ďťż
 
[Film] Przeglądy, festiwale, repertuary i inne...



MarcoPolo - Nie Lip 09, 2006 6:27 pm
Otoz Sky, chodzi mi o to ze nie ma nic zlego w propagowaniu Cieszyna i tyle. Dla tego miasta i naszego regionu wazne jest kontynuowanie wizerunku" u nas sie dzieje". Nie widze nic zlego w afirmowaniu bezplatnych seansow nawet jesliby nie byly super-hiper to uczestnicy czesto tworza atmosfere.
A ta agresywna polityka Wroclawia jest zrozumiala i jak najbardziej godna pochwaly. Nie podoba mi sie tylko postawa Gutka ale to juz nalezy olac, choc miasto powinno wysadzic od niego odszkodowanie jesli jest jak pisza w tym artykule.
Szkoda mi Cieszyna bo go lubie i tyle, a my w regionie powinnismy sie nawzajem wspierac bo to przede wszystkim wzajemna korzysc i tyle. I tyle.

Tzn jeszcze to:

"Wakacyjne Kadry" to festiwal filmowy, który odbędzie się w Cieszynie w dniach od 12 do 16 lipca. "Wakacyjne Kadry" to kolejna inicjatywa i wyzwanie dla Miasta Cieszyna, które słynie z organizacji imprez kulturalnych. To wielkie przedsięwzięcie jest realizowane ze Âśrodków unijnych w ramach projektu „Ciesz się Cieszynem – Wakacyjne Kadry". Festiwal jest adresowany zarówno do dzieci szkolnych jak i ich rodziców.

Na wszystkie pokazy filmowe i imprezy będzie wstęp wolny!

Uroczyste otwarcie Festiwalu uÂświetni Koncert Muzyki Filmowej Wojciecha Kilara o godz.19.30 w KoÂściele Jezusowym w wykonaniu Orkiestry Filharmonii ÂŚlĹĄskiej pod dyrekcjĹĄ Pana Mirosława Jacka Błaszczyka. W programie znajdĹĄ się kompozycje Wojciecha Kilara do filmów: Dracula Francisa Forda Coppoli, Trędowata Jerzego Hoffmana oraz Pana Tadeusza i Ziemii obiecanej Andrzeja Wajdy.

„Wakacyjne kadry”- CIESZYN.FILM.FESTIWAL to konkursowy przeglĹĄd polskiej twórczoÂści kinowej i telewizyjnej. Program konkursowy Festiwalu będzie się składał z nowych polskich filmów fabularnych i dokumentalnych. Krajowe produkcje zostanĹĄ przywrócone do łask publicznoÂści, która oceni je i ich twórców w wielu różnych kategoriach. Nagrodami dla Laureatów będĹĄ Złote Podkowy zaprojektowane przez Andrzeja Renesa. Materiały do pobrania na stronie internetowej CIESZYN.FILM.FESTIWAL

Cieszyn jest również otwarty na Âświat i młodych twórców. Pod nazwĹĄ sChOOL FILM odbędzie się w ramach imprez towarzyszĹĄcych, pokaz etiud szkół filmowych ze Âświata, organizowany przez Instytucję FilmowĹĄ „Silesia-Film” i Fundację Akademia Mediów. Pomysłodawcami konkursu sĹĄ studenci Wydziału Radia i TV, szkoły filmowej w Katowicach. Nagrodami będĹĄ przyznawane za najlepsze etiudy dokumentalne, etiudy fabularne, etiudy operatorskie, animacje i scenariusz.

Instytucja Filmowa Silesia Film przygotowała również przeglĹĄd filmowy wybranych filmów Andrzeja Wajdy, pod wspólnĹĄ nazwĹĄ Wielkie Widowiska Wajdy. Projekcjom będzie towarzyszyć wystawa strojów do filmu "Ziemia obiecana" autorstwa Barbary Ptak.

Ta fotografia jest o mnie - pod tym motto zostanie zaprezentowanych 8 filmów dokumentalnych i niezwykłych impresji video-art Curtisa Burza, który może zachwycić i zdumieć swĹĄ otwartoÂściĹĄ. Autor będzie goÂściem festiwalu..

Nocne maratony filmowe w klubie festiwalowym od godz. 22.00 (12-14.07) to kolejna rewelacja festiwalu. Pod hasłem TERAZ My WyżÂ’70 zostanĹĄ zaprezentowane filmy wyróżnione przez publicznoÂść podczas I i II edycji Festiwalu Filmu WyżÂ’70- www.fff.art.pl. Jest to wspólny portret pokolenia wyżu lat 70-tych.

W sobotę i niedzielę w pięknej scenerii Rynku Miasta Cieszyna odbędĹĄ się projekcje plenerowe muzycznych filmów o tańcu. Niezwykły dokument "Rytm to jest to!" Thomasa Grube i Enrique Sanchez Lansch oraz "Chicago" Boba Marshala na ekranie wielkoÂści 16 na 9 metrów. Emocji pod otwartym niebem dostarczy Dobrekino.pl.

Ciekawym uzupełnieniem programu filmowego będĹĄ koncerty Âświetnych zespołów: NEGATYW, TRIBE, Apostolis Anthimos („Lakis”).

Po raz pierwszy Andrzej Renes wspólnie z synem Krzysztofem udostępniĹĄ rzeÂźby na plenerowej wystawie na Wzgórzu Zamkowym. Prezentacja szkła artystycznego Ewy Michalskiej w Domu Narodowym oraz wystawa Eksilibrisów autorstwa Krzysztofa Kmiecia w kinie Piast oraz wiele innych atrakcji czeka na Was w Cieszynie. Cieszmy się Cieszynem..!
Ť Powrót

http://wakacyjnekadry.pl/




Kris - Nie Lip 09, 2006 9:59 pm
Co do Cieszyna, to mam nadzieję, że festiwal będzie udany i kontynowany w przyszłych latach. Może wspólnie z Czechami uda się stworzyć coś dużego i wspaniałego.?
A jeśli chodzi o Prezydenta Wrocławia? - taka władza powinna być w każdym mieście. To byłaby wtedy konkurencja między miastami, a nie jak jest teraz.

Podobny los spotkał Międzyzdroje, gdzie impreza przeniosła się do Gdańska. Swoją drogą - to niezły ruch podebrać imprezę, która jest znana w Polsce już od wielu sezonów.



absinth - Pon Lip 10, 2006 7:33 am
gdyby organizowac cos wspolnie z Czechami to by byl niezly pomysl zeby zrobic z tego taki bardziej umiedzynarodowiony festiwal filmowy



MarcoPolo - Pon Lip 10, 2006 2:17 pm

gdyby organizowac cos wspolnie z Czechami to by byl niezly pomysl zeby zrobic z tego taki bardziej umiedzynarodowiony festiwal filmowy

Gdyby pogadali z Barandowem i Opawa!!!




MarcoPolo - Śro Lip 12, 2006 11:04 am


Kto będzie nowym szefem instytucji filmowej "Silesia-Film"?
dziÂś

Dziesięciu kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko dyrektora instytucji filmowej "Silesia-Film". W ubiegłym tygodniu upłynĹĄł termin składania ofert. Wiemy też, kto zasiĹĄdzie w komisji, która wybierze następcę Zygmunta Brzezińskiego. Jego kadencja kończy się z 30 wrzeÂśnia.


Urszula Biel, Marek Kosma CieÂśliński i Adam Pazera to najpoważniejsi kandydaci na prezesa „Silesii-Film”. collage: Emil Kłosowski

Oficjalnie, nazwiska kandydatów na szefa "Silesii-Film" poznamy za tydzień. Wtedy okaże się też, czy wszystkie zgłoszenia sĹĄ zgodne z regulaminem konkursu i kto przejdzie jego głównego etapu. Na razie pewne jest, że o stanowisko dyrektora katowickiej instytucji filmowej ubiegajĹĄ się Adam Pazera, Marek Kosma CieÂśliński, Cecylia Gasz-Płońska oraz Urszula Biel.

- Wnioski kandydatów leżĹĄ w zamkniętych kopertach. Sami tak naprawdę nie wiemy jeszcze, kto się zgłosił. Wszystko okaże się siedemnastego lipca - wyjaÂśnia Łucja Ginko, dyrektor wydziału kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa ÂŚlĹĄskiego, członkini komisji konkursowej.

Kandydaci niechętnie oceniajĹĄ swoje szanse. Kilku z nich obawiało się nawet przyznać, czy rzeczywiÂście startujĹĄ w konkursie. WyjĹĄtkiem był Pazera, kierownik kina ÂŚwiatowid, który już ponad miesiĹĄc temu ogłosił, że będzie ubiegał się o posadę dyrektora "Silesia-Film".

- Mam mocne argumenty - rekomendacje kilkunastu kin i dystrubutorów oraz zagranicznych instytucji kultury, z którymi współpracowałem. Poza tym spełniam wszystkie kryteria okreÂślone w konkursie - mam studia, znam języki i mam pomysł na prowadzenie tej instytucji. MówiĹĄ, że jestem kontrowersyjny, ale to lepsze niż bycie nijakim - podkreÂśla Pazera. - Liczę, że komisja wybierze najlepszego.

Urszula Biel jest kierownikiem gliwickiego kina Amok. Zbytnio nie chciała wypowiadać się na temat konkursu.

- Czuję się na siłach, żeby pokierować dużĹĄ instytucjĹĄ filmowĹĄ. Mam również pomysł na zarzĹĄdzanie niĹĄ - zapewnia Biel.

Jeszcze mniej rozmowny był Marek Kosma CieÂśliński, kierownik kina Panorama w Chorzowie oraz prezes Stowarzyszenia Kulturalnego "Filmowy Chorzów". Natomiast kolejna kandydatka, Cecylia Gasz-Płońska pracuje w "Silesia-Film" jako główny specjalista ds. zarzĹĄdzania i kontroli.

W konkursie nie wystartuje Jan F. Lewandowski, wymieniany wczeÂśniej jako jeden z faworytów do objęcia stanowiska dyrektora instytucji filmowej.

- Papiery miałem już przygotowane. W ostatniej chwili postanowiłem jednak, że nie będę kandydował. Powód? Mam swojĹĄ pracę, a w niej wystarczajĹĄco dużo obowiĹĄzków. To mnie bardziej pociĹĄga - tłumaczy Lewandowski.

7 sierpnia komisja wybierze z grona kandydatów jednĹĄ osobę, którĹĄ zarekomenduje zarzĹĄdowi województwa ÂślĹĄskiego. Potem jego kandydaturę będĹĄ opiniować zwiĹĄzki twórcze oraz zwiĹĄzki zawodowe. Nowego dyrektora "Silesii-Film" poznamy najpóÂźniej do końca wrzeÂśnia.

Oni wybiorĹĄ
PrzewodniczĹĄcym komisji jest Sergiusz Karpiński, wicemarszałek województwa, a jego zastępcĹĄ Łucja Ginko. Oprócz nich w składzie jury znaleÂźli się również: Zygmunt Brzeziński – ustępujĹĄcy szef „Silesia-Film”, prof. Andrzej GwóÂźdÂź – szef Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu ÂŚlĹĄskiego, Wojciech Sarnowicz – filmowiec-dokumentalista, Kazimierz Kutz – reżyser, Krystyna Doktorowicz – kierowniczka Zakładu ZarzĹĄdzania Mediami i Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej UÂŚ oraz Wojciech Zamorski – radny województwa.

Spełnić wymogi
Przyszły dyrektor katowickiej instytucji filmowej musi mieć m. in. wyższe wykształcenie, przynajmniej trzyletni staż pracy na stanowisku kierowniczym oraz znajomoÂść języka obcego. Musi również przedstawić zaÂświadczenie lekarskie o dobrym stanie zdrowia i oÂświadczenie o niekaralnoÂści oraz swojĹĄ koncepcję zarzĹĄdzania instytucjĹĄ.

Marcin Zasada - Dziennik Zachodni

http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/623445.html



MarcoPolo - Śro Lip 12, 2006 11:17 pm


Festiwal filmowy w Cieszynie

Godzina „0” wybiła w Cieszynie. Wieczornym koncertem muzyki filmowej Wojciecha Kilara rozpoczyna się Festiwal Wakacyjne Kadry. Ma zastĹĄpić znane kinomanom Nowe Horyzonty, przeniesione przez Romana Gutka do Wrocławia.

Festiwal filmowy w Cieszynie



Czy miłoÂśników kina w Cieszynie nie zniechęci ta zmiana? To pytanie zadajĹĄ sobie władze miasta - współorganizatorzy festiwalu. ChcĹĄc wpisać się w kalendarz takich imprez, organizatorzy proponujĹĄ bezpłatne seanse kinowe i imprezy towarzyszĹĄce. Miejsca w kinach trzeba jednak rezerwować -najlepiej przez Internet. Festiwal to nadal głównie konkurs. Jurorami sĹĄ widzowie. ZdecydujĹĄ komu przypadnĹĄ Złota Podkowa i Złote Nożyczki. Koncerty, nocne maratony, projekcje plenerowe i wystawy - to propozycja na najbliższe dni.

J.Kurek

zobacz w "AktualnoÂściach"...

http://ww6.tvp.pl/2859,20060712368591.strona



MarcoPolo - Pią Lip 14, 2006 1:30 pm


Wystartował Festiwal Filmowy "Wakacyjne Kadry"
wczoraj


Jurorem jest publicznoÂść. Od lewej: Joanna Gryca, Żaneta Pochopień, Michalina Rożek i Joanna Barabancik

Głównie Górny Śląsk, ale też Kraków, Gdynia i Warszawa zjechały na pierwszy Festiwal Filmowy "Wakacyjne Kadry" pod patronatem DZ, który wczoraj rozpoczął się w Cieszynie. - Do południa zarejestrowało się ponad tysiąc uczestników. To wyrobiona publiczność, prawdziwi miłośnicy filmu - mówi Sławomir Wójcik, producent festiwalu.

Impreza, w całości organizowana przez miasto, przejęła schedę po największym w Polsce Festiwalu Filmowym "Era Nowe Horyzonty", który w tym roku przeniósł się do Wrocławia. - Nie równamy do tamtej imprezy. "Wakacyjne Kadry" to zupełnie inny festiwal. U nas publiczność jest jurorem, a bilety na wszystkie projekcje, koncerty i wystawy są za darmo - przekonuje współorganizatorka festiwalu Halina Godecka.

Program festiwalu składa się głównie z nowych polskich filmów. Najlepsze otrzymają statuetki "Złotych Nożyczek" i "Złotych Podków". Głosuje publiczność. - Każdy na identyfikatorze ma napisane, że jest jurorem. To fajna pamiątka - przekonuje Joanna Gryca, wolontariuszka.

Festiwal otworzył wczoraj wieczorem w Kościele Jezusowym koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Śląskiej. Impreza potrwa do niedzieli.

Projekcje odbywają się w pięciu salach w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Jest też namiot festiwalowy, w którym dzisiaj wieczorem zagra grupa Negatyw. A w sobotę i niedzielę warto wybrać się na cieszyński Rynek, który zamieni się w wielkie kino plenerowe.

(two) - Dziennik Zachodni

http://slask.naszemiasto.pl/wydarzenia/624182.html

PROGRAM:

http://wakacyjnekadry.pl/obrazki/progra ... _kadry.doc



jacek_t83 - Pią Lip 14, 2006 1:41 pm
Marco ja cie prosze, zmien se kodowanie w przegladarce bo juz mi sie nie chce przeklejac tych twoich krzaczkow



MarcoPolo - Pią Lip 14, 2006 1:44 pm
Na ktore mam Central European. Ja juz nie wiem.



jacek_t83 - Pią Lip 14, 2006 1:49 pm
Ja mam ISO-8859-2 i nie mam problemow



MarcoPolo - Nie Lip 16, 2006 9:05 am
Na TVP czi jest program o festiwalu cieszynskim.



jacek_t83 - Nie Lip 16, 2006 9:45 am

Na TVP czi jest program o festiwalu cieszynskim.

Ogladalem bardzo fajny program, nie tylko o festiwalu



MarcoPolo - Nie Lip 16, 2006 9:59 am


Lato filmowe

Gwiazdy na niebie , gwiazdy na scenie i gwiazdy na ekranie. Tak najkrócej można opisać to co od dzisiejszej nocy -,(piątek 14 lipca) - dzieje się w Złotym Potoku koło Częstochowy. Właśnie rozpoczęło się tam Ósme Jurajskie Lato Filmowe. Impreza , która gromadzi tysiące miłośników dobrego kina.


Lato filmowe przyciągnęło miłośników kina z całej Polski

Atmosfera jak na największych , światowych festiwalach filmowych. Od 8 lat do Złotego Potoku przyjeżdża tysiące fanów dobrego kina. Każdy szuka tutaj czegoś innego. Każdy znajduje coś dla siebie. Tegoroczna impreza rozpoczęła się projekcjami filmów ; "Opowieści z Narni" , "Jasminum" oraz "Pan życia i śmierci". Kolejne dni i kolejne seanse przyniosą filmy polskie i zagraniczne - te na najwyższym poziomie. W tym roku będą to przede wszystkim produkcje nowe - wśród nich m.in. ; "Wyspa" , "Miasto gniewu" , "Dom latających sztyletów" i "Czerowny kapturek prawdziwa historia". Lącznie kilkanaście godzin dobrego kina. Co wieczór Złoty Potok odwiedzać będą gwiazdy.

Oprócz Karola Strasburgera z jurajską publicznością spotkają się : Hanna Śleszyńska , Adrianna Biedrzyńska i Marcin Mroczek. Sukces imprezy - zdaniem organizatorów - wynika z wielu powodów. Oprócz projekcji i spotkań z aktorami Jurajskie Lato Filmowe to także koncrty ,wwysępy kabaretów i dobra filmowo - piknikowa zabawa. Zakończy się ona w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Artur Koziołek

http://ww6.tvp.pl/2859,20060714369526.strona



Adasmos - Wto Sie 22, 2006 9:10 pm
Serdecznie zapraszam wszystkich na koncerty odbywające się w ramach tegorocznego festiwalu w dniach 26.08 - 03.09.2006 w różnych miastach województwa śląskiego. Sam festiwal jest organizowany już od wielu lat przez Uniwersytet Śląski i na pewno jest jednym z większych i ciekawszych wydarzeń kulturalnych naszego regionu

tutaj możecie uzyskać bliższe informacje o festiwalu:

http://www.festiwal.us.edu.pl/



d-8 - Wto Sie 22, 2006 10:54 pm
czy moze ktos z adminow przeniesc temat do "imprezy, wydarzenia kulturalne" ?



MarcoPolo - Pią Sie 25, 2006 9:58 am


MOTOCYKLOWO W "ŚWIATOWIDZIE"
Światowid
Katowice ul. 3 Maja 7
Dziś godz. 20:00
Wszyscy, którzy interesują się motorami, koniecznie powinni odwiedzić kino "Światowid". Już w piątek, 25 sierpnia o godzinie 20.00, odbędzie się motocyklowa premiera filmu pt. "Prawdziwa historia". Godzinę wcześniej będzie można podziwiać maszyny sportowe przed kinem.

Sama projekcja rozpocznie się prezentacją najmocniejszego i najszybszego motocykla 2004 i 2005 roku. Bilety na imprezę kosztują 13 zł. Dokładniejsze informacje można uzyskać w kasie kina lub na stronie internetowej www.swiatowid.katowice.pl.
http://katowice.naszemiasto.pl/imprezy/99842.html



Tequila - Sob Sie 26, 2006 7:03 am


Nowy fortepian już czeka na koncertowy debiut

W nowym sezonie na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury zobaczymy i usłyszymy nowy fortepian. Melomani, których nie brak wśród mieszkańców miasta, doczekają się w końcu przyzwoitego brzmienia wiodącego instrumentu w orkiestrze, a także recitali fortepianowych. Do tej pory dyrektor Ewa Spyra starała się tak układać program koncertów, by fortepian specjalnie nie rzucał się w uszy i nie zasiadali do niego pianiści o dużym temperamencie. Zbyt mocne uderzenie w klawisze mogło się dla grającego skończyć nawet połamaniem nóg (!) Zaś ludziom dudnienie instrumentu mogło odebrać przyjemność słuchania.


Dyrektor Ewa Spyra jest dumna z Bluethnera. To pierwszy nowy fortepian dla pszczyńskiej kultury. Sylwia Plucińska

Stary Feuerich (rocznik 1928) lata świetności ma za sobą. Trafił do Pszczyny w 1981 roku ze szkoły muzycznej w Katowicach. Biegły od instrumentów klawiszowych, który kilka miesięcy temu zrobił jego ekspertyzę stwierdził, że nawet kosztowny remont nie przywróci mu odpowiedniego brzmienia.

Z takimi argumentami PCK wystąpiło do Rady Miejskiej o pieniądze na nowy. Chodziło o ok. 150 tys. zł i mimo że nie obeszło się bez dyskusji, radni przychylili się do wniosku. Opornych przekonał chyba ostatecznie głos radnego Damiana Stani (muzyka), że nikt tu o mercedesie nie mówi. Bluethner to porządny opel wśród fortepianów. I na taki Pszczyna sobie zasłużyła.

Nowy instrument już jest w PCK. Przywieziono go wprost z fabryki w Lipsku, gdzie został wybrany z trzech egzemplarzy tego samego modelu.

- Zdaliśmy się z tym na Jana Grzyśkę, stroiciela fortepianów z Wyr, który będzie się tym instrumentem opiekował. Próbując każdy z tych trzech, zwracał uwagę nie tylko na brzmienie, ale na i szczegóły techniczne - mówi Ewa Spyra, która towarzyszyła przy wyborze fortepianu.

Sylwia Plucińska - Dziennik Zachodni



Mies - Wto Paź 03, 2006 8:53 am
Szkice Franka Gehry Sketches of Frank Gehry (2005)

produkcja: USA gatunek: Biograficzny, Dokumentalny

data premiery: 2005-09-10 (Świat)
reżyseria Sydney Pollack czas trwania: 83

Bohaterem pierwszego dokumentu Sydney'a Pollacka jest amerykański architekt Frank Owen Gehry (właśc. Ephraim Goldberg), twórca m.in. Muzeum Guggenheima w Bilbao, Walt Disney Hall w Los Angeles czy Tańczącego Domu, znanego jako Ginger i Fred, w Pradze. Realizacja filmu trwała pięć lat. Obrawszy za punkt wyjścia pierwotne szkice, jakie Gehry wykonał do każdego ze swych monumentalnych dzieł, film bada proces, podczas którego architekt przeobraża abstrakcyjne szkice i trójwymiarowe modele, najczęściej wykonane ze skrawków kartonu i taśmy klejącej, w monumentalne budowle zbudowane z tytanu i szkła, betonu i stali, drewna i kamienia. Dokument nie zajmuje się architektoniczną teorią. Odziera teorię do nagości, stwarzając w ten sposób nowy punkt widzenia na życie artysty i jego niepowtarzalny styl pracy.
http://www.sonyclassics.com/sketchesoffrankgehry/



Trailery: http://www.filmweb.pl/Szkice+Franka+Geh ... ,id=261413

---
Widziałem i polecam.



SPUTNIK - Pon Paź 23, 2006 5:33 pm
Ars Cameralis Silesiae Superioris

Mają fajne plakaty na miescie no i brzmi dobrze

http://www.cameralis.art.pl/index.html



jacek_t83 - Pon Paź 23, 2006 7:27 pm

Ars Cameralis Silesiae Superioris

Mają fajne plakaty na miescie no i brzmi dobrze

http://www.cameralis.art.pl/index.html

i maja dobry program
np.:

14 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Teatr Korez, Katowice

Promocja książki Piotra Czakańskiego pt. "Zimno" połączona z koncertem zespołu The Cracow Klezmer Band.

Pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
tel. 032 209 00 88
E-mail: e-mail: biuro@korez.art.pl

Bilety: 15zł
Słowo wstępne – Dariusz Nowacki Fragmenty książki czyta Piotr Warszawski. Scenariusz prezentacji oraz wybór tekstów – Iwonna Trenkner



depress_wist2 - Czw Paź 26, 2006 4:46 pm
nie wiedziałem gdzie to wsadzić więc ląduje to tutaj...
właśnie w TVP 3 było o nowej sali kina Światowid.
i tutaj się zaczyna...
kupuje się blety tam gdzie się kupowało, ale cały bajer polega na tym, że aby się dostać do sali to trzeba wejść bramą od ulicy Mickiewicza, czyli obejść cały Skarbek. Chyba się wybiorę



babaloo - Czw Paź 26, 2006 5:04 pm
Można przejść przez bramę przed Skarbkiem
Salka jest mała, ekran wielkości tego co kiedys był w Zorzy ale fajne fotele, dźwięk i częstują herbatą. Ogólnie, fajny klimat



depress_wist2 - Czw Paź 26, 2006 5:40 pm
e no jak w kinie dają herbę no to klimat musi być przezacny. kameralnie jak lubię



depress_wist2 - Nie Paź 29, 2006 8:23 am
polecam obejrzenie wszystkim filmu pt. The Lake House (Dom Nad Jeziorem). co prawda nie jest to w żadnym wypadku arcydzieło, ale w przyjemny sposób nawiązuje do architektury. Główną rolę gra Keanu Reeves, który jest architektem. Główną rolę żeńską obsadziła Sandra Bullock. Film rozgrywa się w Chicago. Najlepszy motyw jest taki, że on żyje w przeszłości (jak dla niej), a ona w przyszłości (jak dla niego). Mniejsza o to jak sie skontaktowali, ale odbywają ciekawą wspólną podróż po Chicago. Przy pomocy mapy z zaznaczonymi najciekawszymi miejscami w mieście (w tym pramatką Chicagowskich kamienic) on oprowadza ją po mieście. Kilka naprawdę fajnych ujęć co prawda nie wszystko wygląda tak jak mogłoby wyglądać, ale to w końcu wymogi filmu fabularnego rodem z Hollywood. acha, myślę że i tytułowy dom na wodzie może się spodobać paru osobom na tym forum



babaloo - Nie Paź 29, 2006 6:03 pm
Brzmi nieźle. Myślę, że się wybiorę



winn - Nie Paź 29, 2006 7:49 pm
ja tez na nim bylem, ale to juz miesiac czy wiecej temu, wiec ostrzegam ze moga niedlugo zaprzestac jego wyswietlania
a film faktycznie wart obejrzenia. przyjemny ma klimat



Safin - Czw Lis 23, 2006 12:52 am
Zaskakujące że nikt nie napisał nic o Ars Cameralis
http://www.cameralis.art.pl/indexa.html
Super promocja festiwalu, kilka różnych, pełnych treści ulotek, plakaty, świetna szata graficzna.
Żałosne jest jednak to ze lokalne [ i nie tylko] media takie jak GW, DZ, TVP3 Katowice, Radia itd NIC nie promouja tego wydarzenia. Skandal. I niedopatrzenie organizatorów zarazem, bo w naszym nieokiełznanym kraju bez medialnej gemby [Artur Rojek , Dudek, Doda, czy inni znani i kompetentni] to się sama sztuka nie obroni.

Ale my damy radę! Zabierajcie znajomych, zróbmy nową Katowicką cyganerię! Forumowicze! Obowiązkowo ! Bohema GKW rozpozna się po uśmiechu lub bryłce wegla w butonierce.

Najbliższe wydarzenie: 23 GCK, BWA
24, Kościół św. ap. Piotra i Pawła w Katowicach, Rialto



Safin - Czw Lis 23, 2006 12:53 am
Kilka lat temu, młody śląski artysta Wojtek Kucharczyk określił potencjał drzemiący w ślaskiej sztuce jako wirujący czarny diament. Tajemniczy i ponętny. A jak powszechnie wiadomo, diament odbijający światło tworzy bogatą gamę kolorów i odcieni. Postrzegając Górny Śląsk z takiej perspektywy, istotnie, okazuje się, iż śląska ziemia jest niezwykle bogata i kolorowa.

My staramy się jedynie owe kolory najprawdziwiej ukazać.
Ars Cameralis Silesiae Superioris zajmuje się promocją najwartościowszych ślaskich artystów poza granicami Polski, tworząc tym samym nową, alternatywną wizję Śląska - ziemi magicznej, pełnej wielokulturowych zjawisk.

Drugim obszarem naszej działalności jest coroczna organizacja Górnoślaskiego Festiwalu Sztuki Kameralnej, który odbywa się zawsze w listopadzie stanowiąc prezentację najbardziej fascynujących zjawisk w sztuce. Wielkie uznane gwiazdy jak również te nowe, dopiero co wschodzące, raz w roku zadziwiają publiczność w wielu miastach Województwa Śląskiego. Każda kolejna festiwalowa edycja to czas na spotkanie z czymś niezwykłym, ze sztuką wobec której nikt nie może pozostać obojętnym.

12 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Teatr Rozrywki w Chorzowie
Koncert inauguracyjny „Salvamm’o munno”. „Dialog z Afryką”, w wykonaniu Enzo Avitabile & Bottari (Włochy)

Chorzów, ul. M. Konopnickiej 1,
tel. 032 346 19 30 -34
Strona www: www.teatr-rozrywki.pl

Bilety: 50, 25, 15 zł.
szczegóły4
13 listopada 2006 godz. 18:00
miejsce: Kinoteatr Rialto w Katowicach
Przegląd filmów z motywem pustyni.

Katowice, ul. Św. Jana 24,
tel. 032 251 04 31
E-mail: rezerwacja@rialto.katowice.pl

Bilety: 7 zł.
Słowo wstępne - prof. Andrzej Gwóźdź.
szczegóły4
14 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Teatr Korez w Katowicach
Promocja książki Piotra Czakańskiego pt. "Zimno" połączona z koncertem zespołu The Cracow Klezmer Band.

Pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
tel. 032 209 00 88
E-mail: e-mail: biuro@korez.art.pl

Bilety: 15 zł
Słowo wstępne – Dariusz Nowacki. Fragmenty książki czyta Piotr Warszawski. Scenariusz prezentacji oraz wybór tekstów – Iwonna Trenkner
szczegóły4
15 listopada 2006 godz. 18:00
miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia Katowice.
„Witold Szalonek i jego muzyczne fascynacje – w piątą rocznicę śmierci”. Koncert w wykonaniu: Kwartet Śląski oraz Joanna Domańska, Roman Widaszek, Aleksandra Krzanowska, Michał Górczyński.

40-953 Katowice, Ligonia 29
tel.032 200 54 00, 032 200 55 80
E-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
Strona www: http://www.prk.pl

Wstęp wyłacznie za zaproszeniami.
szczegóły4
15 listopada 2006 godz. 18:00
miejsce: Galeria Pod-Nad w Tarnowskich Górach
Spotkanie poświęcone twórczości Tymoteusza Karpowicza, połączone z prezentacją filmu dokumentalnego oraz wierszy poety.

ul. Gliwicka 3, Tarnowskie Góry
Tel. 32 285 81 97

Wstęp wolny.
Prowadzenie: Krzysztof Siwczyk.
Słowo o poecie – Joanna Roszak i Mirosław Spychalski
szczegóły4
16 listopada 2006 godz. 17:00
miejsce: Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka
Konferencja naukowa "Stan skupienia, czas rozproszenia. Współczesna poezja polska".

Mikołów, ul. 1 Maja 8, tel. 032 738 07 55
E-mail: instytutmik@poczta.onet.pl

Wstęp wolny.
Udział biorą – Anna Kałuża, Karol Maliszewski, Grzegorz Jankowicz i Wacław Tkaczuk.
szczegóły4
16 listopada 2006 godz. 20:00
miejsce: Teatr Mały w Tychach.
Teatr Wierszalin. Piotr Tomaszuk "Bóg Niżyński".

43-100 Tychy, ul. Ks. Kard. A. Hlonda 1.
tel. 032 227 36 11
E-mail: teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl
Strona www: www.teatrmaly.tychy.pl

Bilety: 20, 16, 12 zł
szczegóły4
17 listopada 2006 godz. 17:00
miejsce: Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka w Mikołowie
Konferencja naukowa "Stan skupienia, czas rozproszenia. Współczesna poezja polska".

Mikołów, ul. 1 Maja 8, tel. 032 738 07 55
E-mail: instytutmik@poczta.onet.pl

Wstęp wolny
szczegóły4
17 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Bytomskie Centrum Kultury
Teatr Wierszalin. Piotr Tomaszuk "Bóg Niżyński".

Bytom, ul. Żeromskiego 27
tel. 032 389 31 10
E-mail: promocja@bck.bytom.pl

Bilety: 20, 15 zł.
szczegóły4
18 listopada 2006 godz. 18:00
miejsce: Bytomskie Centrum Kultury.
Grupa teatralna III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie "Myślałam, że będę mówić", wg. Małgorzaty Hillar.

ul. Żeromskiego 27
41-902 Bytom
tel.: 032 389-31-09
032 389-31-10
+48 (32) 787-00-48
E-mail: promocja@bck.bytom.pl
Strona www: www.bck.bytom.pl

Bilety: 5 zł.
szczegóły4
18 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Teatr Gry i Ludzie w Katowicach
Cieszyńskie Studio Teatralne. "Kavkazkij Priviet", scenariusz i reżyseria: Bogdan Słupczyński.

Katowice, al. Niepodległości 2
stary dworzec PKP w Dąbrówce Małej.
tel. 032 354 27 35
E-mail: gryiludzie@interia.pl

Bilety: 15 zł.
szczegóły4
19 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Muzeum Zamkowe w Pszczynie.
Philippe Jaroussky z zespołem Artaserse (Francja). Muzyka w czasach kastratów na dworze wersalskim.

ul. Brama Wybrańców 1, 43-200 Pszczyna
tel: 032 210 30 37
E-mail: marketing@zamek-pszczyna.pl

Bilety: 40, 20 zł.
szczegóły4
20 listopada 2006 godz. 18:00
miejsce: Kinoteatr Rialto w Katowicach
Przegląd filmów z motywem pustyni.

Katowice, ul. Św. Jana 24, tel. 032 251 04 31 .
E-mail: rezerwacja@rialto.katowice.pl

Bilety: 7 zł.
Słowo wstępne: Andrzej Gwóźdź.
szczegóły4
21 listopada 2006 godz. 20:30
miejsce: GLIWICKI TEATR MUZYCZNY
Koncert w wykonaniu Kora Jazz Trio.(Senegal) "Part Two".

Gliwice, Nowy Świat 55/57
tel. 032 232 13 39
E-mail: bow@teatr.gliwice.pl

Bilety: 45, 30, 20 zł.
szczegóły4
22 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Galeria Kronika w Bytomiu.
"Half life" - wystawa fotografii Michaela Ackermana (USA).

Bytom, Rynek 26,
tel. 032 281 81 33
E-mail: galeria_kronika.@poczta.onet.pl
szczegóły4
22 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Klub Aquarium, Galeria Bielska BWA
Koncert w wykonaniu zespołu PsĂ­ VojĂĄci (Czechy).

ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 033 812 58 61.
E-mail: info@galeriabielska.pl
Strona www: www.galeriabielska.pl

Bilety: 7 zł.
szczegóły4
22 listopada 2006 godz. 20:00
miejsce: Galeria Kronika w Bytomiu.
Wojt3k Kucharczyk prezentuje "tu!" Koncert MOŁR DRAMMAZ = Asi Mina + Wojt3k Kucharczyk (mik.musik) + specjalny slide show

Bytom, Rynek 26
tel. 032 281 81 33

Wstęp wolny
szczegóły4
23 listopada 2006 godz. 11:30
miejsce: Uniwersytet Śląski. Wydział Filologiczny - Instytut Kultury i Literatury Brytyjskiej i Amerykańskiej w Sosnowcu.
Spotkanie z poetą Ronem Padgettem (USA) - połączone z dyskusją o współczesnej poezji amerykańskiej.

ul. Żytnia 10
41-200 Sosnowiec
tel. bezpośredni: 0 32 269 18 92, 0 32 291 73 22
sala: 126
E-mail: enoffice@ares.fils.us.edu.pl

Prowadzenie: Jacek Gutorow

Wstęp wolny.
szczegóły4
23 listopada 2006 godz. 17:00
miejsce: Galeria Sektor I. Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach.
Andrzej Urbanowicz - Kolekcje. Obiekty i subiekty z lat ostatnich.

Górnośląskie Centrum Kultury
pl. Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice
tel. 032 255 38 06
tel. 0 32 255-38-06, 255-39-82, 255-43-85
E-mail: e-mail: sektor@gck.org.pl
szczegóły4
23 listopada 2006 godz. 18:00
miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych w Katowicach
ALECHINSKY - wystawa litografii. "Peter Bramsen i Pierre Alechinsky - 40 lat artystycznej przyjaźni".

Katowice, Al. W. Korfantego 6,
tel. 032 259 90 40
E-mail: galeria@bwa.katowice.pl

Wystawa czynna do 7 stycznia 2007 roku
szczegóły4
24 listopada 2006 godz. 18:00
miejsce: Kinoteatr Rialto w Katowicach
Zbieg poetycki Na Dziko. Prezentacje poetyckie: Ron Padgett (USA), Andrij Bondar (Ukraina), Jacek Gutorow, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Piotr Kępiński, Andrzej Szuba & trupa poetycka Na Dziko. Koncerty w wykonaniu Iowa Super Soccer oraz Jacka Lachowicza.

Katowice, ul. Św. Jana 24, tel. 032 251 04 31
E-mail: rezerwacja@rialto.katowice.pl

Bilety: 12, 8 zł.
szczegóły4
24 listopada 2006 godz. 19:30
miejsce: Kościół św. ap. Piotra i Pawła w Katowicach
The Hilliard Ensemble (Anglia). Terje Rypdal (Norwegia), Marek Moś & Aukso. Koncert z okazji 60-lecia Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

ul. Mikołowska 32
40-066 Katowice

Bilety: 40, 30 zł.
szczegóły4
25 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Teatr Rozrywki w Chorzowie.
Koncert - Stuart A. Staples (Anglia).

Chorzów, ul. M. Konopnickiej 1,
tel. 032 346 19 30 -34
Strona www: www.teatr-rozrywki.pl

Bilety: 50, 25, 15 zł.
szczegóły4
26 listopada 2006 godz. 17:00
miejsce: Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach
Przegląd filmów Zbigniewa Rybczyńskiego, udziałem reżysera.

Centrum Sztuki Filmowej
ul. Sokolska 66, 40-087 Katowice
Kasa - 032 351 12 20.
E-mail: kasa@csf.katowice.pl
Strona www: www.csf.katowice.pl

Prowadzenie - Piotr Zawojski.
Bilety: 10, 8 zł.
szczegóły4
26 listopada 2006 godz. 19:00
miejsce: Muzeum Zamkowe w Pszczynie
Koncert muzyki barokowej - Pierre Hantaï (Francja) - klawesyn.

ul. Brama Wybrańców 1, 43-200 Pszczyna
tel: 032 210 30 37
Strona www: marketing@zamek-pszczyna.pl

Bilety: 40, 20 zł.



jacek_t83 - Pon Lut 12, 2007 7:59 am
http://www.kiloff.prv.pl/

ale chyba jeszcze nie ma programu, albo ja sie nie umie tam dostac



Tequila - Czw Lut 15, 2007 9:05 pm


Znany jest już program tegorocznych Interpretacji

Aleksandra Czapla-Oslislo
2007-02-15, ostatnia aktualizacja 2007-02-15 20:14

Od Becketta po Masłowską. Pięć spektakli konkursowych i dwa mistrzowskie będzie można oglądać podczas tegorocznego festiwalu sztuki reżyserskiej w Katowicach.


Jednym z przebojów tegorocznych Interpretacji będzie "Przed(d)stawienie" wyreżyserowane przez i Agatę Dudę-Gracz
Fot. Jerzy Gumowski / AG

Kazimierz Kutz powrócił na katowickie Interpretacje. W czwartek na konferencji prasowej przedstawił tegoroczny program IX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej.

Katowice po raz dziewiąty przygotowują się do prestiżowego festiwalu teatralnego. Po czteroletniej przerwie Kutz znów jest dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej i wraz z trzyosobową komisją kwalifikacyjną wybrał pięć przedstawień, które śląska publiczność zobaczy od 4 do 10 marca.

Do walki o reżyserski "Laur Konrada" staną po raz pierwszy: Agata Duda-Gracz ("Przed(d)stawienie" teatru Studio z Warszawy), Mariusz Grzegorzek ("Blask życia" Teatru im. Jaracza z Łodzi) oraz Artur Tyszkiewicz z "Iwoną, księżniczką Burgunda" Teatru Dramatycznego z Wałbrzycha. Po raz drugi na festiwalu zobaczymy spektakl Łukasza Kosa, tym razem "Pawia Królowej" Doroty Masłowskiej Łódzkiego Teatru Studyjnego PWSFTviT, natomiast trzeci rok z rzędu zagości w Katowicach Jan Klata z pokazywanym niedawno w Berlinie "Transferem!" Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

W tym roku po raz pierwszy w konkursie nie znalazły się spektakle Teatru Telewizji. - Ten nurt Interpretacji powoli umierał. Po pierwsze, z chwilą gdy w Gdyni powstał osobny przegląd "Dwa Teatry", oryginalność naszego festiwalu straciła na randze i znaczeniu, a po wtóre, upadek Teatru Telewizji sprawił, że pokazywanie tych produkcji nie miało merytorycznego uzasadnienia. Komisja, która może zakwalifikować pięć produkcji do konkursu, ma wybór spośród zaledwie sześciu, dziesięciu, gdy tymczasem z żywego planu możemy wybierać spośród ponad sześćdziesięciu przedstawień - mówi Kutz.

Tradycyjnie pięciu reżyserów, od których debiutu nie minęło jeszcze 15 lat, oceniać będzie pięcioosobowe jury: prozaicy i dramaturdzy Janusz Głowacki i Eustachy Rylski, kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz, artysta scenograf Jerzy Kalina oraz aktor Jerzy Trela. Każdy z jurorów dysponuje mieszkiem z 12 tys. zł, który przyzna jednemu reżyserowi i publicznie uzasadni wybór podczas ostatniego dnia festiwalu. Jak co roku Interpretacje rozpocznie i zakończy pokaz mistrzowski: "Zapasiewicz gra Becketta" Teatru Powszechnego z Warszawy w reżyserii Antoniego Libery, a na finał zobaczymy "Pułapkę" w reżyserii Krzysztofa Babickiego krakowskiego Teatru im. Słowackiego.

Bilety na Interpretacje od dziś można kupować w kasie Teatru Śląskiego, 70 zł zapłacimy za przedstawienia mistrzowskie, 50 zł za konkursowe, wejściówki - 15 zł.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3922639.html



Kris - Pią Lut 16, 2007 5:44 pm


„Rydwany węgla”

Miało być 10 minut dokumentalnego filmu o dwustuletniej historii kopalni Rydułtowy - Anna. Wyszło prawie półtorej godziny fabularyzowanej wersji z całym sztabem aktorów - amatorów. Film górników z Rydułtów - "Rydwany węgla" - na razie zobaczyli nieliczni, ale już interesują się nim szkoły i kina.


(fot. arch.)

Fabularyzowany film o historii kopalni kręcono od września 2006r . Wzięło w nim udział niemal dwustu aktorów-amatorów. Głównie górników z tej właśnie kopalni.

Na potrzeby filmu stworzono też własne legendy, np. jak powstało czako - górnicza czapka. W filmie wykorzystano archiwalne mapy i 8-minutowy film z 1941 roku. Na razie film zobaczyli górnicy z kopalni Rydułtowy Anna. Dyrekcja choć z powątpiewaniem patrzyła na jego produkcję efektem jest zaskoczona. Szerszej publiczności amatorska produkcja ma być przedstawiona w marcu w Rybnickim Centrum Kultury. Filmem zainteresowały się także szkoły.

Hanna Blokesz

tvp3katowice
http://ww6.tvp.pl/2859,20070216460587.strona



jacek_t83 - Pią Lut 16, 2007 5:57 pm
ceny na te Interpretacje to jakies przegiencie powinni jakies karnety wprowadzic, ktore by byly tansze. ja bym na przyklad chcial wszystkie spektakle zobaczyc...
a tak pojde tylko na jeden

a ten film o Annagrube tez bym chetnie zobaczyl



Tequila - Pią Lut 16, 2007 6:25 pm


Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku

Marcin Mońka
2007-02-16, ostatnia aktualizacja 2007-02-16 17:00

Już od tego weekendu Rybnik będzie żyć śpiewem. Przed nami 11. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej



W mieście już oczekują przybycia fanów nastrojowej muzyki i sentymentalnych tekstów. Pierwsze wydarzenia Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej rozpoczną się w sobotę - ponad 50 wykonawców będzie walczyć w eliminacjach do turnieju regionalnego, którego finał zaplanowano na czwartek 22 lutego. Wtedy też poznamy czwórkę wykonawców, która dołączy do szesnastki najlepszych w tym sezonie artystów nurtu piosenki artystycznej z całego kraju. Cała dwudziestka przez dwa dni - 23 i 24 lutego - zmierzy się w turnieju krajowym, także w Rybniku.

Nic więc dziwnego, że rybnicka impreza jest nazywana "festiwalem festiwali" - uczestnicy są zapraszani imiennie, a każdy z nich jest już laureatem innych odbywających się w kraju przeglądów i festiwali piosenki. Sukces w Rybniku niejednokrotnie owocuje np. zaproszeniami na Festiwal Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie z powodzeniem rybniccy laureaci występują (w 2002 roku zwyciężczyni OFPA, bielszczanka Iwona Loranc, została laureatką we Wrocławiu).

OFPA cały czas się rozwija i w tym roku zaskoczy nas nowościami. Po raz pierwszy w historii festiwal wyjdzie poza Klub Energetyka i Teatr Ziemi Rybnickiej. - Chcemy budować miejsca spotkań towarzyskich, nie tylko w dużych salach koncertowych, ale też w bardziej kameralnych przestrzeniach. Stąd pomysł, by wyjść z festiwalem w miasto - mówi Stanisław Wójtowicz, dyrektor OFPA. Już od niedzieli wykonawcy będą się pojawiać m.in. w domu kultury Chwałowice (niedziela, godz. 18, zaśpiewają Wojciech Brzeziński oraz Karina Abrahamczyk), klubie-restauracji Tak Nie (wtorek, godz. 20, zaśpiewa Iwona Loranc) czy Restauracji Maryna (wtorek, godz. 20, zaśpiewa Margita Ślizowska). Wstęp na koncerty towarzyszące OFPA jest bezpłatny.

Podczas finału OFPA (23-25 lutego) widzowie po raz pierwszy zobaczą produkcję festiwalową (przygotowaną wspólnie z festiwalami piosenki w Kętach, Andrychowie, Bytomiu, Oświęcimiu i Kędzierzynie-Koźlu). Będzie to koncert piosenek Marka Grechuty zatytułowany "Chodźmy!" w reżyserii Janusza Grzywacza i z udziałem m.in.: Kingi Preis, Iwony Loranc, Renaty Przemyk, Mariana Opani i Zbigniewa Zamachowskiego.

To zresztą niejedyny występ gwiazd w tym roku: na OFPA wystąpi również zespół Raz Dwa Trzy (22 lutego), Piwnica pod Baranami (23 lutego) oraz Wojciech Waglewski, zespół Voo Voo, Roman Kołakowski i grupa Trebunie-Tutki w projekcie "Colloquia Tischneriana", poświęconym pamięci księdza Józefa Tischnera.

Bilety na poszczególne dni kosztują od 20 do 30 zł. Szczegółowy program na stronie www.ofpa.pl.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3925114.html



Wit - Wto Lut 27, 2007 12:20 am


Przegląd filmowy "Kino na granicy"

Marcin Mońka2007-02-26, ostatnia aktualizacja 2007-02-26 21:36

Dobra wiadomość dla wielbicieli czeskiego i słowackiego kina. Tegoroczny Przegląd "Kino na granicy" odbędzie się w długi majowy weekend.

Dotąd święto kina naszych południowych sąsiadów przypadało na kwiecień. - Postanowiliśmy zaryzykować - z myślą o widzach. To chyba najdogodniejszy z możliwych terminów - mówi Jolanta Dygoś, szefowa cieszyńskiego przeglądu. Organizatorzy liczą, że termin przeglądu pozwoli przyjechać do Cieszyna wszystkim tym, którzy wcześniej z różnych powodów dotrzeć tam nie mogli. Potencjalnych gości zapytano o to za pośrednictwem sondy internetowej.

Dziewiąta edycja "Kina na granicy" potrwa aż siedem dni - od 27 kwietnia do 3 maja. Program zapowiada się interesująco. Wśród bloków tematycznych warto zwrócić uwagę na pełny przegląd ekranizacji prozy Bohumila Hrabala, przygotowany w 10. rocznicę śmierci tego, jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku. Od "Nudnego popołudnia" z 1963 roku po ostatnią produkcję Jirziego Menzla - "Obsługiwałem angielskiego króla". Ten film zostanie zaprezentowany w Cieszynie na kilkanaście dni przed polską premierą.

Sporo uwagi na tegorocznym przeglądzie zostanie poświęcone Martinovi Slivce, słowackiemu reżyserowi filmów dokumentalnych oraz badaczowi kultury ludowej. Oprócz jego filmów, widzowie zobaczą również dokument o samym twórcy, pt. "Martin Slivka" w reżyserii Martina Szulika, jednego z najbardziej obecnie znanych reżyserów słowackich.

- Wydarzeniem stanie się również prezentacja filmów Jana Nemca, ostatniego z twórców czeskiej Nowej Fali, którego w Cieszynie jeszcze nie gościliśmy. Pokażemy sześć jego filmów - mówi Maciej Gil, dyrektor programowy "Kina na granicy".

Tradycyjnie, na cieszyńskim przeglądzie po obu stronach Olzy, będzie można obejrzeć najnowsze filmy Czechów i Słowaków, m.in. Jana Hrebejka, Very Chytilovej i Davida Ondricka. Przygotowano również program "czeskie kino eksperymentalne" w wyborze mistrza gatunku, Martina Jezka. Z myślą o czeskiej publiczności do programu przeglądu trafiły najlepsze polskie filmy ostatniego sezonu.

Nowością na tegorocznym "Kinie..." będą również biesiady. - Pomyśleliśmy, że nie ma lepszego sposobu na rzeczową dyskusję, niż wspólne spotkania Czechów, Polaków i Słowaków w przyjaznej atmosferze, choćby przy piwie. Planujemy dużą biesiadę poświęconą twórczości Hrabala, zapraszamy kilkadziesiąt osób w ten czy inny sposób związanych z prozaikiem: pojawią się i reżyserzy, i aktorzy, i tłumacze - opowiada Gil.

Karnet na całą imprezę kosztuje 60 zł, wejściówka całodniowa to 20 zł, wejściówka jednorazowa - 8 zł.
.......................................................................................................
Wielkie brawa dla Cieszyna, który nie poddaje się i istnieje na filmowofestiwalowej mapie...



Safin - Wto Lut 27, 2007 12:51 am
Dokładnie! Cieszyn pielęgnuje swoj klimat. Cieszyński Zamek podobno cały czas organizuje ciekawe wystawy. Problem tylko z ilością zwiedzajacych...

Tymbardziej wpieramy!

PS: Po czeskiej stronie jest jakis wykrętny bar z smakołykami-polecam orzeszki w panierce z chrzanu Wassabi!

PS2: Własciciel Cieszyńskiego Lombardu "Raskolnikow" to dopiero ma poczucie humoru



Safin - Śro Lut 28, 2007 3:05 am
Skaner mi nawala, a w necie nie ma, wiec przepisze ulotke:

CSF Filmoteka Śląska przedstawia

Piątek, 2 marca, godz 17:00 Mala sala

Taśmy Jana Skarbka-Malczewskiego

3 filmiki, łacznie około 40 minut. Filmiki sa z lat 1922, 1930, 1966

"Przyłączenie Śląska do Polski"
"Stolica Śląska-Katowice"

Czyli coś dla miłośników watkow "Na starej pocztówce", w wersji filmowej oryginalnie z tamtych lat

Koszt: 5zł.
032 351 1220
do zobaczenia!



absinth - Śro Lut 28, 2007 8:28 am
ja ide bankowo



Adasmos - Śro Lut 28, 2007 10:25 am
Też się chyba wybiorę



Mies - Nie Mar 04, 2007 2:55 pm
Ktoś był??



Safin - Nie Mar 04, 2007 4:12 pm
Byłem z Absinthem. Całość była kameralna, jak to na małą salę przystało.

Same filmiki były typowe dla matych czasów: nieme, pourywane, trzeszczące, brudne, troszeczke za szybkie, co dawało smieszny efekt szybkich ruchów i małych kroczków. Filmiki skupialy się na prezentacji wydarzeń hisotrycznych, ale udało się nam podłapac sporo Katowic. Niektóre urywki z tych filmików można zobaczyc w dziele pani kocur "Dwugłowy Smok". Sceny z Parku Kościuszki nie nadawaly się zbytnio do jakiejś cieakwej obserwacji uwczesnej przestrzeni miejskiej, juz lepiej z 3 maja, lub kawalki z dzialania straży pożarnej. Pierwsze co się nasówalo, to uwypukolne w filmie hasło: "Czystość miasta zdrowiem jego mieszkańcow" poczym banda zamiataczy oraz beczkowóz chlapiący wodą. Smutny wnioske-Katowice dziś są chyba najbrudniejsze w całej swojej miejskiej historii. śmieszne też były sceny z rzeźni, ul Kozielska, szczególnie momenty gdy jakis pomagier nosi wiepsza na ramionach i tekst: "Cóż za siła, 250 kg!" Albo o tym ze przyjechał przedstawiciel Wielkiej Brytanii by sie dogadac odnośnie współpracy z tą rzeźnią[ktora prawdopodobnie dołożyła się do powstawania filmiku, dlatego dostał znaczny "czas antenowy"].

PS: Baza kinowa w Kato-ogromna poprawa!!!



Safin - Nie Mar 04, 2007 5:03 pm
Promocje CSF ma tragiczna, wiec wkleje troche ich repertuaru

Centrum Sztuki Filmowej

2.03 piątek
DUŻA SALA
16.00 Układ idealny
17.30 Ryś
20.15 Ryś
MAŁA SALA
17.00 Taśmy Jana Skarbka-Malczewskiego: Przyłączenie Śląska do Polski (1922), Stolica Śląska – Katowice (1930), Moi znajomi (1966)
19.15 Córka botanika

3.03 sobota
DUŻA SALA
17.30 Ryś
20.15 Ryś

MAŁA SALA
11.30 Poranek: Mała czarownica
13.00 Czterej pancerni i pies, odc. 7
15.15 Miś
17.15 Córka botanika
19.15 Układ idealny

4.03 niedziela
DUŻA SALA
17.30 Ryś
20.15 Ryś

MAŁA SALA
11.30 Poranek: Bułeczka
13.00 Czterej pancerni i pies, odc. 8
15.15 Miś
17.15 Córka botanika
19.15 Układ idealny

5.03 poniedz.
DUŻA SALA
17.30 Ryś
20.15 Ryś

MAŁA SALA
17.30 Układ idealny
19.15 Córka botanika

6.03 wtorek
DUŻA SALA
10.00 Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”:
Wojciech Tomczyk „INKA 1946” (reżyseria: Natalia Koryncka –Gruz)
Teatr Telewizji – pokaz pozakonkursowy
12.00 Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”:
Edgar Lee Masters „UMARLI ZE SPOON RIVER”
(scen. i reż.: Jolanta Ptaszyńska) Teatr Telewizji – pokaz pozakonkursowy

19.30 Ryś

MAŁA SALA
17.15 Córka botanika
19.15 Układ idealny

7.03 środa
DUŻA SALA
17.30 Córka botanika
19.30 Ryś

MAŁA SALA
18.00 Akademia Filmowa dla studentów: Rysopis (reż. Jerzy Skolimowski)
19.15 Układ idealny

8.03 czwartek
DUŻA SALA
17.30 Oficjalne Rozpoczęcie Przeglądu „FEMINOstrada”.
18.00 Mój Feminizm (reż. Dominique Cardona, Laurie Colbert)
Dyskusję po projekcji poprowadzi Małgorzata Tkacz-Janik

MAŁA SALA
16.00 Układ idealny
17.30 Córka botanika
19.15 Ryś
======================
+ tekst z bloga: http://boguslav.blox.pl/html
Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach postanowiło uraczyć miłośników ludowo-wojskowej propagandy projekcją kinowej wersji „Czterech pancernych i psa”. Na szczęście tylko pięć osób dało się skusić na tę niebywałą intelektualną ucztę, która dla mózgu jest tym samym, czym pasztet z Szarika dla żołądka. Joanna Malicka, specjalistka ds. programu katowickiego Centrum Sztuki Filmowej tak argumentuje decyzję o prezentacji filmu: „W Centrum Sztuki Filmowej prezentujemy nie tylko główny nurt kina, ale też filmy zapomniane, ciekawostki”. W związku z tym mam dwa pytania: 1) Jakiż to „film zapomniany”, skoro co roku telewizja publiczna z uporem maniaka powtarzała wszystkie odcinki? 2) Jakaż to ciekawostka, skoro po trzydziestu latach corocznych prezentacji większość osób z mojego rocznika zna na pamięć wszystkie klatki, ujęcia i dialogi?
===================================

2007/03/02 do 2007/03/08
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”: Wojciech Tomczyk „INKA 1946” (reżyseria: Natalia Koryncka –Gruz) Teatr Telewizji – pokaz pozakonkursowy
wt: 6 marca - 10.00

2007/03/02 do 2007/03/08
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”: Edgar Lee Masters „UMARLI ZE SPOON RIVER” (scen. i reż.: Jolanta Ptaszyńska) Teatr Telewizji – pokaz pozakonkursowy
wt: 6 marca - 12.00

2007/03/02 do 2007/03/08
Akademia Filmowa dla studentów: Rysopis (reż. Jerzy Skolimowski)
sr: 7 marca - 18.00

2007/03/02 do 2007/03/08
Oficjalne Rozpoczęcie Przeglądu „FEMINOstrada”
cz: 8 marca - 17.30

2007/03/02 do 2007/03/08
Mój Feminizm (reż. Dominique Cardona, Laurie Colbert) Dyskusję po projekcji poprowadzi Małgorzata Tkacz-Janik
cz: 8 marca - 18.00
=============
=========================== = = = = = ==

Górny Śląsk – świat najmniejszy: Dwugłowy smok i debata
2007-03-05
18:30

Lokalizacja imprezy:
Teatr Rozrywki, Chorzów

„Lata dwudzieste, lata trzydzieste... Opowieść o domach i ulicach” to kolejne spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”. W programie prezentacja filmu Jadwigi Kocur „Dwugłowy smok” oraz debata z udziałem: autorki filmu, dr Irmy Koziny – historyka sztuki, dr inż. arch. Henryka Mercika – konserwatora zabytków. Spotkanie prowadzi Krzysztof Karwat.

O architekturze i urbanistyce Górnego Śląska przez wiele lat mówiło i pisało się źle, nie dostrzegając urody secesyjnych kamienic i rozsądnych rozwiązań miastotwórczych z przełomu wieków XIX i XX. Lekceważono zwłaszcza neogotyk czy neobarok jako kierunki w sztuce za bardzo kojarzące się z dominacją kultury niemieckiej. Jeśli nawet zgodzimy się, że już dokonała się „rehabilitacja” tamtej estetyki, to ciągle na odkrycie i pozytywną ocenę czekają budowle i układy urbanistyczne z lat 20. i 30. W Katowicach czy Chorzowie powstało wówczas wiele gmachów użyteczności publicznej i osiedli mieszkaniowych, które do dziś nam służą, zaskakując swą trwałością i funkcjonalnością. Podobne działania podejmowano w Bytomiu czy Gliwicach, gdyż po podziale Górnego Śląska na część polską i niemiecką doszło do rywalizacji na polu architektury i budownictwa. Symbolem tego starcia stał się znienawidzony przez nazistów i rozbierany przez kilka lat gmach Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Ale nie zawsze konkurencja oznaczała podsycanie antagonizmów. Artyści po obu stronach granicy wzajemnie się inspirowali, starając się dotrzymać kroku funkcjonalistycznym czy modernistycznym nowinkom płynącym z Zachodu.

Film dokumentalny „Dwugłowy smok” prezentuje nieznane dotąd oblicze Górnego Śląska jako najbardziej progresywnego eksperymentu urbanistycznego Europy lat 30. XX wieku, tworzonego przez niemieckich i polskich architektów. Specjalnie na potrzeby filmu dokonano pełnej pierwszej rekonstrukcji Muzeum Śląskiego w 3D, którą sporządzili specjaliści z Austrii. Wykonano również animację jedynego istniejącego szkicu kolejki naziemnej o nowoczesnej konstrukcji, która miała obsługiwać trójmiasto Gliwice-Zabrze-Bytom. Muzykę do filmu skomponował Artur Rojek.
POLECAM WSZYSTKIM

============== = = = = = == =
= = = = = == = = = = = = = = = ==============

Feminostrada
2007-03-08 - 2007-03-11

Lokalizacja imprezy:
Centrum Sztuki Filmowej, Katowice

Podobnie jak Polański, Pasolini, Herzog, Forman, Kurosawa i Cronenberg, Fellini też była kobietą! Czy kinematografia to jeden wielki nakręcony patriarchat? Bo przecież wpierw byli wielcy reżyserowie, dopiero w drugiej kolejności ich rozkoszne lub wampiryczne maskotki. Jednak to maskotki szybko zostały ikonami kina, stanowiły o mistrzostwie mistrzów i nakręcały filmową koniunkturę. Zatem. Po pierwsze: Nie ma kina bez kobiet. Po drugie: Diabeł i kino są kobietą. Po trzecie: Bardzo lubimy przeglądy filmowe poświęcone kobietom.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim czytelniczkom posyłamy serdeczności i wirtualnie gerbery oraz zapraszamy (tu już nie tylko kobiety) na Feminostradę – odbywający się w dniach 8-11 marca w ramach Festiwalu PROGRESSteron przegląd filmowy w całości poświęcony sytuacji społecznej kobiet.

Dzień Kobiet od zawsze (to znaczy od dnia, kiedy Joanna Szczepkowska ogłosiła w Polsce koniec komunizmu) wzbudzał w naszym kraju publiczne dyskusje, odbywały się demonstracje, wiece, padały hasła a to odcinania sobie czegoś, a to doprawiania. Jedno jest pewne – Dzień Kobiet jak co roku, tak i teraz podniesie głos na (sprawę) kobietę. Właśnie dlatego w całym tym galimatiasie propozycja Feminostrady wydaje się ofertą w swoim pomyśle bardzo interesującą, bo traktującą o byciu i bycie kobiety bez schematu i to w dodatku za pośrednictwem medium, które zdominowane przez mężczyzn w ostatnim wieku najmocniej kształtowało właśnie pojęcie kobiecości.

Rozstrzał tematyczny programu jest ogromny, od doskonałego dokumentu „Mój feminizm”, w którym orędowniczki feminizmu wypowiadają się na tematy dla feminizmu emblematyczne, przez intymne „Nic” Doroty Kędzierzawskiej, po wydumane „Godziny”. Zobaczyć będzie można bardzo dobre dokumenty m.in. „Killing Us Softly”, filmy fabularne („Cleo od 5 do 7”, „Palindromy”), odbędą się też spotkania oraz warsztaty. Komunizm przeminął, ale Pałacu Kultury i Nauki oraz Dnia Kobiet nie oddamy!

tekst: Aga Starzyńska | zdjęcie: kadr z filmu „Cleo od 5 do 7”

Program Feminostrady
8.03 czwartek > blok I (wstęp wolny)
godz. 17.30 > rozpoczęcie przeglądu + godz. 18.00: projekcja filmu dokumentalnego „Mój feminizm”, reż. Lurine Colbert, Dominique Verhaag
Wywiad z czołowymi postaciami drugiej fali feminizmu. Dokument, który powinien zobaczyć każdy, kto ma stereotypowe pojęcie na temat feminizmu. To film o tym, co ruch ten nam daje (kobietom i mężczyznom), dokąd zmierza, jak zmienia się w zależności od czasu i szerokości geograficznej, na jakiej jest spotykany.
Po projekcji dyskusja, którą prowadzi Małgorzata Tkacz-Janik.

9.03 piątek > blok II (bilety 7 zł)
godz. 18.00 > „Nic czy coś? Radość czy rozpacz? Ciąża – czyja to sprawa” – prelekcję wygłosi Małgorzata Jonczy-Adamska, filmoznawczyni, redaktorka Śląskiej Strefy Gender.

godz. 19.00 > projekcja filmu fabularnego „Nic”, reż. Dorota Kędzierzawska
Film opowiada historię kobiety, która walcząc o miłość ukochanego człowieka, traci wiarę w siebie i swoją wartość. Oparta na faktach wstrząsająca historia matki trojga dzieci, która nie chcąc stracić swojego męża, postanawia ukrywać przed nim kolejną ciążę. Film o ślepej miłości, chorobliwej zależności od innego człowieka i skazaniu na klęskę.
Po projekcji dyskusja.

10.03 sobota > blok III (bilety 7 zł)
godz. 11.00 > „Matka i córka w historii kina” – prelekcję wygłosi Małgorzata Tkacz-Janik, animatorka kulturalna i społeczna, dr nauk humanistycznych, wykładowczyni psychologii komunikacji, reklamy oraz PR i lobbyingu w Wyższej Szkole Informatyki i Biznesu w Bielsku-Białej oraz Wyższej Szkole Zarządzania, Marketingu i Języków Obcych w Katowicach.

godz. 12.00 > projekcja filmu fabularnego „Księga Diny”, reż. Ole Bornedal
Są lata sześćdziesiąte XIX wieku, zimna Norwegia. Główną bohaterkę poznajemy jako małą dziewczynkę mieszkającą w szczęśliwym domu z matką i ojcem. Pewnego dnia zdarza się makabryczny, spowodowany przez Dinę wypadek, w którym ginie jej matka. Ojciec odtrąca dziewczynkę, która dorasta bez ciepła i miłości. Z czasem Dina staje się piękną, budzącą pożądanie kobietą, jednak ci, którzy ją pokochają zaznają od niej tylko tego, czego do tej pory ona sama zaznała od świata – odtrącenia, pogardy i chłodu emocjonalnego. Ale czy to cała prawda o pięknej Dinie? Czy Dina jest zła? Czy naprawdę nie potrafi kochać? Potrafi. I pokocha. Tylko jak to się skończy? Świetny film o meandrach kobiecej psychiki, o fascynacji śmiercią i przemijaniem, o unicestwianiu tego, co się kocha, o samotności małego dziecka i sprzecznych pragnieniach młodej kobiety.
Po projekcji dyskusja.

blok IV (wstęp wolny)
godz. 15.00 > „Seksizm nie jest genetyczny. To wszystko kwestia władzy” – prelekcję wygłosi Agata Teutsch, absolwentka stosunków międzynarodowych i Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, od 1993 działająca w organizacjach na rzecz praw człowieka i feministycznych.

godz. 16.00 > projekcja filmu dokumentalnego „Killing Us Softly”, reż. Sut Jhally
Pionierska praca Jean Kilbourne pomogła rozwinąć i spopularyzować studia nad wizerunkiem płci w reklamie. Jej oba nagrodzone filmy – „Killing Us Softly” (1979) i „Still Killing Us Softly” (1987) miały i nadal mają wpływ na miliony studentów i studentek, uczniów i uczennice z całego świata. W swoim nowym filmie, Kilbourne pokazuje czy i jak, zmienił się obraz kobiet w reklamie w ciągu ostatnich 20 lat. Ponad 160 reklam prasowych i telewizyjnych służy Kilbourne do krytycznej analizy wizerunku kobiet.

godz. 16.35 > projekcja filmu dokumentalnego „Niebieskoocy”, reż. Bertram Verhaag
Film jest zapisem eksperymentu przeprowadzonego przez Jane Elliott w amerykańskiej szkole, który przybliża problem rasizmu i uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy jego ofiarami. W „Niebieskookich” obserwujemy grupę 40 osób. Są wśród nich nauczyciele/lki, policjanci/tki, pracownicy/ce administracji i pomocy społecznej. Osoby kolorowe, białe, kobiety i mężczyźni. Wobec osób o niebieskich oczach Elliott stosuje pseudonaukową teorię mającą tłumaczyć ich niższość. Widzimy jak, w ciągu zaledwie kilku godzin przebywania w atmosferze takiego reżimu, dorosłych ludzi opanowuje przygnębienie i roztargnienie, mają trudności z wykonaniem najprostszych poleceń. Podejście Jane Elliott, że nawet bez prawnej dyskryminacji, mowa nienawiści, obniżone oczekiwania i odrzucające traktowanie mogą mieć niszczycielski wpływ na osiągnięcia osób z grup mniejszościowych. Elliott podkreśla, że mechanizmy działania seksizmu, homofobii i ageismu są takie same.
Po projekcji dyskusja.

blok V (bilety 7 zł)
godz. 19.00 > projekcja filmu fabularnego „Palindromy”, reż. Todd Solondz
Dwunastoletnia dziewczynka żyje w Ameryce. Mieszka w pięknym domu wraz z kochającymi i rozumiejącymi rodzicami. Ma dużo, może mieć jeszcze więcej, ale chce tylko jednego – dziecka. Postanawia zrealizować swoje, nietypowe w tym wieku, marzenie o macierzyństwie i zachodzi w ciążę. Rodzice jednak nie podzielają jej radości i postanawiają, że ciąża zostanie usunięta. Tak też się dzieje. Dziewczynka jest nieszczęśliwa i ucieka z domu. Rusza w „podróż życia”. Na swojej drodze spotka między innymi pedofila, który podwiezie ją swoją ciężarówką, fanatycznych obrońców życia opiekującymi się kalekami ocalałymi z aborcji, ale przede wszystkim siebie – Avivę w różnych odsłonach.
Po projekcji dyskusja.

11.03 niedziela > blok VI (wstęp 20 zł, obowiązuje rezerwacja)
godz. 10.00 > „Kamera! Kobieta! Akcja!” – warsztat poprowadzi Joanna Malicka
Warsztat będzie składał się z dwóch części. Pierwsza będzie wspólnym śledzeniem rozwoju kobiecego języka w kinie – od kina klasycznego po eksperyment. Druga – wspólnym poszukiwaniem własnego języka wypowiedzi i ekspresji. Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich. Znajdzie się coś dla miłośniczek kina, fotografowania i kręcenia przyjęć. Weźcie ze sobą kamery i aparaty cyfrowe. Nie trzeba posługiwać się nimi profesjonalnie, aby dobrze się bawić i poznać samą siebie.
Warsztat poprowadzi Joanna Malicka. Doktorantka w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach, pracowniczka Centrum Sztuki Filmowej, dziennikarka i publicystka, od zawsze zainteresowana tematyką kobiecą. Swoją pracę magisterską poświęciła kobietom-cyborgom. Publikowała w wielu tomach zbiorowych m.in. w „Reżyserkach kina” pod red. Małgorzaty Radkiewicz. Interesuje się kulturą, sztuką i literaturą austriacką.

godz. 13.00 > projekcja etiud filmowych studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (wstęp wolny)

blok VII (bilety 7 zł)
godz. 15.00 > „Kobieta w kinie. Dawniej, dziś i jutro” – prelekcję wygłosi Roman Szczepanek, student IV roku filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, jako Graftmann muzyczny debiut roku 2006 wg tygodnika „Przekrój”, publikuje teksty o muzyce i filmie w prasie.

godz. 16.00 > projekcja filmu fabularnego „Cleo od 5 do 7”, reż. Agnes Varda
Absolutna klasyka francuskiej Nowej Fali. Najbardziej znany film Agnes Vardy – reżyserki, którą Michelangelo Antonioni nazwał geniuszem. Jest wczesne popołudnie. Cleo – młoda, piękna piosenkarka dowiaduje się od swojego lekarza, że być może jest śmiertelnie chora. Być może… Na pewną diagnozę Cleo musi poczekać dwie godziny. Przez te dwie godziny towarzyszymy Cleo. Czas przedstawiony pokrywa się z czasem rzeczywistym, bez przerwy będziemy już teraz śledzić jej ruchy, poczekamy z nią na wyrok lekarza, będziemy świadkami jej podróży ulicami miasta, zmiany jej stanów psychicznych, jej obserwacji i przewartościowania dotychczasowego życia. Razem z Cleo dotrzemy do drugiego dna, odkryjemy inny sens, przeżyjemy dwugodzinny spacer po krawężniku oddzielającym życie od śmierci.
Po projekcji dyskusja.

blok VIII (bilety 7 zł)
godz. 18.30 > „Godziny z Virginią Woolf” – prelekcję wygłosi Aleksandra Ewa Banot, polonistka – aktualnie czeka na obronę rozprawy doktorskiej (Instytut Nauk o Literaturze Polskiej UŚ w Katowicach); psycholożka w Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Śląskiego w Cieszynie; wykładała historię literatury polskiej (pozytywizm, Młoda Polska) oraz psychologię społeczną; członkini Stowarzyszenia Śląskie Centrum Równych Szans.

godz. 19.00 > projekcja filmu fabularnego „Godziny”, reż. Stephen Daldry
Film, którego nie trzeba przedstawiać. Ale czy warto go jeszcze raz oglądać...? „Godziny” pokazują historie trzech kobiet, pokazują jak są różne, jak różne rzeczy robią w życiu, w jak różnych czasach i miejscach żyją i jak podobne maja pragnienia. „Godziny” docierają do tego uniwersalnego wymiaru kobiecości, który każdej z nas w jakiś sposób jest bliski; odkrywają tę sferę naszej psychiki, która wszystkie nas łączy. Z pewnością warto jeszcze raz (jeśli nie pierwszy) wybrać się w tę podróż, w której wszystkie miejsca są znajome, a której celem jest poczucie bliskości z kobietami różnych czasów i miejsc.
Po filmie dyskusja i zakończenie przeglądu.

===================================
========================================
kolejne info z Ultramaryny:
DKF Doc: Kieślowski i Piwowski
2007-03-08
20:00

Lokalizacja imprezy:
Kino Amok, Gliwice

Pokaz dokumentów Krzysztofa Kieślowskiego i Marka Piwowskiego. Sylwetek obu reżyserów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Któż nie zna kultowych filmów jak „Podwójne życie Weroniki” Kieślowkiego czy „Rejs” Piwowskiego. Mniej znana jest jednak ich dokumentalna twórczość. A obydwaj mają się czym pochwalić. W ramach pierwszego pokazu nowego cyklu Dyskusyjnego Klubu Filmowego – DKF Doc pokazane będą jedne z najlepszych, wielokrotnie nagradzane dokumenty, w których jak w zwierciadle odbija się nasza polska rzeczywistość sprzed lat, jej absurdy, bolączki i aspiracje. W programie: K. Kieślowski: „Gadające głowy” (1980), „Dworzec” (1980), „Refren” (1972) i M. Piwowski „Psychodrama” (1972), „Magister Półchłopek” (1972).

Bardziej metaforycznie (Kieślowski) czy też raczej komediowo (Piwowski) – obaj reżyserzy pozostają blisko człowieka, podejmując jednocześnie sprawy ważkie dla całego społeczeństwa. Zapis pracy zakładu pogrzebowego („Refren”) czy obraz warszawskiego Dworca Centralnego – sztandarowej budowli gierkowskiej „drugiej Polski” są tu jedynie bazą dla dokumentalnych portretów ludzi (bezpośrednio ukazanych już w doskonałych „Gadających głowach”). Chcąc uczcić jedenastą rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego (zmarł 13 marca 1996 r. w Warszawie) organizatorzy DKFu, stowarzyszenia: Silesia Nostra, Dwunasta Dziesięć i Provizorca, zapraszają w podróż w czasy minionej epoki, a zarazem w podróż wgłąb samych siebie.

DKF Doc to kolejny, po DKF Classic (klasyka światowego kina) i DKFuture (nowatorskie formy filmowe: animacja, motion design, reklamy, teledyski) cykl działającego przy gliwickim kinie Amok od grudnia 2004 r. Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Integralnym elementem spotkań w tym cyklu będzie obok projekcji filmowych, tak jak dotychczas, prelekcja oraz dyskusja po pokazie.

Ceny:
3 zł



martin13 - Pon Mar 05, 2007 6:24 pm


'Najgorsze filmy świata' w Bielsku-Białej

18:07, 05-03-2007

Przeglądem "Najgorsze filmy świata" zainaugurowało w poniedziałek działalność pierwsze w Bielsku- Białej kino offowe. Kinomani zobaczą w ciągu dwóch dni pięć filmów, które powstały w Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Jako pierwszy zostanie zaprezentowany "Maniak" Dwaina Espera.

"Najgorsze filmy świata" to projekt Jacka Rokosza i Filipa Jacobsona, zapaleńców, którzy uwielbiają fatalne kino. Jacobson poinformował, że każdą prezentację filmu poprzedzi prelekcja Jacka Rokosza, doktoranta animacji PWSTFiTV w Łodzi i specjalisty od filmów okropnych oraz złych.

Pierwsza prelekcja poświęcona była między innymi genezie powstania w latach 30-tych XX wieku pierwszych, tanich, komercyjnych produkcji i równoczesne ukazanie narodzin małych i niezależnych studiów filmowych. Rokosz przybliżył także postać mistrza złego smaku w kinie, określanego mianem najgorszego reżysera wszechczasów, Eda Wooda.

Podczas dwudniowych prezentacji kinomanii zobaczą między innymi: "Plan 9 z kosmosu", meksykański film o superbohaterze - "Santo i inwazja Marsjan", amerykański film z 1954 roku o potworach ery atomowej "Zabójcze Ryjówki", a także japoński "Zły mózg z Kosmosu" opowiadający o bohaterze Starmanie, który musi dać odpór najeźdźcom z kosmosu.

Kino offowe powstało w jednej z bielskich galerii. Filip Jacobson poinformował, że kolejnym przeglądem pod jego auspicjami będą rozpoczynające się w najbliższy czwartek prezentacje kina erotycznego lat 20-tych i 30-tych minionego stulecia.

(PAP)



Safin - Pon Mar 05, 2007 8:22 pm

... "Zabójcze Ryjówki", a także japoński "Zły mózg z Kosmosu"

ahahahhahahha

Chętnie bym pojechał



mark40 - Wto Mar 06, 2007 4:12 pm
Nature One Poland - 18 sierpnia 2007

Nature One nadchodzi! 18-go sierpnia odbędzie się pierwsza polska edycja festiwalu Nature One, będzie to trzecia próba organizacji tej imprezy w naszym kraju. Tym razem za organizację odpowiedzialna jest ekipa Mayday Polska mająca już wieloletnie doświadczenie przy organizacji imprez Soundtropolis i Mayday. NIe została potwierdzona jeszcze lokalizacja festiwalu - najprawdopodobniej będzie to katowickie lotnisko Muchowiec.
Organizator nie podal informacji dotyczących line-up'u zapewnił jednak że będzie bardzo techniczny, utrzymany w doskonale znanym "Maydayowym" klimacie.

Już wkrótce podane zostaną ceny biletów, o wszystkich nowinkach będziemy informować na bieżąco w tym temacie.

http://www.ftb.pl/news/45963_0_1/nature ... a-2007.htm

Nastąpiła też zmiana terminu TRANCECONNECTION w katowickim Spodku. Impreza która miała sie odbyć 08.04.2007. odbędzie się 02.05.2007.
http://www.independentevents.pl/news/news.php?id=24



absinth - Wto Mar 06, 2007 4:15 pm
hmmm byloby swietnie jakby to bylo w Kato

to nie za bardzo moja muzyka ale w tym samym czasie w Myslowicach (17-18 sierpnia) bedzie OFF Festival

i znow Gorny Slask bedzie epicentrum muzycznym



mark40 - Czw Mar 08, 2007 8:37 pm
Za to moje klimaty jak najbardziej

Odbędzie sie jeszcze jadna impreza tego typu

Masters of Hardstyle - Extreme Edition - 23 czerwca Zabrze

To będzie spora porcja hardstyle w najlepszym wydaniu. Agencja 73e oraz Extreme Promotion zapraszają 23 czerwca na mega wydarzenie Masters of Hardstyle-Extreme Edition. Po raz pierwszy w Polsce, fani cięższych brzmień muzyki elektronicznej spotkają się podczas imprezy na której zagrają największe gwiazdy światowej sceny hardstyle. Wszystko zostanie uzupełnione odpowiednią oprawą techniczną, nowoczesnym systemem nagłaśniającym i wizualizacjami.

Hala Widowiskowa Zabrze
ul . Matejki 6
23 Czerwca 2007

więcej na http://www.ftb.pl/news/46111_0_1/master ... zabrze.htm



d-8 - Sob Mar 10, 2007 9:00 pm
Niemieckie Niuanse - Deutsche Details
Przegląd Tygodnia Kina Niemieckiego

Niemieckie Niuanse - Deutsche Details. Tak brzmi motto Tygodnia Kina Niemieckiego, który w tym roku organizowany jest już po raz szósty w Polsce. Siedem miast w Polsce (Wrocław, Opole, Katowice, Racibórz, Gdańsk, Piła, Olsztyn) odwiedzi młode kino niemieckie.

Tydzień Kina Niemieckiego ma na celu pokazanie aktualnego obrazu Niemiec oraz zainteresowanie polskiego widza zachodnim sąsiadem. Pokazywane będą zarówno długometrażowe filmy młodych niemieckich reżyserów, jak i krótkometrażowe filmy studentów i absolwentów niemieckich szkół filmowych. Aby umożliwić odbiór filmów jak największemu gronu publiczności, wszystkie filmy będą pokazywane z napisami polskimi.

Patronat honorowy szóstego Młodego Kina Niemieckiego objęła pani prof. dr Gesine Schwan, koordynator rządu niemieckiego ds. współpracy przygranicznej i społecznej z Rzeczpospolitą Polską.

12 - 17 Marca Kino Światowid

ORGANIZATORZY

Za planowanie oraz organizację imprezy w poszczególnych miastach odpowiedzialni są asystenci ds. kultury Instytutu Stosunków Zagranicznych (ifa). Współpracują oni przy tym z lokalnymi kinami, domami kultury, uniwersytetami oraz mediami, a także z Towarzystwami Mniejszości Niemieckiej.

Filmy Młode Kino Niemieckie:

Pingpong

Reżyseria: Matthias Luthardt
Obsada: Marion Mitterhammer, Sebastian Urzendowsky, Clemens Berg, Falk Rockstroh

Po samobójstwie ojca 16-letni Paul ucieka do krewnych. Jego niezapowiedziana wizyta jest bardzo nie na rękę. Ale Paul oferuje, że naprawi zaniedbany basen i do tego momentu może mieszkać razem z nimi pod jednym dachem. Ale Paul jest intruzem, który burzy delikatną równowagę tej małej na zewnątrz idealnej rodziny - ojciec, matka, syn i pies. Jego ciotka Anna, początkowo raczej chłodna i zdystansowana, zaczyna akceptować i rozumieć Paula. Również Paul coraz silniej szuka bliskiego kontaktu z nią, jednak gdy ich relacja wymyka się spod kontroli, Paul połenia czyn rozpaczy. Atmosferą filmu jest zagmatwana kameralna gra, której podświadome napięcie przykuwa od samego początku.

Solino

Reżyseria: Fatih Akin
Obsada: Antonella Attili, Moritz Bleibtreu, Barnaby Metschurat

Młoda rodzina Amato postanawia w 1964 wywędrować z rodzinnej wsi w południowych Włoszech do Duisburga. Tam otwiera pierwszą pizzerię w Zagłębiu Ruhry, której mama Rosa nadaje nazwę ich rodzinnej wioski Solino. Dziesięć lat później, w 1974, restauracja odnosi sukcesy, lecz rodzina coraz bardziej sie rozpada. W końcu matka i młodszy syn Gigi wracają do Włoch. Mija kolejnych dziesięć lat: Rosa i Gigi są szczęśliwi w starej ojczyźnie. Również Giancarlo wraca, ale ani we Włoszech ani w Niemczech nie czuje, że to jego dom. Tylko ojciec pozostaje w Duisburgu i zajmuje sie pizzerią, jednak coraz mniej efektywnie. Film opowiada o zmierzchu zagłębia węglowego, spotkaniu kultur, ale przede wszystkim o tragedii rodziny Amato, która reprezentuje wiele emigranckich rodzin w Niemczech.

Alles auf Zucker (Sila zlego na jednego)

Reżyseria: Dani Levy
Obsada: Henry HĂźbchen, Hannelore Elsner, Udo Samuel

Jakob Zuckermann, pseudonim Jackie Zucker, traci powoli grunt pod nogami. Do drzwi byłego wschodnio-niemieckiego reportera sportowego puka komornik, jego żona Marlene grozi rozwodem. Jedyną nadzieją dla tego ryzykant jest Europejski Turniej Pool-Bilarda. Zwycięzca otrzymuje 10 000 euro. Jednak przed samym turniejem umiera matka Jaeckiego. W swym testamencie domaga sie nie tylko żałoby zgodnie z surowymi żydowskimi przepisami, lecz także pojednania Jaeckiego z jego ortodoksyjnym bratem Samuelem z Niemiec Zachodnich. Dwa światy zderzają się ze sobą, gdy Samuel pojawia się ze swą familiją w rodzinie Jaeckiego we Wschodnich Niemczech, która nie chce mieć więcej nic wspólnego ze swymi żydowskimi korzeniami. Czarna komedia o byciu Żydami w dzisiejszych Niemczech.

Die SpielwĂźtigen (Zapaleńcy)

Reżyseria: Andres Veiel

Czwórka młodych aktorów Stephanie, Karina, Contanze i Prodomos zacięcie podąża drogą wymarzonej kariery. Kamera ponad siedem lat śledzi ich kariery, począwszy od zdania egzaminu wstępnego do renomowanej Berlińskiej Szkoły Aktorskiej "Ernsta Buscha" do momentu przyjęcia pierwszych angaży. Początek filmu pokazuje czwórkę adeptów w ich rodzinach, poznajemy różne kulisy i motywy wyboru zawodu. Trzymająca w napięciu długa dokumentacja jest jednocześnie pochwałą gry aktorskiej.

Die innere Sicherheit (Wewnętrzny sprawy)

Reżyseria: Christian Petzold
Obsada: Julia Hummer, Richy MĂźller, Barbara Auer

15-letnia Jeanne nie wiedzie normalnego życia nastolatki, nigdy nie chodziła do szkoły. Powód: jej rodzice Clara i Hans są byłymi terrorystami i od lat ukrywają się w podziemiu. Rodzina wciąż musi się przeprowadzać, bo długotrwałe przyjaźnie są zbyt niebezpieczne. Na plaży w Portugalii Jeanne poznaje serfera Heinricha i zakochuje się w nim. Tymczasem jej rodzice planują napad na bank, by sfinansować dalszą ucieczkę do Brazylii. Jednak nie spodziewają się, że policja drepcze im już po piętach. Zwątpienie i izolacja tych trzech osób wspaniale komponuja sie z wrażliwymi i nieprawdopodobnymi zdjęciami.

Sommer vorm Balkon (Lato na balkonie)

Reżyseria: Andreas Dresen
Obsada: Nadja Uhl, Inka Friedrich

Gorące lato w Berlinie. Nike i Katrin mieszkają razem w zaniedbanych koszarch czynszowych i są najlepszymi koleżankami. Przybyła z południa Niemiec kreatorka reklam Katrin jest rozwiedzioną, samotną matką, od lat poszukującą pracy. Nike z Berlina Wschodniego opiekuje się osobami starszymi i dużo mówi. Podczas bezczynnych letnich wieczorów obie kobiety godzinami przesiadują na balkonie Nike i opowiadają, pija, śmieją się i są dla siebie towarzystwem. Dopóki niespodziewanie nie pojawia się Ronald, kierowca ciężarówki z upodobaniem do piwa w puszce, porno i ciętych haseł, który wprowadza się do Nike. To zmienia przyjaźń obu kobiet. Pogodna a miejscami gorzka komedia, która opowiada o przezwyciężaniu przeciwności życia dzieki solidarności i przyjaźni.

Seanse o godz. 18.30
Filmy będą wyświetlane w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Cena biletu na każdy z filmów: 2 zł

-------------------------------------------------------------------------------------------------

polecam
co prawda polskie napisy nieco dekoncentruja i odwracaja troche uwage... no ale coz zrobic



SPUTNIK - Śro Mar 14, 2007 7:58 pm
Świry 2007

http://www.swiry.gwsh.pl/index.php

myśe że warto promować na głównej



Safin - Śro Mar 14, 2007 8:41 pm
Yeee, znowu niemiecki kino! Dwa alta temu byłem na prawie wszytkich-super zabawa, a jeszce płytę z piwno-akordeonowym graniem wygrałem :]



qlomyoth - Śro Mar 14, 2007 9:37 pm
Za tydzien w Kraku jest 7 tydzien kina hiszpanskiego. Impreza organizowana w 5 miastach w Polsce, szkoda tylko, ze wsrod nich nie ma Katowic :/



salutuj - Śro Mar 14, 2007 9:50 pm
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dziecko



d-8 - Czw Mar 15, 2007 1:41 pm
@ kino niemieckie - bylem w poniedzialek+wtorek+sroda
zaskoczony jestem frekwencja- kino bylo pelne ( w poprzednich latach tak nie bylo )
a wczoraj to nawet trzeba bylo dostawiac krzesla !
milo



Safin - Czw Mar 15, 2007 11:37 pm
Eeee,-olejcie KRK czy ŁDZ to u nas się teraz nawala tyle festiwali filmowych ze inne miasta moga tylko zazdrościć. Regularnie sa z 3 konkurujące....I BOMBA!

@d-8 a jak filmy? Co polecasz sobie....zakupić skądś?
Z powodu innych kulturalnych spoktań nie dałem rady dotychczas. A rok temu też kino było zawalone po ostatnie miejsce.
Czy to magia 2zł-otowej ceny, czy Śląskiej miłości do niemiec... ?

PS: co się bardziej opłaca? Film za ...4zł i wpuścić 3/4 sali czy za 11 i wpuścić 15 osób? Wiem ze festiwal to nie to samo co kino komercyjne, gdzie ten sam film leci kilka razy na dzień, gdzie sie tyle reklamuje....no właśnie reklamuje i gada...moze jednak sie opłaci?



jacek_t83 - Czw Kwi 12, 2007 2:52 pm
Film o mieszkańcu Żywca otworzy festiwal w Sztokholmie, Gazeta Wyborcza, 11 kwietnia 2007





Take - Wto Kwi 24, 2007 8:42 pm
MYSłOWICE > FESTIVAL MEDIAWAVE - ZDERZENIE KULTUR

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki TRÓJKAT
Mysłowice-Brzezinka, ul. Laryska 5

http://www.mediawave.pl - strona festivalu

PROGRAM MEDIAWAVE 2007
zderzenie kultur

5-12 maja

4 maja - piątek
DZIEŃ PROMOCJI FESTIWALU
17.00 - KAPELA CYGAŃSKA - promocja festiwalu w mysłowickich pubach (HUNGARY)

OTWARCIE FESTIWALU
5 maja - sobota
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Brzezinka, ul. Laryska 5
(wstęp 10zł)
17.30 - Otwarcie wystawy KATARZYNY SADURY - MEDIAWAVE W FOTOGRAFII (PL)
18.00 - TROTTEL - koncert ethno-rockowy (HUNGARY)
19.30 - APTEKA - koncert rockowy (PL)

6 maja - niedziela
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Brzezinka, ul. Laryska 5
DZIEŃ JAZZU
(wstęp 8zł)
18.00 - DO IT - koncert ethno-jazzowy - promocja nowej płyty (PL)
19.00 - KRZYSZTOF POPEK QUINTET - koncert jazzowy (PL)

7 maja - poniedziałek
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Brzezinka, ul. Laryska 5
DZIEŃ FILMU SURREALISTYCZNEGO
17.00 - LISTY MARTWEGO CZŁOWIEKA - reż. Konstantin Łopuszański - projekcja filmu (RUSSIA)
18.30 - NA SREBRNYM GLOBIE - reż. Andrzej Żuławski - projekcja filmu (PL)
Pub COME IN - Mysłowice, ul. Grunwaldzka 10
19.00 - MAREK WOJTOWICZ - koncert bluesowy (PL)

8 maja - wtorek
Restauracja POD RATUSZEM - Mysłowice, ul. Powstańców 1
19.00 - SLOW RIDE - koncert bluesowy (PL)
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice - Kosztowy, ul. Kubicy 5
17.00 - TOMASZ WILKOSZ- otwarcie wystawy fotografii i grafiki komputerowej (PL),
MAREK WOJTOWICZ - koncert bluesowy(PL)
Pub ORANGE, Mysłowice Brzezinka, ul. Brzezińska 28 a
19.00 - AMC TRIO - koncert jazzowy (SLOVAKIA)

9 maja - środa
Restauracja POD RATUSZEM - Mysłowice, ul. Powstańców 1
19.00 - AMC TRIO - koncert jazzowy (SLOVAKIA)
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Morgi, ul. Wybickiego 80
19.00 - SZOLOSI GIPSY BAND - muzyka cygańska przy ognisku (HUNGARY) /posłuchaj/
Pub ORANGE, Mysłowice Brzezinka, ul. Brzezińska 28a
19.00 - GRZEGORZ KAPOŁKA & BOGDAN LIZOŃ - koncert (PL)

10 maja - czwartek
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Brzezinka, ul. Laryska 5
(wstęp 8zł)
17.00 - ŚWIATŁO I DŹWIĘK - electronik music & visual artist
17.00 - 18.00 KAYENNE & RED - PLASTIKOVA
18.10 - 19.10 MEPHY - AVA
19.20 - 20.20 HRD S.L. - JD VIDEO
20.30 - 21.30 C.H. DISTRICT - COMANKH
21.40 - 22.40 X-BOYS (FISZ I BUNIO) - IMPRESIONE
22.50 - 23.50 CHINE - JOAQUIM
24.00-1.00 JACOB LARSEN - HURDEN HUSKET

MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Dziećkowice, ul. Długa
18.00 - BARBARA PRECZ-GĄSIOR - otwarcie wystawy grafiki (PL)
19.00 - SZOLOSI GIPSY BAND - muzyka cygańska przy ognisku (HUNGARY)
Pub WIKING - Mysłowice, ul. Rynek 4
19.00 - BAD MOON - koncert bluesowy (SLOVAKIA)

11 maja - piątek
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Brzezinka, ul. Laryska 5
(wstęp 8zł)
19.00 - ŻYWIOŁAK - koncert biometal (PL)
20.30 - YAVA - koncert ethno-rockowy (HUNGARY)
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Janów, ul. Janowska 2
18.00 - MONIKA PAWLAS - otwarcie wystawy malarstwa (PL)
19.00 - SZOLOSI GIPSY BAND - muzyka cygańska przy ognisku (HUNGARY)

12 maja - sobota
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Brzezinka, ul. Laryska 5
(wstęp 8zł)
18.00 - DUBSKA - koncert reggae (PL)
19.30 - SKANKAN - koncert muzyki ska (PL)



babaloo - Wto Kwi 24, 2007 8:54 pm


OTWARCIE FESTIWALU
5 maja - sobota
MOKiS TRÓJKĄT - Mysłowice Brzezinka, ul. Laryska 5
(wstęp 10zł)
17.30 - Otwarcie wystawy KATARZYNY SADURY - MEDIAWAVE W FOTOGRAFII (PL)
18.00 - TROTTEL - koncert ethno-rockowy (HUNGARY)
19.30 - APTEKA - koncert rockowy (PL)



TROTTEL to świetna kapela. Dawno temu kumpel mnie nią regularnie katował. Ale naprawdę polecam. Grają oryginalnie i bardzo fajnie.



d-8 - Wto Kwi 24, 2007 10:17 pm


PS: co się bardziej opłaca? Film za ...4zł i wpuścić 3/4 sali czy za 11 i wpuścić 15 osób? Wiem ze festiwal to nie to samo co kino komercyjne, gdzie ten sam film leci kilka razy na dzień, gdzie sie tyle reklamuje....no właśnie reklamuje i gada...moze jednak sie opłaci?


no wlasnie - jak to u nas jest.

w stanach mialem przyjemnosc isc do kina za 1 $ ! tak ! 1 $ a w weekend 1,50 $ byly tam wyswietlane filmy ktore na afiszu byly dluzej niz 2-3 miechy. nie bede wspominac ze takim filmem byl film, ktora w europie dopiero na jesieni byla nowoscia a ja w kinie bylem w sierpniu na tym jako na 'staroci'.

a co do ceny biletow - to ja sie zastanawiam i z podziwu wyjsc nie moge - dlaczego ceny biletow do kina w PL sa tak nieziemsko DROGIE !?!?!??

a co do kina niemieckiego - to rzeczywiscie jakis mily akcent ze sala jest pelna na maxa ( w tym roku dostawiano krzesla ! ) bo w sumie filmy sa takie troche niszowe i raczej malo komercyjne ( na trzech bylem w tym roku ) a mimo to 'swiatowid' jest wypelniony na full
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • tohuwabohu.xlx.pl



  • Strona 2 z 7 • Wyszukiwarka znalazła 446 wypowiedzi • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • resekcja.pev.pl
  •