ďťż
 
[Katowice] Kukurydze i Osiedle Tysiąclecia

kickut - Czw Gru 17, 2009 8:30 am

Mnie nie będzie żal, że stawiają tam Aldika, teren został sprzedany już dobre parę lat temu i jakoś się z tym już wtedy pogodziłem. Od chyba 10 lat, nikt tam już nie grał ani w piłkę, ani w kosza.

O kurde, ...to stary już jestem chyba


Drzewa które rosną wzdłuż ulicy Chorzowskiej, to topole, przy każdej większej wichurze kilka z nich się łamie co zagraża bezpieczeństwu ludzi, poza tym one strasznie pylą! Wyciszenia od ulicy Chorzowskiej dla Tysiąclecia praktycznie nie dają żadnego. Tam powinny być ekrany. Jest jeszcze jedna niedogodność związana z tym terenem, pomiędzy tymi drzewami są krzaki, a w tych krzakach nie rzadko można spotkać wszelkiej maści meneli, którzy tam piją alkohol i załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne, czasem nawet mieszkają!

Tu akurat chodziło mi o inne drzewa, mianowicie te w oklicach bloków Chrobrego 26, 25, 17, 38... Może po prostu zajdę do spółdzielni i sie spytam dlaczego wycieli..


Tym którzy psioczą na Dorfa przypomnę tylko, że wcześniej na tym terenie miała stać stacja benzynowa, a później miano tam zbudować garaże dla kilkuset samochodów, garaże miała stawiać spółdzielnia. Obydwa pomysły skutecznie zablokował mieszkaniec Ułańskiej 9, późniejszy szef zarządu spółdzielni - Kazimierz Mirkowski. Dodam jeszcze, że spółdzielnia argumentowała sprzedaż terenów na osiedlu, chęcią pozyskania funduszy na remonty bloków, dzięki czemu czynsze mogły pozostać na dzisiejszym niskim poziomie. Jeśli chodzi o same remonty, to w przeciwieństwie do poprzednich te z ostatnich lat zdaje się skutecznie naprawiły elewację ponieważ raczej nie widać kolejnych pękań na odremontowanych blokach.
Obwodnica Chorzowa to nie lada kłopot dla Tauzena, będzie ona przebiegać kilkanaście metrów od bloku przy ulicy Ułańskiej 16 i kościele na górnym. Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że trasa przebiegać ma przez trzy parkingi strzeżone, na których w sumie może stać około 1000 samochodów. Obecnie na Tysiącleciu praktycznie nie ma gdzie postawić samochodu, przy prawie 100% wykorzystaniu parkingów strzeżonych.


A jeżeli tak to ok! Nie znałem tych historii. W takim razie zamiast garaży, stacji czy marketu ekstra pasowałyby tam parking piętrowy dla mieszkańców. W szególności, iż na skutek planowanej budowy obwodnicy Chorzowa kilkaset miejsc ubędzie.
heniek - Czw Gru 17, 2009 8:49 am

Tu akurat chodziło mi o inne drzewa, mianowicie te w oklicach bloków Chrobrego 26, 25, 17, 38... Może po prostu zajdę do spółdzielni i sie spytam dlaczego wycieli.

Na Chrobrego mamy duże zagęszczenie bloków, i sporo starych, dużych drzew, wiele z nich to również topole. Spółdzielnia przerzedza takie okolice, by mieszkańcy dolnych pięter mieli więcej światła w swoich mieszkaniach, a na trawnikach rosła trawa, co przy obecnym zacienieniu często się nie udaje. Same topole wycina się również ze względu na alergików, których pyłki topoli doprowadzają do płaczu .


A jeżeli tak to ok! Nieznałem tych historii. W takim razie zamiast garaży, stacji czy marketu ekstra pasowałyby tam parking piętrowy dla mieszkańców. W szególności, iż na skutek planowanej budowy obwodnicy Chorzowa kilkaset miejsc ubędzie.

Nie wiem jak w przypadku inwestycji Opala, ale Pietrzak ma zamiar postawić (a właściwie sprzedać plany) czterokondygnacyjny parking podziemny/naziemny pod swoim 21piętrowym wieżowcem. Prawdopodobnie będzie można kupić samo miejsce garażowe. Na dolnym osiedlu, w nowym bloku, wielu mieszkańców okolicznych bloków kupiło sobie miejsca na parkingu podziemnym.heniek - Czw Gru 17, 2009 8:54 am


Planning consent for Ułańska

Posted: 16 Dec 2009 12:11 PM PST

The Pietrzak B.B. Sp. j. company has obtained a valid planning consent for a residential scheme on Ułańska Street, the opposite side of the Silesian Stadium. The administrative permission allows to raise the 65 metres high building with 21 storeys plus two under the ground as a car park. Additionally, the three bottom storeys are also designed for a parking lot and for a part of retail space on the ground floor. In all, the number of parking places is set for 287 vehicles. The total area of the building covers 26 791 sq. m where 19 261 sq. m is planned for 240 apartments.

Previously, the company had obtained a planning consent for a mixed-use scheme (hotel and apartments). The building plot and the project of architectural design are for sale.© Nova ProjektIluminator - Czw Gru 17, 2009 9:21 am
To jest projekt któregoś z tych budynków, które mają powstać przy chorzowskiej?

Architektura mogłaby być o wiele gorsza. W pewien sposób wpisuje się w osiedle, choć pewnie nie urbanistycznie, co jest błędem.
heniek - Czw Gru 17, 2009 9:37 am
macu - Czw Gru 17, 2009 9:48 am
Całkiem nienajgorszy ten budynek.kickut - Czw Gru 17, 2009 9:49 am

Na Chrobrego mamy duże zagęszczenie bloków, i sporo starych, dużych drzew, wiele z nich to również topole. Spółdzielnia przerzedza takie okolice, by mieszkańcy dolnych pięter mieli więcej światła w swoich mieszkaniach, a na trawnikach rosła trawa, co przy obecnym zacienieniu często się nie udaje. Same topole wycina się również ze względu na alergików, których pyłki topoli doprowadzają do płaczu .


Raczej to nie były topole... Bardziej buki, choć pewien nie jestem. I to dosyć młode - ten w okolicy mojego okna ledwo dosiegał poziomu drugiego piętra.

A z tym wieżowcem Pietrzaka wszystko by było ok gdyby stał w kierunku takim samym jak bloki. Nawet sie jakoś wpasowuje w osiedle - na pewno lepiej niż ostatnie inwestycje na dolnym.onto - Czw Gru 17, 2009 10:37 am
Szkoda tylko ze nie prędko będzie zrealizowane . Działka jest na sprzedażDescription:
The site is zoned for hotel and apartment purposes. Land is held under perpetual usufruct. The plot obtained a valid planning consent for a 21-storey building including 3 storeys of above car park plus 2 underground storeys. Planning consent contains a permit for a mixed-use: hotel and apartments. Another planning consent just for apartment building is under administrative proceedings.

Location:
The site is located at the north part of Tysiąclecia housing estate in the area of the Silesian Culture and Recreation Park (WPKiW) along Chorzowska Street, in front of the Silesian Stadium.

Size:
5 570 sq m

Sale:
On application

Availability:
Immediatelly

Price Description:
PLN 19 000 000 (negotiations possible)

Sales Agent: http://www.invicto.pl/inwestycje/5heniek - Czw Gru 17, 2009 11:05 am
Ja chciałbym dodać że bloki na tysiącleciu są tak ustawione że ich dłuższe strony skierowane są na wschód i zachód dzięki czemu mamy raczej jasne mieszkania i przynajmniej o jednej porze dnia świeci nam słońce. Natomiast budynek Pietrzaka, skierowany jest prostopadle do stojących bloków przez co jedna strona w całości skierowana jest na północ. Ciekawe czy ta północna strona znajdzie wielu nabywców.skimaniac - Czw Gru 17, 2009 11:37 amTu akurat chodziło mi o inne drzewa, mianowicie te w oklicach bloków Chrobrego 26, 25, 17, 38... Może po prostu zajdę do spółdzielni i sie spytam dlaczego wycieli..

to też są topole

kilka tygodni temu w bloku przy CH 38 była wywieszona kopia decyzji zezwalającej na wycinkę wraz z uzasadnieniem.

Za taką wycinkę naliczane są opłaty idące w setki tysięcy złotych. Jeżeli się nasadzi 2x więcej nowych drzew, to nie trzeba płacić. Pewnie na wiosnę będą sadzić.kickut - Czw Gru 17, 2009 11:42 am

Ja chciałbym dodać że bloki na tysiącleciu są tak ustawione że ich dłuższe strony skierowane są na wschód i zachód dzięki czemu mamy raczej jasne mieszkania i przynajmniej o jednej porze dnia świeci nam słońce. Natomiast budynek Pietrzaka, skierowany jest prostopadle do stojących bloków przez co jedna strona w całości skierowana jest na północ. Ciekawe czy ta północna strona znajdzie wielu nabywców.

Otóż to. Ale szansa żeby to to powstało jest raczej nikła.kickut - Czw Gru 17, 2009 11:43 amTu akurat chodziło mi o inne drzewa, mianowicie te w oklicach bloków Chrobrego 26, 25, 17, 38... Może po prostu zajdę do spółdzielni i sie spytam dlaczego wycieli..

to też są topole

kilka tygodni temu w bloku przy CH 38 była wywieszona kopia decyzji zezwalającej na wycinkę wraz z uzasadnieniem.

Za taką wycinkę naliczane są opłaty idące w setki tysięcy złotych. Jeżeli się nasadzi 2x więcej nowych drzew, to nie trzeba płacić. Pewnie na wiosnę będą sadzić.Kolo Colo - Czw Gru 17, 2009 4:12 pm

w pasie gdzie powinna byc zielen oddzielajaca osiedle od Chorzowskiej wybuduja Aldi...

Przypomniałeś mi - nie dalej jak dwa tygodnie temu były zbierane podpisy dla pomysłu postawienia ekranów wzdłuż Chorzowskiej na wysokości Ułańskiej. To chyba właśnie zamiast tego pasa zieleni...


Architektura mogłaby być o wiele gorsza. W pewien sposób wpisuje się w osiedle, choć pewnie nie urbanistycznie, co jest błędem.

Zgodzę się.
Niestety UM tak motywuje decyzję o wydaniu warunków zabudowy dla tego obiektu:
"zgodnie z wynikami analizy architektoniczno-urbanistycznej projektowany budynek swoimi gabarytami nawiązuje do parametrów budynków mieszkalnych istniejących w obszarze analizowanym. Natomiast zarówno forma jak i detal architektoniczny obiektu nie stanowią elementów rozpatrywanych w trakcie postępowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy."

Jeśli WZ pozwalają, aby omawiany obiekt był położony w ten sposób względem innych budynków i otoczenia jednocześnie nie wpływają na "formę i detal architektoniczny", to jaki dokument to warunkuje? Wychodzi, że żaden.
Przepisy w tej formie dają zbyt duże pole manewru przy projektowaniu, czego odzwierciedleniem jest właśnie budynek Pietrzaka.mark40 - Pią Gru 18, 2009 5:45 pm

Na czerwono Aldi. Opale na żółto - trzy działki.OK, dzięki. Jeśli pozostałe działki są tak drogie jak ta pod aldi to chyba jeszcze długo postoją puste

Możliwe, że zieleń oddzielająca Chorzowską pozostanie (choć patrząc na zdjęcie satelitarne to jej tam prawie nie ma.heniek - Pią Gru 18, 2009 6:32 pm

Możliwe, że zieleń oddzielająca Chorzowską pozostanie (choć patrząc na zdjęcie satelitarne to jej tam prawie nie ma.mark40 - Pią Gru 18, 2009 6:41 pm
Własnie pisałem odnośnie działki aldi, gdzie jest dziura w pasie zieleni.kickut - Czw Gru 31, 2009 9:18 am


Portierzy na Tysiącleciu nie wpuszczą każdego do bloku
Anna Malinowska2009-12-30, ostatnia aktualizacja 2009-12-30 18:26

Każdy lokator za pracę portiera będzie musiał zapłacić co miesiąc od 23 do 25 zł - w zależności od liczby mieszkań w bloku. Ponieważ wieżowce mają co najmniej dwa wejścia, otwarte dla wszystkich będzie tylko jedno. Reszta zostanie zamknięta, a klucze do nich dostaną tylko lokatorzy. Do obowiązków portiera będzie należało przede wszystkim pilnowanie, by do bloku nie wchodziły niepożądane osoby.

Mieszkańcy są podzieleni. Jedni uważają, że utrzymywanie portierów to zbędny wydatek, innym pomysł się podoba. - Teraz do bloków wchodzi, kto chce. Nie brakuje pijaków, typków śpiących na korytarzach. Ile razy tak było, że ktoś w nocy na klatce narozrabiał, coś zniszczył, porysował. Jak będzie portier, to nie wpuści - mówi Jerzy Kalisz.

- Nie wiem, czy portierzy poprawią bezpieczeństwo na osiedlu. W moim bloku nigdy nie spotkało mnie nic nieprzyjemnego. Gorzej na zewnątrz. Kiedy zapada zmrok, po osiedlu wałęsają się grupy młodych ludzi, czasem gdzieś popijają, zaczepiają. Wolałabym, żeby pilnowano przestrzeni między blokami - uważa z kolei Grażyna Guzy.

Józef Rozmus martwi się, że portier to tylko dodatkowe obciążenie i tak chudego, emeryckiego portfela. - Już teraz na wszystkie opłaty wydaję co miesiąc około 800 zł - mówi. I jeszcze jedna wątpliwość: w jednym bloku jest około 240 mieszkań. Jak portier zapamięta wszystkich lokatorów?

Michał Marcinkowski, prezes spółdzielni, przypomina, że portierzy to pomysł samych mieszkańców. - Petycję w tej sprawie dostałem od lokatorów jednego z bloku i pomyślałem, że warto rzecz sprawdzić na całym osiedlu. Przez dewastację bloków tracimy co roku około 130 tys. zł. Portierzy, którzy będą pilnowali, kto wchodzi do bloku, przynajmniej częściowo ukrócą wandalizm - mówi prezes.

Pomysł od dawna sprawdza się np. w katowickiej Superjednostce (762 mieszkania). Każda klatka ma portiera. - Jestem bardzo zadowolona, że panowie tu pracują. Czuję się bezpieczniej, zwłaszcza po zmroku, gdy wchodzę do klatki i widzę znajomą twarz. Płacimy za to 15 zł miesięcznie. Pieniądze żadne, a komfort bardzo duży - chwali Renata Kulińska.

Sami portierzy zapewniają, że znają swój fach. - Mieszkań w bloku jest dużo, ale ja naprawdę znam wszystkich mieszkańców. Miło się do mnie odnoszą. Przychodzą do mnie, kiedy coś się bloku dzieje, np. sąsiad zalewa wodą. Biegnę, zakręcam kurki, dzwonię do administracji. W nocy różni ludzie chcą wchodzić. Pijaków i narkomanów nie brakuje. Nie wpuszczam, a jak się awanturują, dzwonię po policję - mówi jeden z portierów Superjednostki.

Źródło: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7409715,Portierzy_na_Tysiacleciu_nie_wpuszcza_kazdego_do_bloku.html

-------------------------------------------------------------------------------------------------

U mnie w bloku należącego do innej spółdzielni ("Wspólna Praca") jest zamontowany domofon i sprawuje się całkiem nieźle. Nie ma żuli i tego typu elementu. Uważam jednak, że portier byłby lepszym rozwiązaniem, gdyż byłoby jeszcze bezpieczniej.Maciek B - Czw Gru 31, 2009 12:42 pm

U mnie w bloku należącego do innej spółdzielni ("Wspólna Praca") jest zamontowany domofon i sprawuje się całkiem nieźle. Nie ma żuli i tego typu elementu. Uważam jednak, że portier byłby lepszym rozwiązaniem, gdyż byłoby jeszcze bezpieczniej.

Ja zaś mieszkam w bloku "Wspólnej pracy", gdzie portierzy są. Domofon pozostał, ale dzwoniąc łączysz się z portierem, który pyta się jak ma cię zaanonsować w konkretnym mieszkaniu. Następnie dzwoni do tego mieszkania i pyta czy ma wpuścić.

Na razie wygląda to dobrze. Nie muszę szukać pod blokiem kluczy, bo portierzy mnie pamiętają i otwierają mi drzwi. Nie kręcą się po bloku żebracy czy roznosiciele ulotek. Siostra ostatnio była świadkiem, jak paru "typów" chciało się dostać do bloku, ale dzięki portierowi nie mieli takiej możliwości. Płacimy 29 zł miesięcznie. W porównaniu zaś do Superjednostki "system" jest szczelniejszy, bo tam portier mnie nie zna, a jednak nie miałem nigdy problemu by tam wejść do różnych znajomych. Szkoda tylko, że jedno wyjście jest zamknięte teraz. No ale to kwestia przyzwyczajenia.heniek - Czw Gru 31, 2009 1:23 pm
A co jak z portiera będzie plotkara i zacznie opowiadać innym ludziom o której, z kim i w jakim stanie wróciłeś?Maciek B - Czw Gru 31, 2009 2:00 pm

A co jak z portiera będzie plotkara i zacznie opowiadać innym ludziom o której, z kim i w jakim stanie wróciłeś?

1. Mieszkam na Tauzenie kilkanaście lat, ale jestem tutaj osobą anonimową. Tzn kłaniam się sąsiadom, ale z imienia i nazwiska mnie nie znają. Ponadto kończyłem edukację na poziomie podstawowym w szkole mieszczącej się w miejscu poprzedniego mieszkania, a jak wiadomo podstawówka jest miejscem nawiązywania "podstawowych" znajomości w danym "rejonie" (także między rodzicami). Tak więc krótko mówiąc prawie nikt mnie tu nie zna i plotkować na mój temat nie będą.

2. Nawet gdyby mnie znali lepiej, to czy by plotkowali na mój temat, czy nie, "waliłoby mnie", że się tak wyrażę.

3. Poza tym dobrze się "prowadzę"...

4. Portier niech się najpierw sam pilnuje. Już dwa razy koło 4:00 go "przyłapałem" na drzemce. Na jego szczęście niewiele się o tej godzinie dzieje, a ten kto chce wejść do bloku zazwyczaj ma klucze.

Notabene Tysiąclecie oferuje ogromną anonimowość, nieporównywalną np do mojego poprzedniego miejsca zamieszkania.d-8 - Czw Gru 31, 2009 3:14 pm

A co jak z portiera będzie plotkara i zacznie opowiadać innym ludziom o której, z kim i w jakim stanie wróciłeś?

to bedzie wesolo, smiesznie i czasami ciekawie :-)heniek - Czw Gru 31, 2009 3:36 pm
Ja myślę że zdecydowanie wystarczyłby zwykły domofon, tak jak w blokach administrowanych przez miasto. Przydałyby się też fotokomórki włączające światła na korytarzach, i wymiana tych żarówek na neonówki, bo to co jest teraz świeci bardzo słabo, w przeciwieństwie do oświetlenia zamontowanego w blokach zarządzanych przez miasto.Maciek B - Czw Gru 31, 2009 5:12 pm

Ja myślę że zdecydowanie wystarczyłby zwykły domofon, tak jak w blokach administrowanych przez miasto. Przydałyby się też fotokomórki włączające światła na korytarzach, i wymiana tych żarówek na neonówki, bo to co jest teraz świeci bardzo słabo, w przeciwieństwie do oświetlenia zamontowanego w blokach zarządzanych przez miasto.

1. Nie wystarczy zwykły domofon, bo wiele osób nawet nie pyta "słucham?/kto tam?", tylko podnosi słuchawkę i otwiera byle komu. Zwłaszcza w tak dużych blokach jak na Tauzenie domofon to jest po prostu za mało.

2. Mamy neonówki wszędzie, a te na korytarzach załączane są na fotokomórkę. Rzeczywiście dużo lepsze rozwiązanie niż w blokach "Piasta".

(Nie wiem tylko które bloki masz na myśli pisząc "zarządzane przez miasto")heniek - Czw Gru 31, 2009 5:24 pm
@Maciek: Pisałem o blokach na ulicy Tysiąclecia na Górnym 86 86A 86B 84. Tam są domofony, i widać że w blokach panuje ład i porządekkickut - Pią Sty 01, 2010 2:53 pm

U mnie w bloku należącego do innej spółdzielni ("Wspólna Praca") jest zamontowany domofon i sprawuje się całkiem nieźle. Nie ma żuli i tego typu elementu. Uważam jednak, że portier byłby lepszym rozwiązaniem, gdyż byłoby jeszcze bezpieczniej.

Ja zaś mieszkam w bloku "Wspólnej pracy", gdzie portierzy są. Domofon pozostał, ale dzwoniąc łączysz się z portierem, który pyta się jak ma cię zaanonsować w konkretnym mieszkaniu. Następnie dzwoni do tego mieszkania i pyta czy ma wpuścić.

Na razie wygląda to dobrze. Nie muszę szukać pod blokiem kluczy, bo portierzy mnie pamiętają i otwierają mi drzwi. Nie kręcą się po bloku żebracy czy roznosiciele ulotek. Siostra ostatnio była świadkiem, jak paru "typów" chciało się dostać do bloku, ale dzięki portierowi nie mieli takiej możliwości. Płacimy 29 zł miesięcznie. W porównaniu zaś do Superjednostki "system" jest szczelniejszy, bo tam portier mnie nie zna, a jednak nie miałem nigdy problemu by tam wejść do różnych znajomych. Szkoda tylko, że jedno wyjście jest zamknięte teraz. No ale to kwestia przyzwyczajenia.BEZETWU - Pią Sty 01, 2010 8:51 pm
Powiem Wam, że pomysł z Portierem to super sprawa, naprawdę bloki w których on jest na Tysiącleciu pozbyły się wielu problemów, m.in. osób śpiących na półpiętrach, wszelkiego rodzaju wandalizmu (ściany,windy,skrzynki), jest znacznie mniej (albo wogóle) butelek i niedopałków na klatkach, schodach. No i wreszcie możesz się sam w swoim bloku poczuć bezpiecznie. Jedynym problemem mogą być sami mieszkańcy bloku, którzy z różnych względów nie dorastają poziomem do innych współlokatorów i niszczą bądź zanieczyszczają swoje własne mienie...Ale o takich skrajnościach nie rozmawiajmy.
Inną kwestią jest dodatkowa kwota do czynszu (ok 22-28 zł), dla niektórych jest to dużo (np. emeryci czy renciści) ale też pomyślmy ile można potencjalnie zaoszczędzić w przypadku konsekwencji spotkania starszej osoby zwracającej uwagę pijanej grupie nastolatków...Także moim zdaniem dla większości z pewnością inwestycja powinna się opłacać. Jestem za, mam już dość "syfu" w swoim bloku.skimaniac - Czw Sty 07, 2010 11:38 am
Pietrzak otrzymał WZ na tę działkę na Ułańskiej. Zgodna z wnioskiem, inaczej nie mogło być byc.

W uzasadnieniu ostry pojazd na SM Piast, że najpierw sprzedała inwestorowi działkę za ciężkie pieniądze, a teraz protestuje przeciw wykorzystaniu terenu pod inwestycję.

Spółdzielnia zgłaszała też uwagi, że już teraz na osiedlu brakuje miejsc parkingowych, a co dopiero jak wybudują nowy blok. Miasto na to: 287 miejsc wystarczy dla nowych mieszkańców. Problemy dotychczasowych mieszkańców to sprawa SM. I teraz bombshell: trzeba było nie sprzedawać terenu, tylko wybudować na nim parking.

Poza tym omówienie kilku innych wybitnie niemerytorycznych uwag wniesionych przez osoby fizyczne.

Ode mnie brawa dla miasta za uzasadnienie WZ + baty za brak mpzp.Bartek - Czw Sty 07, 2010 12:58 pm

Pietrzak otrzymał WZ na tę działkę na Ułańskiej. Zgodna z wnioskiem, inaczej nie mogło być byc.

W uzasadnieniu ostry pojazd na SM Piast, że najpierw sprzedała inwestorowi działkę za ciężkie pieniądze, a teraz protestuje przeciw wykorzystaniu terenu pod inwestycję.

Spółdzielnia zgłaszała też uwagi, że już teraz na osiedlu brakuje miejsc parkingowych, a co dopiero jak wybudują nowy blok. Miasto na to: 287 miejsc wystarczy dla nowych mieszkańców. Problemy dotychczasowych mieszkańców to sprawa SM. I teraz bombshell: trzeba było nie sprzedawać terenu, tylko wybudować na nim parking.

Poza tym omówienie kilku innych wybitnie niemerytorycznych uwag wniesionych przez osoby fizyczne.

Ode mnie brawa dla miasta za uzasadnienie WZ + baty za brak mpzp.


Kto to jest ten Pietrzak? No i co tam będzie budowane?macu - Czw Sty 07, 2010 1:41 pmPlanning consent for Ułańska

Posted: 16 Dec 2009 12:11 PM PST

The Pietrzak B.B. Sp. j. company has obtained a valid planning consent for a residential scheme on Ułańska Street, the opposite side of the Silesian Stadium. The administrative permission allows to raise the 65 metres high building with 21 storeys plus two under the ground as a car park. Additionally, the three bottom storeys are also designed for a parking lot and for a part of retail space on the ground floor. In all, the number of parking places is set for 287 vehicles. The total area of the building covers 26 791 sq. m where 19 261 sq. m is planned for 240 apartments.

Previously, the company had obtained a planning consent for a mixed-use scheme (hotel and apartments). The building plot and the project of architectural design are for sale.© Nova Projekt


To jest Pietrzak.skimaniac - Czw Sty 07, 2010 1:50 pm


Kto to jest ten Pietrzak? No i co tam będzie budowane?


Chodzi o Pietrzak BB Sp. z o.o. - katowicki i świętochłowicki dealer Renault/DaciaJastrząb - Sob Sty 09, 2010 11:47 am

Przydałyby się też fotokomórki włączające światła na korytarzach, i wymiana tych żarówek na neonówki, bo to co jest teraz świeci bardzo słabo

Bez sensu łączyć fotokomórkę z neonówką. Neonówka sprawdza się tam gdzie światło świeci się ciągle - wtedy jest oszczędna. Natomiast tam gdzie światło miałoby być co chwila włączane i wyłączane przez fotokomórkę, lepsze jeśli idzie o koszty i czas startu są zwykłe żarówki.

A sam portier to świetna sprawa. Śmiało mógłbym dołożyć te kilkadziesiąt złotych aby takiego mieć w bloku. A tak, mimo domofonu, ciągle szwendają się jacyś akwizytorzy i żebracy.Wit - Nie Sty 10, 2010 12:16 am
Buldożery na "Tauzenie" budzą niepokój mieszkańców
Jacek Madeja 2010-01-09, ostatnia aktualizacja 2010-01-09 14:19:01.0Mieszkańcy Tysiąclecie z niepokojem obserwują plac budowy za oknem. - Tylko patrzeć jak staną kolejne bloki i nas tu żywcem zamurują - mówią.

Działka między ulicą Ułańską a Chorzowską została ogrodzona płotem w grudniu. Pojawiły się buldożery i prace ruszyły pełną parą. Temu wszystkiemu z niepokojem przyglądają się mieszkańcy, którzy o żadnych nowych inwestycjach na jednym z największych katowickich osiedli nie chcą słyszeć. Mówią "dość", bo ogromne blokowisko z prawie 50 wysokościowcami już teraz ma największą gęstość zaludnienia w regionie.

- Wystarczy popatrzeć, dokoła wszędzie beton. Tu się już po prostu nic nie zmieści. Ciągle upychają coś nowego: tu szkoła, tam jakiś mały sklepik albo parking. Dla nas za niedługo w ogóle nie będzie miejsca - denerwuje się Krystyna Szot.

Lokatorzy bloków rzeczywiście mają powody do niepokoju. Poprzednie władze spółdzielni wyprzedały prawie wszystkie niezabudowane parcele. Pod młotek poszło kilkanaście działek. Część z nich została przeznaczona pod budowę wysokościowców. Niektóre mają mieć ponad 20 pięter.

Jeszcze w czasach koniunktury na dolnym osiedlu dwa bloki postawił krakowski deweloper. Później jednak kryzys przyhamował boom inwestycyjny. Teraz mieszkańcy śledzą, co się dzieje na placu budowy przy Ułańskiej. I wcale nie uspokaja ich to, że według planów ma tu stanąć pawilon handlowo-usługowy. - Nie wiem po co. Mamy dość sklepów, a zaraz obok są dwa hipermarkety. Zresztą tylko patrzeć jak potem zaczną wyrastać kolejne bloki - niepokoi się pan Kazimierz z Ułańskiej 5 - Teren wzdłuż ulicy Chorzowskiej zawsze był traktowany jako strefa ochronna. Pas drzew i zieleni oddziela nas od ruchliwej drogi. Zamiast tego będą betonowe klocki - macha ręką z rezygnacją.

- Branży handlowej kryzys nie dotknął tak jak mieszkaniówki. Dlatego my wciąż nie znamy terminu rozpoczęcia inwestycji - uspokaja Paweł Zieliński, dyrektor działu ekspansji Opal Development, która przy Ułańskiej chce wybudować ponad 20-piętrowe wieżowce. Zapewnia, że firma nie zamierza wycofać się z inwestycji. - Na tym terenie nieodwołalnie staną budynki mieszkaniowe, choć nie wykluczamy, że będą niższe, niż planowaliśmy. To wszystko będzie zależało od tego, jak będzie wyglądał rynek mieszkaniowy, kiedy zacznie się ożywienie - dodaje.http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... ancow.htmlWit - Pią Mar 26, 2010 11:06 pm
Na cztery wieżowce przy Chorzowskiej znajdzie się miejsce
Justyna Przybytek

Wczoraj 09:40:31W czerwcu Activ Investment oddaje do użytku drugi z 14-kondygnacyjnych bloków postawionych na os. Tysiąclecia przy ul. Piastów. A to nie koniec. Firma szykuje się też do budowy kolejnych czterech wieżowców wzdłuż ul. Chorzowskiej, na odcinku od ul. Henryka Brodatego do ronda im. Sławika.

Cztery bloki, prawdopodobnie tej samej wysokości co te już postawione, odgrodzą osiedle od ulicy i przesłonią widok na WPKiW. Inwestycja, tak jak jej pierwszy etap, nie budzi jednak sympatii mieszkańców osiedla.

- Bloki są stawiane zbyt blisko wieżowców już istniejących. Tu i tak jest ciasno, ale był porządek, teraz zaburzony - mówią.

Dwa wybudowane przy ul. Piastów wieżowce były nawet nominowane do tegorocznej antynagrody - Betonowej kostki - przyznawanej przez Stowarzyszenie Moje Miasto za nietrafione rozwiązania architektoniczne. Nominację uzasadniano m.in. tym, że wieżowce postawiono nie konsultując inwestycji z projektantami osiedla.

Activ Investment protestami się nie przejmuje. Jak twierdzą w firmie, zainteresowanie mieszkaniami w tak dobrej lokalizacji jest bardzo duże. W już oddanym do użytku budynku sprzedano ok. %0760 proc. mieszkań, umowy podpisywane są także na apartamenty w wieżowcu, który ma być oddany do użytku w czerwcu. Ceny za mieszkania zaczynają się tu od ok. 130 tys. zł. Lokale mają od ok. 37 m kw. do 80 m kw.

Kiedy ruszy budowa kolejnych budynków? - Trudno teraz powiedzieć. Mamy cały czas aktualne pozwolenia na budowę czterech wieżowców. Za wcześnie, aby mówić teraz o konkretnym harmonogramie prac. Lokalizacja przy ul. Chorzowskiej cieszy się sporą popularnością, to skłania nas do podjęcia kolejnych inwestycji - przyznaje Ilona Guz ze śląskiego oddziału Activ Investment.

Na Tysiącleciu ludzie z trudem przełknęli budowę wieżowców przy ul. Piastów. Kolejnymi czterema mogą się już zakrztusić, tym bardziej, że wieżowce przesłonią widok na park.

- Jeśli się buduje w takim miejscu, to zawsze będą protesty. Nowe wieżowce odgrodzą osiedle od ulicy i nie wpłyną na nasłonecznienie budynków z tyłu - tłumaczy Guz.

Dlaczego na Tysiącleciu wolno jeszcze budować?

- Bo nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Nawet gdyby się pojawił, to pozwoleń na budowę cofnąć już nie możemy - przyznaje Roman Olszewski, naczelnik Wydziału Budownictwa Urzędu Miasta w Katowicach.http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/ ... egoria=858heniek - Sob Mar 27, 2010 8:09 am
- Bo nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Nawet gdyby się pojawił, to pozwoleń na budowę cofnąć już nie możemy - przyznaje Roman Olszewski, naczelnik Wydziału Budownictwa Urzędu Miasta w Katowicach.GoldBoy - Sob Mar 27, 2010 1:56 pm
Dla całego osiedla chyba jeszcze nie jest zatwierdzony.heniek - Nie Mar 28, 2010 1:15 am
miesiąc czy dwa temu był do wgląduGoldBoy - Nie Mar 28, 2010 10:50 am
Czyli nie jest uchwalony.

Tak przy okazji, pozwolenie na budowę wygasa po jakimś czasie (2-3 lata?). Inwestor zapuka do urzędu wydanie nowego i co wtedy? Nie dostanie bo nie jest zgodne z MPZP?absinth - Nie Mar 28, 2010 10:55 am
3 lata o ile nie rozpoczeto prac. Wystarczy, ze na chwile rozpocznie sie te prace i pozwolenie nie przepadakickut - Pon Maj 31, 2010 12:52 pm
Mają dość bałaganu wokół bloku. Sami zrobią porządek

pj 2010-05-31Mieszkańcy bloku na osiedlu Tysiąclecia chcą przejąć i uporządkować zaniedbany teren przylegający do ich budynku. Na decyzję magistratu muszą jeszcze poczekać.
Blok przy ul. Piastów 11 jeszcze kilka lat temu wyglądał na zapuszczony. Teraz to już historia. - Mamy nową elewację, odnowione korytarze, całodobową ochronę - mówią mieszkańcy. Ale co z tego, skoro do ich bloku przylega teren, który wciąż należy do miasta i jest zaniedbany?

- Pozałamywała się tam kanalizacja deszczowa, w asfalcie są dziury, trudno dojechać do domu - mówi Jan Mol, jeden z lokatorów. Jego zdaniem miejski teren jest najzwyczajniej zaniedbany i zdewastowany. W dodatku parkujący tu byle jak kierowcy blokują lokatorom bloku dojazd do domu. Czasem nie da się nawet z tego powodu opróżnić kontenerów na śmieci.

Lokatorzy chcą, by gmina przekazała wspólnocie teren przy bloku. Wtedy sami o niego zadbają. - Do tej pory prosimy bez skutku. Nie wiem, czy miasto w końcu zdecyduje się nam oddać ten skrawek - martwi się Mol.

Mieszkańcom nie dziwi się Halina Nowakowska, która zarządza wspólnotą mieszkaniową przy Piastów 11. - Miasto zrobiło błąd sprzedając mieszkania bez terenów przy bloku. Teraz jest on tak zaniedbany, że ludziom czasem trudno dojechać do garaży - mówi. Podkreśla, że wspólnota chce kupić miejski teren lub go wydzierżawić.

Dariusz Czapla z biura prasowego katowickiego magistratu mówi, że mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. - Ale do końca roku sprawa powinna być załatwiona. Gmina wydzierżawi teren wspólnocie, a później go sprzeda. W całym mieście jest sporo takich przypadków, stąd długi czas na załatwienie takich spraw - mówi Czapla.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7956657,Maja_dosc_balaganu_wokol_bloku__Sami_zrobia_porzadek.htmlVoid - Śro Cze 09, 2010 11:31 am
Dziennik Zachodni, dzisiaj

Będzie ciasno na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach, a o widoku na WPKiW mieszkańcy wieżowców położonych najbliżej ulicy Chorzowskiej mogą zapomnieć. Deweloperzy, którzy mają działki przy ul. Ułańskiej i Henryka Brodatego, nie zamierzają sadzić tu drzewek, a budować nowe wieżowce. Powstanie ich aż osiem!
Na budowę czterech pozwolenia ma już Activ Investment. Krakowska firma zamierza je budować wzdłuż ul. Henryka Brodatego aż do ronda Sławika, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się parking. O pozwolenia na budowę trzech wieżowców wystąpiła właśnie do Urzędu Miasta firma Maksimum (dawniej Opal). Obaj deweloperzy z inwestycjami jednak się jeszcze nie spieszą.

- Wystąpiliśmy o pozwolenia i na razie dość - mówi Monika Przybyłowska ze spółki Maksimum.

To kryzys sprzyja na razie mieszkańcom Tysiąclecia, a właściwie jego echa w branży deweloperskiej. Activ też nie planuje w tym roku rozpoczęcia kolejnej budowy. Wstępne plany są takie, że cztery wieżowce mają być bliźniaczo podobne do dwóch, które firma postawiła już w okolicy ronda Sławika. Będą więc 14-piętrowe (z czego dwie kondygnacje pomieszczą parkingi), zupełnie niepodobne do architektury na osiedlu. Jak mówią w Activie, budowa się opłaciła, bo w jednym z istniejących budynków sprzedano już 90 proc. mieszkań, sprzedaż w drugim już się rozpoczęła, a wieżowiec zostanie oddany do użytku w lipcu.

Maksimum planuje z kolei postawić zespół trzech budynków mieszkalnych z lokalami handlowo-usługowymi w przyziemiu i podziemnym parkingiem.

A to nie koniec inwestycji w pasie zieleni między osiedlem a ul. Chorzowską. Właśnie budowany jest tu supermarket Aldi, a będzie jeszcze McDonalds.

Planom inwestorów sprzeciwia się jeden z projektantów Tysiąclecia, architekt Aleksander Franta (projektował je współni z Henrykiem Buszko)

- To jest po prostu dewastacja osiedla - mówi wzburzony. Tysiąclecie to jedno z najgęściej zaludnionych osiedli w Polsce. Na dwóch kilometrach kwadratowych mieszka tu 23 tys. osób (część - w 50 wieżowcach). Mimo to całość została zaprojektowana w takim układzie, że bloki są od siebie oddalone i oddzielone sporą ilością zieleni.

I właśnie o zachowanie zielonych enklaw walczyli mieszkańcy osiedla. Bezskutecznie. Po wielu latach katowicka Rada Miasta w końcu podjęła na ostatniej sesji uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego osiedla (plan zdeterminuje przeznaczenie konkretnych terenów jako np. rekreacyjnych). Jednak ten plan nie obejmie działek wzdłuż ul. Chorzowskiej.

Problem polega na tym, że wyłączone z planu działki zostały przed laty sprzedane przez ówczesny zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Piast jako działki budowlane. Wyprzedaż tych gruntów przez zarząd SM stała się jedną z przyczyn jego upadku w 2008 r. Dziś przekwalifikowanie na tereny zielone skończyłoby się w sądzie.

Zresztą wielokrotnie Tauzen był już na wokandzie. Franta pozwał miasto zarzucając władzom Katowic, że łamią jego prawa autorskie, wydając zgody na nową zabudowę w zwartym układzie architektoniczno-urbanistycznym osiedla. Sąd w 2007 roku zarzuty oddalił, a apelację od tego wyroku odrzucił kolejny sąd rok później. Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuca z kolei protesty mieszkańców i Piasta. Kolejne będzie można składać, kiedy miasto wyda już pozwolenia na budowę dla Maksimum.

- Nasze stanowisko jest jasne: sprzeciwiamy się wysokiej zabudowie. Na pewno nie będziemy się biernie przyglądać stawianiu wieżowców. Będziemy protestować, spróbujemy negocjacji. Nie wydajemy żadnej zgody na podłączenie się do naszej infrastruktury - zapowiada Michał
Marcinkowski, prezes zarządu Piasta. Przyznaje
jednak, że sytuacja jest trudna, bo tereny są prywatne i spółdzielnia musi szanować prawo własności.

Wielu mieszkańcom nadziei już brak. - Układ osiedla już został zniszczony przez wieżowce przy rondzie, a będzie ciąg dalszy. Sprzeciwiamy się, ale sprawa jest raczej przesądzona - komentuje Łukasz Wieloch z Tysiąclecia.

http://www.dziennikzachodni.pl/slask/26 ... material_1absinth - Śro Cze 09, 2010 5:05 pm
vhyba niewlasciwy temat, Tauzen jest w KatowicachVoid - Śro Cze 09, 2010 5:07 pm
a, mój błąd ;d Mozna przerzucićskimaniac - Czw Cze 10, 2010 7:07 am

Dziennik Zachodni:

A to nie koniec inwestycji w pasie zieleni między osiedlem a ul. Chorzowską. Właśnie budowany jest tu supermarket Aldi, a będzie jeszcze McDonalds.

http://www.dziennikzachodni.pl/slask/26 ... material_1


coś bliżej o macu wiadomo?kr0lik - Czw Cze 10, 2010 6:44 pm
Pewnie McDrive przed Billąonto - Czw Lip 29, 2010 3:54 pm
Aldi na tauzenie

szymon_k-ce - Czw Lip 29, 2010 4:14 pm
Całkiem niezły ten Aldi jak na supermarketkropek - Czw Lip 29, 2010 6:10 pm
Budynek sam w sobie rzeczywiście niezły. Choć nie zmienia to faktu, że w ogóle nie powinien tam wg. mnie być.heniek - Pią Lip 30, 2010 5:03 am
A ja się cieszę na tego Aldika, ceny w osiedlowych sklepach biją rekordy, a najbliższy market - Społem - czynny jest do 19.00 w normalne dni, w sobotę chyba do 13.00, a w niedzielę jest w ogóle nieczynne. Po za tym na Ułańskiej nie ma gdzie kupić np. żarówki.ellilamas - Pią Lip 30, 2010 6:40 am
WOW. Zatkało mnie. To jednak da się zrobić market-nie-blaszak?mark40 - Pią Lip 30, 2010 5:30 pm
Tego Aldika projektowała chorzowska pracownia (zapomniałem nazwy). Nie jest to może super projekt jak niektóre w Niemczech ale jest OK. To ze nie ma stodoły jak w innych miastach jest prezentem dla Katowic, wyjątkowego osiedla Tysiąclecia . Choć projekt droższy to efekt lepszy. :Danziger - Czw Sie 26, 2010 2:42 pm
Aldi na Tauzenie - zdjęcia z wczoraj. "Traci się" na tle tych wieżowców:
BEZETWU - Sob Sie 28, 2010 11:41 pm
Czy wie ktoś kiedy planowane jest otwarcie tego marketu ?:DTauzen - Nie Sie 29, 2010 9:46 am
Na 1 wrześnialapin - Czw Wrz 09, 2010 10:29 am
Czy wiecie co się tworzy na trawniku po prawej stronie od Aldika patrzac od strony osiedla? Przejeżdżając widzialem tam koparki, namiastke ogrodzenia i 2 budy straznikow. Czy to moze tylko pozostalosci po budowie?

Dokladniej mowiac na tym trawniku:

skimaniac - Czw Wrz 09, 2010 12:19 pm
^^ kiedyś gdzieś mi mignęła informacja, że gdzieś przy chorzowskiej na wysokości tysiąclecia ma powstać McDonald's. Niestety nie pamiętam skąd to info.kropek - Czw Wrz 09, 2010 1:26 pm

^^ kiedyś gdzieś mi mignęła informacja, że gdzieś przy chorzowskiej na wysokości tysiąclecia ma powstać McDonald's. Niestety nie pamiętam skąd to info.

też o tym słyszałem... moze to tam...lapin - Pią Wrz 10, 2010 9:57 pm
W sumie chyab troche za malo miejsca jak na maka, pewnie to porzadki po budowie aldiego ;Dnouzie - Sob Wrz 11, 2010 12:20 am
Aldi w temacie o wieżowcach? coś nie tak...kropek - Sob Wrz 11, 2010 8:26 am

Aldi w temacie o wieżowcach? coś nie tak...
to temat o całym TauzenieMaciek B - Sob Wrz 11, 2010 9:04 am

W sumie chyab troche za malo miejsca jak na maka, pewnie to porzadki po budowie aldiego ;D
Porządków nie odgradza się blachą. Miejsca jest dość. Wystarczy spojrzeć na ten chorzowski McDrive. Tam to jest ciasno.kropek - Sob Wrz 11, 2010 12:04 pm

W sumie chyab troche za malo miejsca jak na maka, pewnie to porzadki po budowie aldiego ;D
Porządków nie odgradza się blachą. Miejsca jest dość. Wystarczy spojrzeć na ten chorzowski McDrive. Tam to jest ciasno.SPUTNIK - Sob Wrz 11, 2010 12:24 pm
jeśli na Tauzenie powstanie Mac, to nabywca franczyzy będzie mógł przez najbliższe parę lat palić PLN-ami w piecukickut - Sob Wrz 11, 2010 1:40 pm

jeśli na Tauzenie powstanie Mac, to nabywca franczyzy będzie mógł przez najbliższe parę lat palić PLN-ami w piecu

To prawda - goście z tauzena, goście z wpkiw, goście z trasy...lapin - Nie Wrz 12, 2010 11:09 am
Wczoraj przejeżdżałem tam powoli autem i brak jakichkolwiek tablic informacyjnych.MARIQ_1985 - Nie Wrz 12, 2010 4:06 pm
Potwierdzam... budowana jest restauracja McDonald's z pierwszym na Śląsku Mc'Cafe, planowane otwarcie 31.12.2010kropek - Nie Wrz 12, 2010 4:46 pm

Potwierdzam... budowana jest restauracja McDonald's z pierwszym na Śląsku Mc'Cafe, planowane otwarcie 31.12.2010
czyli jednak
dzięki za infoheniek - Nie Wrz 12, 2010 5:17 pm
ehh zgrubne ;/stopka - Pią Wrz 17, 2010 6:09 pm
to prawda będzie tam mcdonald's, na ogrodzeniu budowy wisi ogłoszenie, ze szukają ludzi do pracy, pytałam w aldiku- potwierdzają. podany jest numer kontaktowy: 695 487 722stopka - Pią Wrz 17, 2010 6:19 pm
to prawdakoło aldika będzie tam mcdonald's, na ogrodzeniu budowy wisi ogłoszenie, ze szukają ludzi do pracy, pytałam w aldiku- potwierdzają. podany jest numer kontaktowy: 695 487 722lapin - Sob Wrz 18, 2010 7:48 am
SPUTNIK - Śro Paź 06, 2010 2:09 pm
McCafe wyglądają w środku całkiem przyzwoicie i aż dziwne że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł otworzenia sieciowej kawiarni na tysiącleciu.Michał Gomoła - Czw Paź 07, 2010 12:53 pm
No cóż, mam doświadczenia z McCafe z Belgradu i co mogę powiedzieć... przynajmniej tam sprzedawali niemalże identyczne rzeczy co w normalnym Mc-u, w tym że po wyższej cenie... nie mówię już o tym, że i Mc i McCafe znajdowały się w jednym lokalukropek - Czw Paź 07, 2010 1:10 pm

No cóż, mam doświadczenia z McCafe z Belgradu i co mogę powiedzieć... przynajmniej tam sprzedawali niemalże identyczne rzeczy co w normalnym Mc-u, w tym że po wyższej cenie... nie mówię już o tym, że i Mc i McCafe znajdowały się w jednym lokalu

Mc i McCafe zawsze znajdują się w jednym lokalu
(są odgrodzone czasem jakaś szybą itd, ale to jeden lokal)b999 - Nie Paź 24, 2010 11:20 am
Obecnie plac budowy przy Ułańskiej wygląda tak:


Natomiast przy Al. Księżnej Jadwigi Śląskiej w najlepsze trwa budowa boiska piłkarskiego:
Danziger - Pon Paź 25, 2010 10:10 am

Obecnie plac budowy przy Ułańskiej wygląda tak:

Piękne ujęcie! Ze zdjęcia wynika, że parking restauracji Mc Donald's będzie pięć razy większy, niż parking stojącego obok dyskontuBartek - Pon Paź 25, 2010 10:14 am
Gorzej jak to miejsce na stacje benzynową

Swoją drogą taka działeczka, wartość kosmiczna i wybudował się mac syf...heniek - Pon Paź 25, 2010 10:27 am

Gorzej jak to miejsce na stacje benzynową

Swoją drogą taka działeczka, wartość kosmiczna i wybudował się mac syf...

Dlaczego gorzej?

Czy ten mac nie będzie dwukondygnacyjny?mark40 - Pon Paź 25, 2010 7:34 pm
Na tę ewentualnie drugą kondygnacje wchodzić się będzie dało już tylko po drabinie

Na sam parking mi to nie wygląda. Bartek może mieć rację. I nawet budynek mcdonalda dopasowuje się stylem do aldikaDanziger - Pon Paź 25, 2010 8:04 pm
Też przez moment pomyślałem o stacji paliw... Zatem skoro mamy stację (być może) i restaurację + dodatkowo dyskont, można powiedzieć, że będzie to MOP "Stadion Śląski" pełną gębą.b999 - Śro Paź 27, 2010 4:48 pm
Kolejne ujęcia placu budowy Maca:

Troszkę nie powychodziły, bo niestety telefonem robionedrzewko - Śro Paź 27, 2010 5:18 pm
O matko :/ Jednak klasyczny daszek MC-a Myślałem ze zachowają umiar w tandecie.SPUTNIK - Śro Paź 27, 2010 6:01 pm
a wszyscy bali się aldiLuki_SL - Nie Paź 31, 2010 9:06 am

O matko :/ Jednak klasyczny daszek MC-a Myślałem ze zachowają umiar w tandecie.

Przecież dla jednego MC`a nie będą zmieniać ich stałego projektu i kroju budynku....kropek - Nie Paź 31, 2010 9:31 am

O matko :/ Jednak klasyczny daszek MC-a Myślałem ze zachowają umiar w tandecie.

Przecież dla jednego MC`a nie będą zmieniać ich stałego projektu i kroju budynku....mark40 - Nie Paź 31, 2010 12:29 pm
Chorzowski projektowała jakaś znana pracowaniaUploaded with ImageShack.usb999 - Wto Lis 02, 2010 6:19 am
Wycinają drzewa na Tysiącleciu, żeby zbudować ścieżki

Małgorzata Goślińska
2010-11-02, ostatnia aktualizacja 2010-11-02 01:43Na katowickim os. Tysiąclecia powstają ścieżki rowerowe. Niektórych mieszkańców to oburza, bo wiąże się z wycinką krzewów i drzew.

- To osiedlowa droga. Rowerzysta bez wytyczonej ścieżki może po niej spokojnie jeździć - mówi mieszkaniec ul. Piastów. Oburzył się, gdy pod jego blokiem nr 5 wycięto żywopłot. - Miał półtora metra wysokości. Przy ulicach znikają również stare drzewa. Na taką roślinność czekaliśmy latami!

Mieszkaniec nazywa inwestycję absurdem. - W imię ekologii na ślepo niszczy się przyrodę - mówi.

Michał Marcinkowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast", która zarządza osiedlem, wyjaśnia, że ścieżki rowerowe na Tysiącleciu to część większego projektu ścieżek w Katowicach. Mają biec wzdłuż ulic Tysiąclecia i Piastów aż do stawu Maroko. - Miasto za nie płaci i je buduje - mówi. Zwłaszcza że wspomniane ulice należą do miasta. Ale prezes przyznaje, że plan ścieżek wytyczyła spółdzielnia.

Ścieżki to z kolei część projektu rekreacyjnego na osiedlu. Spółdzielnia m.in. chce przejąć staw Maroko i go uporządkować. Mieszkańcy lubią spacerować nad stawem, ale wieczorami boją się ze względu na zarośla okupowane przez pijaków. Marcinkowski wymienia, co już powstało: - Trzy ogromne place zabaw, boisko do koszykówki, boisko do siatkówki plażowej, skwerek dla ludzi starszych, na którym oprócz ławek i fontanny ustawimy urządzenia do ćwiczeń. Będzie to taka siłownia w plenerze... Osiedle bardzo się zmieniło w ciągu ostatnich dwóch lat.

Marcinkowski, który jest prezesem Piasta właśnie od dwóch lat, ma ambicje zatrzymać na osiedlu mieszkańców, którzy wypoczywać chodzą na drugą stronę ul. Chorzowskiej - do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. - Spółdzielnia powinna spełniać też funkcje wychowawcze, edukacyjne, rozrywkowe - mówi.

Co z zielenią? - Wycinamy tylko dziko rosnące krzewy i topole. W zamian nasadzamy ozdobne - zapewnia prezes. Nie pytał mieszkańców, czy chcą ścieżki rowerowe. - O place zabaw też nie pytaliśmy, a dzisiaj korzysta z nich 500 osób - mówi. Twierdzi, że zawsze znajdą się oponenci. - Jak budowaliśmy parking, to też była grupa osób przeciwnych, tych, co nie mają samochodów. Dzisiaj parking jest zajęty, to znaczy, że był potrzebny.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowicehttp://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8598366,Wycinaja_drzewa_na_Tysiacleciu__zeby_zbudowac_sciezki.htmlsalutuj - Wto Lis 02, 2010 8:30 am
Ciekawe czy będą oddzielone od chodnika i czy będą niekostkowe.kiwele - Wto Lis 02, 2010 10:20 am

Ciekawe czy będą oddzielone od chodnika i czy będą niekostkowe.
Tak pisać niemrawo to se może akurat kiwele, by potem odnajdywać z pokorą, że nie da się go w ogóle czytać.
Ty się po prostu zajmij tym, by było jak należy. Interesuje Cię to. Einstein jak zrobił swoje był młodszy od Ciebie.
----------------------------
Kiedyś fantazjowałem (ukłon w stosunku do kogoś, kto mi ostatnio niezle dopiekł!), że nie tylko na Tysiącleciu mogłyby być ścieżki rowerowe.
Katowice byłyby innym miastem, gdyby od Tysiąclecia, od granicy z Chorzowem, biegła ciągła ścieżka rowerowa wzdłuż Rawy aż do jej ujścia do Brynicy, oczywiście, że wśród pasa zieleni.salutuj - Wto Lis 02, 2010 10:40 am

Ciekawe czy będą oddzielone od chodnika i czy będą niekostkowe.
Tak pisać niemrawo to se może akurat kiwele, by potem odnajdywać z pokorą, że nie da się go w ogóle czytać.
Ty się po prostu zajmij tym, by było jak należy. Interesuje Cię to. Einstein jak zrobił swoje był młodszy od Ciebie.
----------------------------
Kiedyś fantazjowałem (ukłon w stosunku do kogoś, kto mi ostatnio niezle dopiekł!), że nie tylko na Tysiącleciu mogłyby być ścieżki rowerowe.
Katowice byłyby innym miastem, gdyby od Tysiąclecia, od granicy z Chorzowem, biegła ciągła ścieżka rowerowa wzdłuż Rawy aż do jej ujścia do Brynicy, oczywiście, że wśród pasa zieleni.kiwele - Wto Lis 02, 2010 11:31 am

Ciekawe czy będą oddzielone od chodnika i czy będą niekostkowe.
Tak pisać niemrawo to se może akurat kiwele, by potem odnajdywać z pokorą, że nie da się go w ogóle czytać.
Ty się po prostu zajmij tym, by było jak należy. Interesuje Cię to. Einstein jak zrobił swoje był młodszy od Ciebie.
----------------------------
Kiedyś fantazjowałem (ukłon w stosunku do kogoś, kto mi ostatnio niezle dopiekł!), że nie tylko na Tysiącleciu mogłyby być ścieżki rowerowe.
Katowice byłyby innym miastem, gdyby od Tysiąclecia, od granicy z Chorzowem, biegła ciągła ścieżka rowerowa wzdłuż Rawy aż do jej ujścia do Brynicy, oczywiście, że wśród pasa zieleni.b999 - Sob Lis 06, 2010 10:43 am
Na Zawiszy koło Biedronki z początkiem listopada został zamknięty "ciucholand". Ktoś wie czy nie został przeniesiony w inne miejsce na Tysiacleciu?b999 - Nie Lis 07, 2010 3:56 pm
Kolejne ujęcia placu budowy Maca:
A chłopaki pracują nawet w niedzielęstopka - Nie Lis 07, 2010 9:05 pm
obok powstanie apartamentowiec-biurowiecMaciek B - Nie Lis 07, 2010 9:23 pm
To oprócz MC coś tam jeszcze budują? Chodzi mi o to coś koło zjazdu z Chorzowskiej na osiedle.absinth - Nie Lis 07, 2010 10:15 pm
jak nam pieknie rosna nasze Katowice w oczach*

*lapin - Pon Lis 08, 2010 5:37 pm

To oprócz MC coś tam jeszcze budują? Chodzi mi o to coś koło zjazdu z Chorzowskiej na osiedle.

Parking:


Japonia - Pon Lis 08, 2010 5:51 pm]


no super przynajmniej dzieciaki będą miały nowe miejsce do zabawystopka - Pon Lis 08, 2010 6:46 pm
takMaciek B - Pon Lis 08, 2010 8:41 pm
^^No ale nie tam gdzie teraz "dłubią", czyli koło MC.stopka - Pon Lis 08, 2010 9:02 pm
koło mcMaciek B - Pon Lis 08, 2010 9:10 pm
Gdzie koło MC? W miejscu parkingów, które Lapin sfotografował?kiwele - Czw Lis 11, 2010 12:44 am
Link przedstawiający imponującą panoramę Tysiąclecia, który zamieścił inicjalnie lapin w wątku o Stadionie Śląskim:
http://stadionslaski.com.pl/fotorelacje/2010-11-10_1/
Dobrze by było na tej panoramie przedstawić finezyjnie z użyciem pionowych strzałek nazwy i adresy poszczególnych obiektów i domów.b999 - Sob Lis 13, 2010 3:38 pm
W Macu szyby wstawili:Powoli miejsca parkingowe kostką wykładają:stopka - Nie Lis 14, 2010 12:50 pm
budują budują chłopcy , powoli (a nawet szybko) do przodugilbertus86 - Nie Lis 14, 2010 3:50 pm
Nie chcę być złośliwy, ale żeby co trzeci dzień pojawiała się nowa fotorelacja z budowy maca na tym forum? Głód "poważnych" inwestycji mocno doskwiera...stopka - Nie Lis 14, 2010 4:43 pm
a jednak jesteś złośliwy! przeszkadza Tobie temat?gilbertus86 - Nie Lis 14, 2010 7:35 pm
Nie przeszkadza mi ani temat, ani kto wkleja jakie zdjęcia. Po prostu podpadło mi, że w mieście mało się buduje i kuriozalnie wygląda bogata dokumentacja budowy aldika/maca. Na prawdę nie ma powodu by się unosić, relaxstopka - Nie Lis 14, 2010 8:53 pm
rzuć proszę inny temat (interesujący Ciebie)b999 - Sob Lis 20, 2010 12:23 pm

Nie chcę być złośliwy, ale żeby co trzeci dzień pojawiała się nowa fotorelacja z budowy maca na tym forum? Głód "poważnych" inwestycji mocno doskwiera...

Nie co trzeci dzień, ale najwyżej co siódmyheniek - Sob Lis 20, 2010 3:59 pm
Lodowisko na Ułańskiej to świetny pomysł, ale przeraża mnie ilość zagrodzonego terenu na górnym, zwłaszcza, że większość tego terenu będzie stała pusta. Już chyba lepiej byłoby zrobić kilka enklaw niż tak zamknąć tą całą polanę.Maciek B - Sob Lis 20, 2010 5:23 pm
Mieszkańcom będzie brakować przede wszystkim skrótu między blokami przy Ułańskiej a blokami przy Tysiąclecia. No i rzeczywiście lepiej byłoby podzielić ten teren na kilka mniejszych ogrodzonych, albo lepiej wykorzystać aktualnie dostępną przestrzeń.b999 - Nie Lis 21, 2010 9:48 am
Natomiast na parkingu Tesco przy Tysiąclecia budują myjnię bezdotykowąb999 - Sob Lis 27, 2010 6:07 pm
"Na Tysiącleciu plantują teren pod wieżowce"

Skan artykułu z dzisiejszego wydania katowickiej Wyborczej:
michael_siberia - Nie Lis 28, 2010 1:50 am
Szkoda, że nie widziałem tego w wydaniu online. To nie centrum, żeby stawiać budynek przy budynku.kiwele - Nie Lis 28, 2010 12:18 pm

Szkoda, że nie widziałem tego w wydaniu online. To nie centrum, żeby stawiać budynek przy budynku.
W latach 70-tych mieszkałem na Piastów 3 na ostatnim piętrze. Dziwiłem się jak gęsto postawione są wysokie budynki na prawo od dzisiejszego ronda Sławika, a z kolei jak one są rzadko rozstawione na lewo od tego ronda. Dzisiaj przed Piastów 3 stoją trzy wielkie bloki nie figurujące w pierwotnym planie (który akurat mi się zachował). Wtedy na Górnym Tysiącleciu zaczynano stawiać dopiero pierwsze bloki.

Jeśli p. Franta wytacza procesy, że dodatkową zabudową psuje się jego dzieło, to akurat to najlepszy moment, by to jemu wytoczyć proces o marnotrawne rozstawienie budynków skutkujące nieuniknioną dzisiaj partyzantką.
Choć to ogromne uproszczenie to powiedziałbym, że p. Franta ustawił budynki Tysiąclecia średnio w 1,5-1,8 normalnej odległości.
Gdyby je ustawił na początku w 1,0-1,3 normalnej odległości toby nie było żadnych zakusów ich zagęszczania.
Z kolei gdyby z rezerwą przewidział ich pózniejsze zagęszczenie toby je zaplanował w odległościach 1,9-2,3 normalnej odległości i wtedy by nie było dzisiejszych problemów.
Mówiąc krótko p. Franta, p. Buszko et consortes dostali okazję życia z zagospodarowaniem tak olbrzymiego terenu i przeszarżowali z gestem szerokiej ręki.Japonia - Nie Lis 28, 2010 1:19 pm
Na Tauzenie będą nowe wieżowce. Mieszkańcy są oburzeni
Jacek Madeja
2010-11-28, ostatnia aktualizacja 2010-11-28 11:33

Przygotowania do budowy nowych wieżowców budzą niepokój mieszkańców osiedla Tysiąclecia. - Chcą, żebyśmy się tu pozagryzali jak szczury na małym kawałku ziemi - mówią.

Między ulicami Chorzowską i Henryka Brodatego w Katowicach drzewa poszły pod topór, a koparki splantowały już teren. Były tu ogromne parkingi, a teraz, w związku z robotami, prawie połowa miejsc zniknęła. Prace wywołują wściekłość mieszkańców okolicznych wieżowców. Narzekają, że na ich osiedlu coraz mniej miejsca na skwery, trawniki i parkingi.

Anna Cechelius, która mieszka na szóstym piętrze bloku przy ul. Tysiąclecia 6 najbardziej się boi, że nowe wieżowce zasłonią jej widok. Teraz z okna może podziwiać panoramę chorzowskiego parku. - Gdy zbudują wieżowiec, będę patrzyła na betonową ścianę. Najgorsze, że nic nie możemy zrobić - wzdycha kobieta.

Tomasz Liberacki, który mieszka kilka bloków dalej, na wspomnienie o nowych budynkach trzęsie się z wściekłości. - Człowiek już się w ogóle nie liczy, byle jak najwięcej mieszkań upchnąć na jak najmniejszym terenie. Osiedle zostało wybudowane z zamysłem i przestrzenią, a teraz powoli zamienia się w betonową dżunglę. Z ludźmi jak ze zwierzętami. Szczury jak ich jest za dużo to zaczynają sobie skakać do gardeł. Z nami też tak będzie - denerwuje się mężczyzna.

Prace, które wzbudzają takie emocje wśród mieszkańców prowadzi krakowska firma Active Investment. Na wąskim pasie ziemi zamierza wybudować cztery nowe bloki. Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy, wydaną przez urząd miejski, może w tym miejscu postawić 16-kondygnacyjne wieżowce.

Monika Wilk z katowickiego oddziały Active Investment podkreśla, że prowadzone do tej pory prace to na razie roboty przygotowawcze. Zapewnia, że budynki będą niższe. - Będą miały 12 pięter, a budowa pierwszego najprawdopodobniej rozpocznie się w przyszłym roku - mówi. Dodaje, że więcej żadnych informacji nie udzieli.

Pracownik jednego z parkingów, który wciąż działa na terenie należącym do krakowskiej spółki na razie jest spokojny o swoją pracę. - Tam, gdzie już nie ma samochodów przyjechali robić odwierty, więc chyba tam zaczną stawiać jakiś blok, a tutaj dojdą za 2-3 lata. Ja nie wiem po co budują, przecież nie potrafią sprzedać tych mieszkań, które już wybudowali - pokazuje na dwa 14 - piętrowe bloki tuż obok przy rondzie Sławika.

Władze spółdzielni mieszkaniowej Piast przypominają, że tereny na których powstają nowe bloki 3 lata temu sprzedał poprzedni zarząd. W ręce deweloperów przeszło wtedy 15 działek na osiedlu. Według planów nowe wieżowce mają też m.in. stanąć wzdłuż ulicy Ułańskiej. - Nam też się nie podoba, że ziemię wykupili deweloperzy. Tam, gdzie zostały wydane decyzje o warunkach zabudowy nie możemy już nic zrobić - mówi Grzegorz Wajda ze spółdzielni mieszkaniowej Piast.

W katowickim magistracie wyjaśniają, że decyzje o warunkach zabudowy deweloperzy otrzymywali według tzw. zasady sąsiedztwa - powoływali się na fakt, że na sąsiednich działkach stoi już wysoka zabudowa. Urzędnicy przekonują, że nawet gdy chcieli zakwestionować plany, Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznawało rację deweloperom.

Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... z16a7pDRM7b999 - Nie Lis 28, 2010 3:42 pm
Słusznie zauważył pracownik parkingu przy ul. H. Brodatego:
Ja nie wiem po co budują, przecież nie potrafią sprzedać tych mieszkań, które już wybudowali - pokazuje na dwa 14 - piętrowe bloki tuż obok przy rondzie Sławika.Michał Gomoła - Nie Lis 28, 2010 8:29 pm
Nie wydawaliby dziesiątek mln zł gdyby nie przekonanie, że im się to nie opłacikiwele - Nie Lis 28, 2010 9:06 pm

Nie wydawaliby dziesiątek mln zł gdyby nie przekonanie, że im się to nie opłaci
......że im się to opłaci.
To tylko kwestia czasu.
Gdyby miało być inaczej, to i nam tutaj wypadałoby zamknąć nasz interesik.kubajestdebest - Nie Lis 28, 2010 9:38 pm
Witam.
czy ktoś ma albo wie gdzie można by zobaczyć jakieś wizualizacje, plany lub rzuty tych nowych budynków przy chorzowskiej które bedzie budować activ investment?
pozdro - kubaMaciek B - Pon Lis 29, 2010 8:27 am
Wg wizualizacji ze strony Activ-u, nowe budynki miałyby wyglądać identycznie jak ten u zbiegu ronda Sławika i ul. Piastów. Tu trochę widać: http://www.activ-investment.eu/katowice_lista.htmllapin - Czw Gru 02, 2010 2:49 pm
z nowosci tauzenowych:

Posuwa sie budowa lodowiska przy ksieznej jadwigi (na fotce nie ma akurat koparki, ale wlasnie tam teraz jezdzi

Na boisku przy ksieznej jadwigi ze sztuczna nawierzchnia zamontowano bramki i 4 6cio reflektorowe 'jupitery' ;D
b999 - Sob Gru 04, 2010 10:52 am
Dzisiejszy poranek na Tysiącleciu - widok na Tysiąclecia 92

lapin - Sob Gru 04, 2010 11:55 am
O proszę masz widoczek na mój różowy bloczekb999 - Sob Gru 04, 2010 2:33 pm

O proszę masz widoczek na mój różowy bloczek

W takim razie witam sąsiadaStrona 4 z 4 • Wyszukiwarka znalazła 1114 wypowiedzi • 1, 2, 3, 4