, ale nadal może rozwijać się i poszerzać swoje horyzonty. I taka jest też idea wpisana w ten śląski stypendialny fundusz. Kolejna XI już edycja programu stypendialnego fundacji, zostanie ogłoszona w marcu.
Lidia Tarczyńska

d-8 - Pon Lis 12, 2007 12:55 pm
nie wiedziałem gdzie to wrzucic

trwa konkurs, Dom Aniołów Stróżów walczy w konkursie o dotacje

ich projekt to projekt nr 5

oddanie głosu nic nie kosztuje !! bardzo prosze wszystkich o zagłosowanie, bo Dom Aniołów robi kawał dobrej roboty z dzieciakami na Załężu !

tu link:

projekt nr 5

salutuj - Pon Lis 12, 2007 3:44 pm
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dziecko

Safin - Pon Lis 12, 2007 3:51 pm
Ej Salutuju-podklej ten dwa linki na dforum-ten oraz petycje w sprawie KGO!

salutuj - Pon Lis 12, 2007 4:36 pm
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dziecko

d-8 - Pią Gru 14, 2007 7:49 am
Anioły wygrały ćwierć miliona złotych!

To zwycięstwo Dom Aniołów Stróżów zawdzięcza również naszym Czytelnikom. Zdobył w konkursie miażdżącą ilość głosów. Dzięki Wam dzieci z katowickiego Załęża będą miały gdzie uczyć się, bawić i dokąd wracać.

Finalistów konkursu "Warto być za" dla organizacji pozarządowych z całej Polski wybrali eksperci od spraw społecznych. 16 w czterech kategoriach w zależności od wysokości grantu. Anioły startowały o 250 tys. zł.

Ostatecznie jednak, o tym kogo warto nagrodzić, decydowała opinia publiczna. Głosowanie przez SMS, internet i na kuponach trwało cały listopad. Gazeta przekonywała, że warto być za Aniołami.

To pionierzy socjoterapii na Śląsku. Pierwsi streetworkerzy w Katowicach dzisiaj szkolą innych z pedagogiki ulicznej. Pracują w Załężu, jednej z najuboższych dzielnic Katowic. Doraźną pomoc przekształcili tu w wielki, ciepły dom dla 60 podopiecznych. I znów jako pierwsi zaopiekowali się dziećmi od przedszkola. Planują jeszcze stworzyć klub dla młodzieży.

Obiad, odrabianie lekcji i zabawa, sprzątanie, gotowanie i mycie naczyń - w tych codziennych czynnościach dzieci uczą się samodzielności. Po kolacji wracają do swoich domów. Pedagodzy dbają, żeby miały dokąd. Roztaczają skrzydła nad całymi rodzinami, pomagają rodzicom znaleźć pieniądze na prąd, opał, jedzenie.

Towarzyszyliśmy Aniołom w planetarium, gdy łowili ryby, na andrzejkach, u darczyńców. Odwiedziliśmy dom wychowawczyni, która dla swojej podopiecznej stworzyła rodzinę zastępczą, żeby dziewczynka nie trafiła do domu dziecka. Anioły chcą rozpocząć szkolenia z rodzicielstwa zastępczego.

Do wczoraj nie było wiadomo, kto wygrał w konkursie. Ale u Aniołów już panowała radość. W czasie kampanii medialnej na stronie internetowej odwiedziło ich ponad pięć tysięcy gości z 29 krajów. Kibicowały im wrogie sobie kluby piłkarskie. Byliśmy z Aniołami na boiskach przed meczami GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów.

Konkurs wyłonił dziewięciu zwycięzców. Ze Śląska, prócz Aniołów, w innej kategorii wygrała fundacja "Razem Raźniej" z Tychów, która działa na rzecz mieszkańców osiedla socjalnego. Zdobyła 500 tys. zł.

Ale to Anioły zgarnęły największą ilość głosów - 13 467, czyli prawie połowę wszystkich oddanych w konkursie!

Nagroda starczy im na pół roku działalności, przed nimi walka o kolejne pieniądze i kolejny pionierski projekt. Zamierzają otworzyć hostel dla dzieci, które nie mogą wrócić do domu na noc, bo ich rodzina przeżywa kryzys. Potrzebują w tym wsparcia urzędników. Już w środę złożyli im wizytę katowiccy radni, wiceprezydent oraz poseł i senator ze Śląska. A dzisiaj Anioły będą w urzędzie dyskutować o projekcie nowej uchwały współpracy Katowic z organizacjami pozarządowymi. Ich największym sukcesem będzie, jeśli zmienią swoje miasto.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

-------------------------------------------------------------------------------------------------

super, ze sie udalo !